vitajak

Nemůžu úplně souhlasit s tím, že je to rejrealističtější film o atomové válce - je to hodně dobrý a i trochu zdrcující film, ale ve skutečnosti by to bylo podstatně horší - viz film Threads ()

ClimbVibe

Den poté a Vlákna.. dva televizní filmy na téma "svět po jaderném útoku". Už za to poselství a varování si zaslouží pět hvězdiček. Den poté je trochu mírnější verze, Vlákna o dost syrovější a jdoucí do větších podrobností... Některé obrazy z těch dvou filmů nevymažu z hlavy... ()

Foxhound#1

Varšavská smlouva vyvolala agresi ale první atomovku použili Američani, už jen tento fakt je u amerického filmu velký plus. Jako celek to působí víc než přesvědčivým a odstrašujícím dojmem, ke konci až depresivně. ()

spiritus

Klasické dílo, s perfektně zvládnutými triky (ve své době), které i dnes neurazí....Film má dobré herecké obsazení a propracovaný scénář. Pravdou je že zobrazená apokalypsa, ani náhodou neodpovídá skutečným následkům jaderné války..Jde o takové nastínění, jak špatné by to bylo....Ovšem v případě použití vodíkových pum, ke kterému by jistojistě došlo, by katastrofa měla 100x horší následky....Ale i tak je to velice dobré varování.Doporučuji. ()

Garch

V době natočení se to, co Den poté popisuje bralo jako očekávaná věc. Vzpomínám, jak nám třídní učitel vysvětloval, že plynové masky, které si zkoušíme, mají mnoho let prošlé filtry, ale že to nevadí, protože proti radiaci stejně nechrání. Že nejlepší bude při jaderném spadu utěsnit okna třídy a že vzduch vydýcháme až o několik hodin později... Že je vlastně nejlepší být co nejblíž epicentra. ()

kluk z Na

Nevím, jakými zbraněmi se bude válčit ve třetí světové válce, pokud někdy vypukne, ale můžu vám říct, čím se bude bojovat ve čtvrté světové válce - klacky a kameny. Albert Einstein ()

kujon

Tento film připomíná jízdu na houpačce - dlouho se nic neděje, potom v okamžiku se semele velká spousta věcí, načež zase následuje nic neříkající pokračování. Je to hodně depresivní a smutné, ale to je u tohohle námětu samozřejmost. Já dávám 3hvězdičky ;) ()

JM87

Jsem moc rád, že jsou filmy jako tento. Ač mi to chvílama přišlo trošku nudný a zdhlouhavý, tak mě potěší, že najdu nějakej film, kterej nemusí mít efekty za xxx milionů, světoznámý herce, každej druhej tam není hrdina atd atd. Je to obyčejnej realistickej film o tom co by se stalo kdyby vypukla jaderná válka a příbězích pár lidí. Můj milovanej naprosto kultovní, ale bohužel neznámej threads to nepřekonalo, ale dávám 4 hvězdičky a pokud někdo zná žánrově něco podobnýho, ať mi písne do vzkazů. ()

LukyNike

Začátek je velmi uvolněný a postupně se napětí stupňuje. Následuje sled událostí u kterých člověka jenom mrazí a potom už toho zas tolik k vidění není. Druhá polovina pěkně udělané post-apo movie. On ten film není až tak úplně děsivý. Spíše až uvědomění si, co by se mohlo stát v realitě, je hrozné. PS: Nevím jak v originále, ale český dabing raději nepouštět. ()

dosig

Výborný film, nicméně doporučuji spíše britskou verzi této tématiky (Vlákna), protože je mnohem mnohem důkladnější a šokující. Nojo, oni ti Američani chcou šokovat, ale nakonec jsou až moc přecitlivělí a nechcou to přehánět, aby je pak někdo třeba nesoudil na újmě na zdraví..... prostě pokud jste ještě neviděli ani jeden film tak se radši mrkněte na Vlákna. ()

Horak

Zub času jistojistě uhlodal na působivosti. Většinu filmu sem se docela nudil až na moment odpálení a dopadu raket, ten je velmi působivý i dnes. Myšlenka apokalypsy věčná, ovšem jaderná konfrontace vysoce nepravděpodobná a případný následek za hranicemi mé představivosti. ()

kowalski

Když to bylo za mejch dětskejch let ve VHS filmotéce nesměl jsem se na to dívat. Ve 30 letech jsem se na to podíval a film ve mě nechal mrazivej pocit. Nyní člověk vidí co všechno by se asi tak mohlo stát pokud by někdo zmáčkl tlačítko. Film funguje jako výborná kritika tehdejších nebo vlastně i současných poměrů. Doporučuji shlédnout... ()

Saur.us

Ne tak sugestivní a syrový jako o rok mladší britský Threads ale i tak povedený a děsivý pohled na co by kdyby...PS: nevim jestli to bylo tou verzí kterou jsem sehnal, ale šílenější dabing jsem už dlouho neslyšel... ()

mh.mail

70% - Vysoce působivý film. Viděl jsem ho pouze jednou, když krátce po "sametu" běžel v televizi. Dnes bohužel jeho název přebíjí katastrofické sci-fi od Rolanda Emmericha, takže ani netuším, jestli se na něj dá vůbec někde ještě narazit. Tak moc nás kdysi soudruzi strašili hrozbou atomové války, ale nejpůsobivější film na toto téma natočili v Americe. Okamžik, kdy se otevřela jaderná sila a bomby letěly po obloze, mě úplně přimrazil, tak živě jsem si to dokázal představit. Ještěže to je zatím jenom film. ()

Caaslav

o propagandě komunistických a fašistických diktatur se mluví dost, je škoda, že o propagandě západu během studené války se mlčí ... používá totiž mnohem sofistikovanější metody.... ()

RedHot

Nejspíš jsem doplatil na to, že jsem jako první viděl revoluční britská Vlákna. Po něčem tak silném se vám Den poté zdá jako odvar, který nezvládl odolat zubu času. Samotný atomový útok působí přesně tak děsivě a ničivě, jak má. Následky, mohu-li to tak říct, ale film popisuje velmi umírněně, jak to autor ostatně na konci sám přiznává. U obou děl ale nestačím žasnout nad tím, co všechno nás donutil svět, ve kterém žijeme, vymyslet, stvořit a použít. bojím se pomalu pomyslet na to, co v tomto ohledu chystá budoucnost. --- Téma, ve kterém Britové jednoznačně předstihli své bratry ze zámoří, ačkoliv bych čekal opak. Z jaderných pum mají přece dodnes větší strach Američané... --- MÍR!!! ()

johnymdoe

Věřím, že kdybych film viděl nezkušený..tedy mladší..Právě jsem od bratra zjistil, že už jsem to viděl - já si to myslel, ale zpět...byl by to film pro mě životní, úžasný. Bylo to dobré, jistě, použité dokumentární záběry (protože nebyly ještě tak dobré efekty). Skvělé herecké výkony..velice slabé dialogy, které k osmdesátkám patří a výborná režie, kde dokázal režisér skvěle vyjevit, jak by to mohlo dopadnout(a také by to dopadlo). S filmu mrazí a to má, s hrdiny člověk soucítí, což taky má. 85% a stojí za to v dnešní době vidět. ()