Reklama

Reklama

Obsahy(1)

A Jewel in the Palace je skutočný príbeh legendárneho dievčaťa Jang Geum, ktorá sa stala prvou ženou vo svojej dobe na pozícii najvyššieho kráľovského lekára.   Dej sa odohráva asi pred päťsto rokmi za vlády dynastie Chosun. V tom čase Kóreu charakterizovala prísna hierarchická sociálna štruktúra ovládaná mužmi. Príbeh poukazuje na úspešný život Jang Geum, v ktorom nechýbala láska, a tiež na jej dlhotrvajúci boj proti sociálnej diskriminácii. (ČSFD)

(více)

Recenze (9)

lioncel 

všechny recenze uživatele

Tady není třeba nějak sáhodlouze přemýšlet, mhouřit oči, či jako občas jinde, jak je mým zvykem, mírně nadhodnocovat .. tohle si prostě plnou palbu opravdu zaslouží .. skvělý napínavý historický příběh, navíc podle skutečné události ... Děj, výborné obsazení = herecké výkony, hudba - pro vše mam jen superlativy ... wow! ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Korejská klasika, která víc než cokoliv jiného, ukazuje život v královském paláci. Je dost netradiční nejenom tématikou, ale i tím, že tu chybí absence hlavního hrdiny. Jistě, celým seriálem se táhne romantická linka, ale ke slovu se dostane až v samotném závěru. Celý seriál stojí a padá s Lee Young-ae, která byla skvělá, ale přesto mi ke konci už docela lezlo na nervy její šeptání. Ono i to mělo svůj význam. Krásně tak hlasem vyjadřovala podřízenost a pokoru vůči nadřízeným, ale mně to prostě nesedlo. Ani nevím proč. Velkou devizou seriálu je i hudba, ta byla zpracovaná skvěle a za jejího zvuku se na kuchařské umění koukalo fakt dobře. Tady chybělo k dokonalosti jediné, mít možnost ochutnat. Líbilo se mi to opravdu hodně. Umím si představit, že bych si to někdy pustila znovu, kdybych měla čas, ale do plných nejdu, protože, co se dlouhých seriálů týká, Empress Ki mě srazila do kolen mnohem víc. ()

Reklama

Naslund 

všechny recenze uživatele

Jak jen bych měl přimět co nejvíc lidí, aby se na tak překrásný seriál podívali? Když řeknu, že to je nádhera, tak bude reakce malá. Když zase použiju termíny jako: epický příběh, zrada, láska, prohra a vítězství, tak od toho budou všichni očekávat něco úplně jiného. Trailer by taky asi táhnul jinou skupinu, než tu, která si seriál nejvíce užije. Sice je všude krásné prostředí, kostýmy a interiéry jsou snad pravé, ale hlavním nábojem je ohromné množství emocí. To se do traileru vtěsnat nedá. Už začátek ukazuje, že nepůjde o žádnou čistou romantiku, ale o pěkné drama. Už jen kvůli tak častému umírání postav a známému faktu, jak Korejci až chorobně rádi nechávají umírat hlavní hrdinky. Naštěstí nejde jen o napětí, ale převažují spíš ty příjemné chvíle, kdy si člověk vydechne, nechá se dojmout a bude doufat, že už se nic dramatického nepřihodí. Taky jsem velmi často po dokoukání dílu musel okamžitě na net a dohledával jsem si spousty informací ke zmíněným jídlům, surovinám, nebo třeba nemocem. Celkově jsem poznal hodně nového, což taky považuju za veliký klad. Asi ne každému seriál sedne, ale minimálně ti, kteří mají rádi Austinovou, by si už měli připravit místo v seriálovém top 10 a neváhat ani vteřinu. Ti, kdo si myslí, že by v ní mělo být víc děje, napětí, intrik a vaření, tak by měli uvolnit místo v top 5, a komu se nebude jedna z ženských postav plést s Jetem-li, tak má místo na špičce jasné. Na druhou stranu, kdo od seriálů očekává jen spoustu sexu, násilí, vtipu a cool hlášek, tak bude asi dost zklamán. ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Bez mučení přiznávám, že jsem skončil po 10. dílech ač to vůbec není špatný seriál. Nicméně i tak jsem zkrátka nedokázal najít dostatečnou motivaci odkoukat dalších 44 dílů, zejména porovnám-li s Dong Yi kde jsem byl děním, hereckými výkony, hudbou a všemi detaily mnohem více okouzlen a vtažen do dění. Tenhle beze sporu kvalitní kousek má však laťku nastavenou o level níže a částečně i pro nižší obrazovou kvalitu a časovou tíseň končím předčasně. ()

Pirkaf 

všechny recenze uživatele

O tomhle je zbytečné psát, tohle se musí vidět. Obdivné komentáře na IMDB a Amazonu vůbec nepřehánějí. Skvělý scénář, skvělé herecké výkony (zejména Yeong-ae Lee), skvělý soundtrack. Nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Určitě si ho dám ještě jednou. 54 dílů je hodně, ale nepamatuju si, že by byl nějaký z nich slabší. Každá hodina, kterou trvá jeden díl, uteče jako voda. Navíc po polovině nabere děj takový spád, že se od toho nedá téměř odtrhnout. (Tu hvězdičku od jistého Richarda_R neberte vážně, to je idiot, kterej to ani neviděl) ()

Galerie (34)

Zajímavosti (3)

  • Kdyby bylo všechno tak, jak se seriáloví tvůrci představovali, v hlavních úlohách by se neobjevila jihokorejská herečka Young-ae Lee, ale herečka Eun-hye Park. Ta totiž nabídku ztvárnit skutečnou historickou postavu, která se zapsala do korejských dějin jako vůbec první královská lékařka ženského pohlaví, dostala jako první. Když se ale posléze potvrdilo obsazení slavné herečky Young-ae, byla její postava přeobsazena. Diváci ji tak mohli sledovat jen coby Yeon-saeng Lee. A kdyby bylo opravdu všechno tak, jak si sami seriáloví tvůrci představovali, tak by v osmnácté epizodě zemřela dokonce i Lady Han, ztvárněná herečkou Mi-kyeong Yang. To se ale na úkor naléhajících diváků nestalo a její postava se tak díky veliké oblibě dožila takřka až do samotného závěru celé série. A kdyby do celého procesu samotných tvůrců nezasahovalo tolik externích elementů, diváci by měli dokonce možnost spatřit jednu intimní scénu mezi Jang-geum a Jeong-ho Min (Jin-hee Ji). Ale protože si herečka Young-ae usmyslela, že seriál žádnou takovou scénu nepotřebuje, tvůrci od nápadu upustili a diváci tak přišli o možná dost lascivní okamžik mezi mladým vzdělaným mužem a půvabnou lékařkou. (Conspi)

Reklama

Reklama