Sir Robert Chiltern, úspěšný politik a dokonalý gentleman má vše, co si mohl přát. Spolu s milující manželkou představují dokonalý pár. Potíže však nastanou, když se v Londýně objeví paní Chieveley, která by mohla odhalit nebezpečné tajemství z jeho minulosti a tak ohrozit jeho kariéru i manželství. Nezbývá mu nic jiného než se obrátit na dlouholetého přítele lorda Goringa - sukničkáře a svůdce žen. Ten je tím však zatažen do pavučiny lží a je vážně ohrožen jeho rajský staromládenecký život... (oficiální text distributora)

Jinny

Roztomilý filmík, kde snad všichni hrají skvěle. Navíc mám slabost pro Ruperta Everetta a Jeremy Northama. ()

rikitiki

Elegantní, stylové, s nádhernou výpravou - což by Oscar Wilde určitě ocenil a to včetně volby hlavního herce. Chyběla mi ale větší údernost dialogů, která by ještě podtrhla vtipnost předlohy. ()

mm13

Klasický Oscar Wilde adaptovaný nie len s úctou, ale tiež evidentným nadšením. Radosť sledovať, na konci mi prišlo ľúto, že sa s týmito postavami a ich bezchybnými hereckými predstaviteľmi (bez jedinej výnimky!) musím rozlúčiť. Nenáročná, ale inteligentná a stále aktuálna zábava na tej najvyššej úrovni! ()

Terva

Komedie o politických ambicích, milostných intrikách a pravém přátelství. Scénář : Oliver Parker. Kamera : David Johnson. Hudba : Charlie Mole ()

Blofeld

Výtečná adaptace jedné z mých nejoblíbenějších komedií s nádhernou angličtinou a skvělým obsazením, jemuž vévodí Julianne Moore ve vděčné roli paní Cheveleyové. ()

kareen

Ne, že by Rupert Everett neměl dostatek šarmu a Julianne Moore nebyla v roli proradné pletichářky skvělá, ale na Oskarovi Wildeovi byly vždy nejlepší jeho vtipné a břitké dialogy a jelikož jich v této adaptaci dost vypustili, nemá to takovou sílu jako původní předloha. Přesto je to pořád i tak velmi příjemná komedie. ()

togaf

Skvělé obsazení, Julianne Moore byla se svými rudými vlasy a rty dokonale chladnokrevná a ďábelská manipulátorka, jejím přesným opakem byla bledá a seriózní Cate Blanchett. A trojci osudových žen doplnila roztomilá a chytrá Minnie Driver. Stejně tak úžasně jsou obsazeny i mužské role. A Wildeovi hlášky umí prodat všichni z nich, navíc jim to v kostýmech konce 19. století ohromě sluší. ()

easaque

3* Hvězdně obsazený film s kvalitní kostýmní výpravou podle divadelní hry Oscara Wildea. Z dialogů je původ této komedie hodně cítit, ale komu tento styl nevadí a má rád konverzační filmy, tak se může dobře pobavit. Já si to docela užil a Julianne Moore v netradiční záporňácké roli překvapila, přesto nedokážu dát ve výsledku víc než průměrnou známku. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

zuzinka2

Miluju filmové adaptace britských dramat/knih a tahle patří k těm nadprůměrným a to hlavně díky (když pominu vynikající předlohu O. Wilda) hereckému osazenstvu, které předvádí úžasné výkony a ani nevím koho pochválit nejvíc. 80% ()

danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Julianne Moore, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Rupert Everett ()

mortak

Dobře natočená divadelní hra, kde známí herci ukazují svoji perfektní anglickou výslovnost. Wilde ji totiž vysoustružil tak dokonale a v Anglii se hraje tak často, že si nikdo nepošpiní triko tím, že by v ní něco zkazil. Pak by totiž na ostrovech u divadla skončil. ()

vesper001

Ideální manžel prý neexistuje, protože zůstává svobodný. Ideální manžel coby filmová adaptace ale existuje a je to právě tato. ()