Schopný lupič Miles Logan ukradne vzácný diamant za sedmnáct milionů dolarů, je ale zrazen šéfem bandy Deaconem, který se ho chce zmocnit sám. Po zuřivém souboji se Milesovi podaří ukrýt drahokam ve větracím potrubí rozestavěné budovy, je však zatčen a stráví dva roky ve vězení. Po propuštění zjistí, že budova nyní slouží jako policejní centrála. Po několika neúspěšných pokusech proniknout dovnitř se přestrojí za policistu a náhodou je považován za novou posilu oddělení loupeží. Je přidělen jako parťák mladému Carlsonovi a vyslán do terénu. Díky zkušenostem z oboru se mu podaří odhalit majitele obchodu s autodíly, který se pokusí fingovat krádež, a stejně úspěšně zasáhne při přepadení samoobsluhy, které spáchá jeho bývalý parťák Tulley. Úspěchy však mají nečekané důsledky. Je jmenován šéfem oddělení loupeží. Když se mu konečně podaří dostat se k potrubí, zjistí, že bylo zatopeno a voda diamant odnesla. Začne po něm pátrat, což vede k řadě nečekaných komplikací. Objeví se zrádný Deacon a Carlson náhodou zjistí, že v Milesových papírech něco nesouhlasí. Lupiči nezbude než mladému parťákovi namluvit, že je z oddělení vnitřních záležitostí. Při následné akci vzbudí i šéfovo podezření. Ten se však domnívá, že Miles pracuje pro FBI. Ačkoli se zdá, že horší už to být nemůže, záhy Miles zjistí, že opak je pravdou. (TV Nova)

Xmilden

Udělal jsem chybu, že jsem na film nekoukal v originále. Lawrence disponuje solidní vyřídílkou a tedy jsem byl jistě ochuzen o pár vtipnějších momentů. Modrý blesk je jinak nenáročná pohodovka na víkend, kterou si může pustit prakticky kdokoliv. Konec dobrý, všechno dobré. Peter Greene ve své době záporáky uměl jedničku. 60% ()

sepp

Sasek Lawrence opetne dokazuje svoji neschopnost a cely film je jen volnym spojenim nekolika gagu a vtipnych scenek postradajici smysl. ()

lesumir

Lawrence to sám utáhne, ale potřeboval by k sobě někoho schopnějšího. Ale určitě je to kvalitní a zábavné! ()

Fiftis

Film z mnohých komédií s Martinom Lawrencom, ktorý opäť neskalme a srší jedným vtipom za druhým. Nieje to až tak dobré ako Nothing to Lose a akcia tiež neprekoná Bad Boys ale inak nepatrí do šrotu ani táto komédia. Scenár je celkom dobre vyplnený a hudba tiež ujde. Najlepšie sú scénky s Milesovým kamarátom, ktorý chce svoj podiel a tiež keď MIles učí svojho nového parťáka, ako sa správne jazdí. ()

JohnnyD

Klasicky oplzlý Martin Lawrence, excentrický až z toho bolí hlava. Najsmutnejšie je, že keď sa ho chytí poriadny režisér, dokáže z neho vydolovať dosť solídny herecký výkon. Zvyšok času ale točí prinajlepšom priemerné žbrndy ako Blue Streak. ()

Indiana

Docela dost zábavná, i když chvílemi trochu tupá (ale to byl u tohoto filmu podle mě účel) komedie, ve které navíc hraje můj oblíbenec Martin Lawrence. ()

Satan

Na tento snímek neupozorňují televizní kanály dva týdny dopředu. Ale je to příjemná hodinka a půl několika vtipných scének a gagů s jednoduchoučkým příběhem a zábavným Lawrencem. No co víc si na oddech přát? ()

kingik

Ubrat na teatrálnosti a trapnosti a možná mohlo být líp. S Martinem Lawrencem nemám problém. Když chce, hraje velmi schopně a i v akčním filmu se neztratí. Tentokrát hraje zlodějíčka diamantu obrovské hodnoty, ale ke vší smůle ho při útěku nevědomky ukryl na tom nejnevhodnějším místě na světě a sice na policejní stanici. Až po dvou letech vyjde z vězení, je překvapený, že kdysi rozestavěné staveniště, a v něm větrací šachta, do které šutrák ukryl, se za tu dobu změnilo na policejní služebnu. Dostat odsud svůj lup nebude tak snadné, ale je třeba využít všechny nabízené možnosti. A proč sem třeba rovnou nenastoupit jako falešný policista. Co dobře začalo, nevydrží až do konce. Scénář chtěl být předvádivý, když už ve filmu měl Lawrence. A tak vidíme jeho teatrální výstupy, ve kterých překvapivě není nijak vtipný, ale spíše trapný. Dobrý nápad nebyl využit umírněně a to trapnění se tam muselo nasoukat. To se podepsalo na výsledném nižším hodnocení. 40% ()

Anderton

Martin Lawrence je obvykle vo svojich one man show filmoch neznesiteľný, v tomto taktiež veľmi nenáročnom filme je ale tak napoly znesiteľný (pokiaľ neroznáša pizzu). Film som videl po nejakej ťažkej skúške na vyške, takže som si chcel hlavne iba bezmyšlienkovito oddýchnuť. Splnilo sa to tak napoly, nie je dôvod si z toho filmu niečo pamatať, alebo si ho pozrieť niekedy znovu. Podľa hodnotení vidíte, že "Big Martin" má na svojom konte vačšie prúsery. ()

swamp

To je hrůza..kdyby tu Martin Lawrence vůbec nebyl, film by byl o stupeň lepší. Když už se zdá, že přestal být na obrazovce protivný, vyleze na povrch s rádoby vtipným (rozuměj: trapným) číslem. A režisér si očividně nevěděl s tímto stupidním tématem rady..při finiši si začne hrát na nejdrsnější akční film všech dob, ačkoliv se celou dobu jedná o tupou komedii. Nesourodost na entou. Blee.. ()

predators

Jsou filmy, u kterých při hodnocení zohledňuji všechny jeho složky, jako zvuk, hudbu, efekty atd....Pak jsou filmy u kterých se jenom bavím a překvapí mě jen závěrečné titulky. Vlastně spíše mě zklamou, protože zábava skončila a já budu muset hledat dál...další film, u kterého se budu tak skvěle bavit. Viva la mexico...:-) ()

Němi

Martin Lawrenc byl kdysi příčetný člověk, jehož šílené komedie byli místy i vtipné a neucpali vám všechny tělesné otvory trapností. ()

Slarque

Zajímavý nápad zpracovaný do nepříliš povedeného scénáře. Martin Lawrence mi tentokrát ani moc nevadil, zejména ke konci, kde ubylo rádoby komických výstupů a jeho výkon připomínal spíš Mizery než Agenta v sukni. ()

klerik

Tak trochu prekvapenie. Lawrence ukázal, že by mohol nastúpiť na Murphyho miesto v akčných komédiách... Občas ma rozčuľovalo hlúpučké hľadanie diamantu, ale celkovo to malo švih, fajn akciu a dokonca aj vtip... ()

LaciLC

Pri prvom pozretí som sa veľmi bavil a rozhodne som sa nenudil. Druhýkrát som sa už trochu nudil, ale stále tie vtipy postačovali a dá sa na tom pobaviť. Balancuje to medzi *** a ****, ale rozhodol som sa pre lepšie hodnotenie, aj keď s prižmúrenými očami a odretými ušami, myslím si, že je to príjemná krimikomédia. ()