6. Batalion

Po útoku na Pearl Harbor obsadili japonské jednotky Filipíny, kde zřídili několik zajateckých táborů. Vojáci, kteří se nechali zajmout, byli pro ně podřadnými lidmi. Podle toho s nimi japonští věznitelé zacházeli. Než by zajatce vydali zpět, raději je hromadně zabíjeli. To se dělo zejména ke konci války, kdy Japonci ustupovali americké přesile. V zajateckém táboře Cabanatuan bylo vězněno přes pět set Američanů. V lednu 1945 naplánovali američtí velitelé mimořádnou osvobozovací akci. Přes sto příslušníků zvláštní jednotky muselo proniknout na nepřátelské území, projít džunglí až k přísně střeženému táboru a dostat na svobodu více než pět set krajanů, kteří byli na pokraji smrti hladem a vyčerpáním... Americký film režiséra Johna Dahla je rekonstrukcí skutečné záchranné akce, která nemá v dějinách druhé světové války obdoby. Příběh je doplněn důležitými vedlejšími motivy: autoři líčí též nelidské podmínky v táboře a příběh lékařky, která se kvůli milovanému muži stane vůdkyní protijaponské opozice a s nasazením života posílá do tábora léky. Tvůrci se inspirovali jak klasickým válečným filmem Most přes řeku Kwai, tak i nedávným velkolepým dramatem Stevena Spielberga Zachraňte vojína Ryana. (Česká televize)

RAiken

Ne všechno, co je barevné, muselo nabýt barev. 6. Batalion je totiž ve skutečnosti černobílý film. Japonec zde prezentovaný je ZLÝ japonec a američan je ze samotné podstaty filmu DOBRÝ člověk. Nic mezitím se ve filmu bohužel neobjevuje, a to ho sráží a zcela se příčí celému konceptu filmu, který je „inspirován“ skutečnými událostmi. Celý film zbytečně zahlcují tři roviny příběhů, z nichž minimálně jedna je zcela zbytečná, druhá je klišovitá, a ta třetí je ta, na kterou celý film čekáte. Bohužel dostávají všechny linie zhruba stejně prostoru. I přes tyto zápory je příběh celkem zajímavý a lze se pro něj snadno nadchnout. Závěrečná scéna naplánování, vyčkávání, samotného úderu a válečné mašinérie je zpracována nadprůměrně a určitě pohladí lecjakou „zelenou“ dušičku. Vojáci jsou totiž chlapáci, jak už jsem říkal, jsou to totiž američani. Celek tak neodráží skutečné dění na frontě za 2. světové války, ale jako film funguje víc než dobře a navzdory dlouhé stopáži i méně akci nabízí zajímavé scény z válečného běsnění. Možná je to tím, že jsem od něj čekal tak málo podle hodnocení, ale stojí za to. Samozřejmě za předpokladu, že přehlédnete americkou agitku a patos. To vám ale bylo jasný už před filmem, že? ()

slunicko2

Nudnému a nenápaditému zpracování nepomohla ani známá jména hereckých hvězd. Místo akčního válečného filmu jsem zhlédl suchopárný vojenský věstník. ()

Thomassi

Slušný válečný film o největší záchranné akci WW2. Děj nakousával a zpomalovaly pasáže týkající se manilského odboje. Kdyby se od nich upustilo, dal bych možná i vyšší hodnocení. Samotná záchrana a vojenské scény jsou velmi dobré (útok na tábor a obrana mostu je prvotřídní). I přes některé nedostatky jsem se bavil. Fiennes zahrál velmi slušně, Franco dostal málo prostoru.80% ()

Petoss1

Nie najlepší ale ani najhorší vojnový film ktorý som videl. To hodnotenie ma zarazilo. Film je skutočne zaujímavý. 82% ()

Wormboy

Hned na zaciatku ma velmi prijemne prekvapilo dokumentaristicke osvetlenie pobytu americkeho vojska na Filipinach. Film ako taky nie je vobec zly. Samozrejme, nie je to ziadna perla medzi vojnovymi filmami, avsak je to sledovatelne, divak sa nenudi a zaverecna oslobodzovacia akcia je natocena velmi pekne. Zamyslat sa vsak na symbolizmom oslobodzujucej akcie niekolkych stovak americkych vojakov, ked v Europe v koncentracnych a vyhladzovacich taboroch zomierali statisice, pricom spojenecke vojska ich oslobodenie absolutne ignorovali, nema zrejme vyznam. 3,5/,5* ()

