Snáď sa nevrátia časy takýchto amatérskych gynekologičiek, lebo vo viacerých európskych štátoch to už vyzerá všelijako. Tento film nám predkladá jej prácu aj poslanie úplne chladnokrvne, akoby len chodila niekomu navariť a upratať. Zvláštne na filme je aj to, aký je jednoduchý a priamočiary na takú ťažkú a kontroverznú tému.(2.6.2018)

Imelda Staunton podává obdivuhodný herecký výkon, její postava je veskrze sympatická - a v tom je možná právě kámen úrazu. Jakákoliv sobecká zištnost je Veře Drake cizí, se svými klientkami hluboce cítí a tomu až tak úplně nevěřím. Tento film by si určitě zasloužil nadprůměrné hodnocení, ale jestliže jsem Chabrolově vynikající "Ženské záležitosti" dal 4 * nemohu dát Leighovu snímku víc než 3. Za vidění a zamyšlení ale určitě stojí.(3.8.2008)

Byla to dobračka, kterou měl každý rád a ona každému nezištně pomáhala, měla několik zaměstnání, aby přispěla k blahu své rodiny. Ta žena si snad za celý život nepostěžovala nebo neposteskla. Jenže někdy není radno pomáhat, i kdby byly předchozí zkušenosti jakékoliv. Vera Drakeová je citlivě natočený film, který nikoho nedémonizuje navzdory vážnému tématu. Překvapilo mě, že tentokrát Leigh nehustil atmosféru sociálním dnem společnosti a natočil vcelku svižný film, který rozhodně stojí za vidění.(8.10.2008)

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. To by mohlo být klidně motto k tomuto filmu. Hlavní postava totiž začíná film jako energická, optimistická, pracovitá žena, která se postará o všechno a končí jako hromádka neštěstí, psychicky zlomená žena. Leighovo drama, které se odehrává v letech 1950 a 1951, se soustřeďuje především na nelehký život jedné dělnické rodiny. Imelda Staunton podává v hlavní roli naprosto fantastický výkon a spousta ocenění je naprosto na místě. Pochvalu si zaslouží i scénář (postavy jsou napsány opravdu dobře, i když zkrácení některých scén by neškodilo - to ale na pochvale scénáře nic nemění) a režie. Jeden z nejsilnějších filmů, jaký jsem kdy viděl.(15.1.2005)

Nic proti Leighově (mimochodem skvělé) režii, ale chtělo by to snad pár zcizovacích efektů nebo nevím čeho, aby se divák dostal aspoň na chvilku ven z (mimochodem velmi poutavého) příběhu a aby si hlouběji uvědomil, že si při vší dobrotě stejně za zničení svého štěstí (a své rodiny) mohla sama - tedy aby film získal obecnější rozměr (i když jednou za čas pěkně udělaný doják neuškodí). Ono to tam samozřejmě je, ale kdyby se na to šlo spíš než přes emoce přes rozum, byl by film jistě ještě silnější. Jinak mě překvapilo (a potěšilo), že se Leighovi opravdu podařilo nepřiklánět tam ani tam.. (i když já jsem měl jasno). Snad jen jediný problém : celou dobu jsem myslel, že je film natočen podle skutečné události (skutečné oné ženy) a vše jsem bez pochybnosti polykal - ale zpětně mi už chování paní Drakeové tolik věrohodné nepřipadá.(4.8.2008)

• - Proces natáčení trval zhruba rok. (Cheeker)

• - Všem hercům bylo zakázáno komukoli říct, dokonce i své rodině, co filmují a během filmu o čem je jeho děj. (Cheeker)

• - Celý film byl natočen bez scénáře. Scénář filmu byl poté v roce 2005 nominován na Oscara. Mike Leigh řekl, že musel připravit scénář tak, aby mohl být poslán členům Akademie, protože ve skutečnosti tento scénář vůbec neexistoval. (Cheeker)