Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

• Hogo Fogo

Otras!(15.1.2009)

42. Zlatý Glóbus za rok 1984 - nominace (1) - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Noriyuki "Pat" Morita(22.12.2008)

Na tomhle spousta z nás vyrostla, pod 3* nemůžu jít...(12.11.2008)

Klasika od režiséra Rockyho.(10.5.2003)

Kluk je šikanovaný a chce se naučit bojové umění aby se pomstil chlapcovi, který si vyskakuje. Potká Pana Miagiho, který ho začne vše učit. Nakonec se kluk pomstí.(5.9.2010)

Velmi dobrý film, nadprůměrná režie a dobří herci (tedy hlavně Morita a Macchio).(7.9.2009)

Přiměřený děj a souboje. Film nijak nenudí. 55%(28.12.2010)

I když mi hlavní hrdina nepřišel jako rozený bojovník, jednoduchý ale silný příběh mě vtáhl do hry. Nutno také pochválit skvělý soundtrack!(15.1.2012)

V 80. rokoch jednoznacne bomba. A za fajne sceny a za kataristicke bojove umenie dam 62 %(10.4.2013)

"Vyhrát, prohrát není důležitý. Dobře zápasit, máš respekt." ...Karate Kid = pro mě nestárnoucí srdcovka. “Pat Morita was a truly generous actor, a gifted comic, and an even greater friend, ... It was both my honor and privilege to have worked with him and create a bit of cinema magic together.” - Ralph Macchio(18.9.2014)

Des jsem po třiceti letech omylem narazil v televizi na Karate Kida,uvízl jsem na něm a viděl ho až do konce,sám sebe jsem tím překvapil.Film je odporně předvídatelný,naivní a celkově nepřesvědčivý,přesto mu dávám tři hvězdičky.1*-pan Miyagi,2*-Elizabeth Shue,3*-zoufalá nostalgie.(6.11.2016)

Mladý Daniel (Ralph Maccio) se se svojí matkou stěhuje z New Jersey do Kalifornie. Zde se mu podaří hnedka první den šlápnout na kuří oko místnímu gangu mladých nabušených karatistů, kteří mu ukazují, že nikdy neměl opouštět Jersey (nojo když někam přijdete a kápovi místního gangu přeberete holku, co se pak lze divit). Od takřka jisté smrti jej ale zachrání místní instalatér, postarší japonec (pardon, Okinawan) Miyagy (Pat Morita). S gangem uzavřou příměří, že se spolu setkají při regulérním souboji na místním šampionátu v Karate. A tak musí Miyagy naučit Daniela vše, aby dokázal šampionát alespoň přežít... Nezapomenutelný film našeho mládí, kdy všichni chtěli být jako Daniel-san (karatistické kroužky byly narvané, a všichni postupně zjišťovali, že film je jenom ... film). Nezapomenutelná výuka starého mistra (natřít, nabrousit, navoskovat) - dokonalé. Z dnešního pohledu (odstupu dvacítky let) sice film ztrácí na kvalitě, nicméně, z nostalgie 3*...(28.7.2008)

film do pohody a navic klasika 4* ale ten konec kdyby pridali 10 minut tak by vubec nevadilo :-)(1.6.2011)

• dANo

Akčný bojový film pre deti... ten záver je fakt strašný gýč.(17.2.2006)

Těchhle sportovních kousků o underdogovi, co to nakonec všem natře, není nikdy dost a tenhle je mezi všemi klasikou.(13.9.2015)

Hrozně jsem to žral(1.10.2007)

Kruhové kryty umýváním auta !!! to si budu pamatovat napořád.(14.7.2011)

Pre mňa klasika z detstva, ktorá ma nikdy neprestane baviť. Konečne som si ju po rokoch pripomenul na Blu-ray a čudujem sa takému nízkemu hodnoteniu. Krásny film o učení karate štýlom navoskovať, rozotrieť. K tomu troška romantiky a pre mňa 5 hviezd ako vyšitých.(9.12.2018)

Karate Kid je dneska už klasika stejně jako Rocky...Film je příběhem odvahy a taky o tom,že násilí všechno nevyřeší...Dal bych o jednu hvězdičku víc,ale ten závěrečnej kop alá čap mi přijde dost trapnej....Jinak dobry...(3.12.2005)

Kdysi jsem byl z tohoto fimu paf, ale když jsem jej před nějakým časem viděl znova, musím nějaké to procento strhnout, protože mezi hvězdné kousky nepatří. Sympatický Macchio si zahrál svou životní roli podle které si ho každý pamatuje. Hudba vynikající nad ostatní hudební doprovody v žánru, dobrá režie. 75% = 4-/5(9.8.2010)

• lskala

Když jsem byl kluk, byl to totální kult. Každý o tom mluvil a snažil se napodobit hlavního hrdinu. Dnes je to šíleně nudná sračka, která Vás naučí, jak správně mýt okna ... :-) 20% - 1*(18.11.2009)