Juto

Strhujúci úspech záverečných 45 minút nemôže celkom vyvážiť klopýtajúcu neistotu prvých 90 minút. 6/10 ()

emo

Veľmi priemerný a miestami až nudný vojnový film. Takmer zývajúci herci tomu taktiež veľmi nepomohli... ()

O´Hara

Vynikající film podle skutečné události, skvělé zpracování i obsazení, to vše dělá tento film, aspoň pro mě, vyčnívající z řady... ()

tom88

Preplácaný vojnový film, ktorý však má svoje kúzlo, no nevyužitý potenciál. 80 miliónov sa mi zdá priveľa, zato by každý schopnejší režisér natočil mega vojnový veľkofilm Ryanovho typu. Vo filme nie je veľa akcie, no vyslobodenie zajatcov stojí zato. Film je dosť ukecaný a na svoju dĺžku postráda viac dramatickosti. Miestami je až moc nudný, zopár scén je nepozerateľných, ale celkovo to nie je žiadna katastrofa. Ja som sa bavil na ako takej úrovni. Herecky sa mi nepozdáva, Josepha Fiennesa moc nemusím a Jamesa Franca takisto. Preobsadenie postáv by mi vôbec nevadilo. Vizuál je viac než dobrý, kamera a prostredie pekné. 60% ()

TO

Dobrý průměrný válečný film, dvě hodiny volně plyne k velmi dobré závěrečné akci. Příběh válečných zajatců a záchranné mise mi připomněl Most přes řeku Kwai. Žádný vysokorozpočtový velkofilm to není, ale je celkem v pohodě. ()

Madadajo

Nepovedená napodobenina vojína Ryana, která láme vaz sama sobě, režisérsky nezvládnuté. Přeci pokud točím v zajateckém táboře, potřebuji vychrtlé herce, i na začátku na použitých reálných záběrech vězňů lze doslova vidět nedostatek jídla, ale zde to nezachránil ani Fiennes, o ostatních radši nemluvě (hele ty pojď, budeš hrát ve filmu, dáme ti volnější oblečení, to nikdo nepozná). Další věcí zůstává zoufalý nedostatek akce v prvních dvou třetinách, což je velmi hodně. Oslavné výkřiky Hurá dokázali jsme to, ale pocit vítězství se nějak zapomněl dostavit. Hold režie se nemůže spoléhat jen na moment výhry, zcela chybí intimní kamera, pocity vojáků otřásaných první bojovou zkušeností (a nechtějte mi tvrdit, že by se z nich nikdo psychicky nesložil), doslova a dopísmene lze cítit rozdíl mezi scénářem a filmem, není žádný, jak napsáno, tak natočeno, jen ten motiv, že jsou věci, které nelze popsat, ale skrz kameru a střih (nejen) je do filmu může dobrá režie vložit, jde jaksi dalekým obloukem od pana Josepha Dahla ()

Moogwi

Na válečný film je to moc nudné, stopáž přes dvě hodiny tomu taky moc nepřidá, málo akce, nezáživný scénář, ničím zajímavý herci atd...je toho prostě hodně..v tom velkém množství filmů věnujícím se 2WW je 6.Batalion spíše podprůměrný kousek .. ()

Aven

Takové nemastné, neslané. Nepamatuji si, že by mnou nějaký film takovýmto způsobem prošuměl. Jo zachránili je, měli jen dva padlé, nejúspěšnější záchranná akce v dějinách americké armády, hmmmmmm pěkný....ale k čemu 133 minut? ()

VanTom

Největším problémem tohoto filmu je fakt, že zachycuje NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ americkou záchrannou akci všech dob. A když je film jen o tom, jak se sympatickým hrdinům vše daří a všechno jde podle plánu, je velká nuda na to koukat. ()

JohnSmith

Pro kristovy děravý nohy,jak může někdo udělat z válečnýho filmu takovou nudu.Pět minut boje a dvě hodiny nudy nebylo ani u Tenké červené linie. ()

MI-380

Drsná historická fakta podaná na dnešní dobu nějak příliš akademicky, občas nudně. Nevyužitá šance. 55%. ()

mirec88

Prekvapivo slabo hodnotený film, ktorý ma zaujal po všetkých stránkach. Hrdinstvo človeka si nikdy slabé hodnotenie nezaslúži. ()

Siri69

No neni to zase nic tragického... Kdyby byl film o půl hodiny kratší,tak by to bylo lepší,jelikož je to fakt moc dlouhé... Je to styl válečného filmu - jde se,mluví se,jde se,mluví se a tak pořád dokola... Je tam bohužel málo akce a války jako takové... 3* ()