Na fotbalovém zápase mezi Francií a Čínou byl zavražděn francouzský trenér Yves Gluant. V krku měl šipku s jedem. Gluant na zápase požádal o ruku svou přítelkyni, zpěvačku Xanii. Po vraždě bylo zjištěno, že mu z ruky zmizel prsten s obrovským diamantem zvaným Růžový panter. Šéfinspektor Dreyfus musí vraždu vyšetřit, ale zároveň by se na tomto případu chtěl ještě více zviditelnit. Již několikrát byl nominován na Řád čestné legie a vždycky vyšel naprázdno. Doufá, že když na tento případ nasadí nějakého neschopného vyšetřovatele a později sám případ bravurně vyřeší, konečně se dočká. A netrvá dlouho a jednoho takového najde. Je to policista z malého města Jacques Clouseau, který je považován za, mírně řečeno, pitomce, který zkazí vše, na co sáhne. A tak povolá Clouseaua a povýší ho na inspektora. K ruce mu dá řidiče Pontona, který má Clouseaua sledovat a podávat Dreyfusovi hlášení o každém jeho kroku. Clouseau se s nadšením pustí do vyšetřování. Případ se však poněkud komplikuje, je zavražděn jeden z hráčů – Bizu, který měl dříve poměr se zpěvačkou Xanií. Xania je poněkud podezřelá a Clouseau ji sleduje do New Yorku, kde má práci, a navíc se staví u známého klenotníka. Clouseau však zjišťuje, že je nevinná. Klenotníka vyhledala, aby jí osadil vzácnou kabelku po Josephině Bakerové diamanty. Ale nejedná se o Růžového pantera. Clouseauovy vyšetřovací metody a talent na vyvolávání bizarních situací mu nakonec srazí vaz. Dreyfus ho z případu odvolává a hodlá sám zatknout vraha, o kterém se domnívá, že je to Číňan jménem doktor Pang. Zatčení hodlá provést na významné společenské události – prezidentském plese... (TV Prima)

ajfelka

Proč dělat remake něčeho, co už před lety dopadlo na výbornou? Pro mrzký peníz? Každý bude srovnávat s originálem a přiznejme si to, málokterý remake je lepší než originál. Tady to platí dvojnásob. Steve Martin to nevytrhne a i těch pár vtípků to nevytáhne na více než jednu hvězdu. ()

Hall900

Vypada to jako kdyby si nekdo dal dve flasky rumu na dovolene ve Francii ,u rozpyte treti mu prislo jako hrozna sranda natocit komedii a matne si vzpominal ze kdysi nekde videl film co se jmenoval Ruzovy Panter.Pravda videno v Cestine a tak sceny typu "rad bych si koupil ten hamburger" se nedaji brat objektivne(ale po nich malo co).V krecich zmitajici se Martin je fail samo o sobe.Merde. ()

mine.slayer odpad!

Proč Steve Martin v roli Clusoa mluví jako idiot? Vůbec se mu role nepovedla, navíc spousta za uši přitažených vtipů díky tomu vypadá jako tragikomedie v podání chovance Jedličkova ústavu. ()

Raggnar odpad!

Absolutně nevtipný, nepovedený, nudný, přehnaný americký humor nesahající originálu s Peterem Selersem ani po paty. Steve martin je prostě trapný pytel sraček. ()

ricky4

Neviděl jsem původní film Růžový panter, takže nemohu porovnat stejný námět s odstupem doby. Ale mohu porovnat 1. i 2. díl se Stevem Martinem- jednička je lepší a originálnější než dvojka. Tak už to ale obvykle bývá... Na rovinu musím říct, že děj filmu je dost jednoduchý a celá zápletka je vcelku dost lehká, kdyby divákům byly ukázány některé záběry, které viděli jen herci, myslím si, že by každý záhadu rozlouskl. Scénář nechci komentovat, předlohu neznám. Faktem je, že jsem se u filmu celkem bavil (místy). Pochopitelně, že ne každý vtípek, dvojsmyslná narážka, či humorná grimasa si zasloužili můj smích, řekl bych ale, že i těch 40% procent stačilo k příjemnému večeru. Zasmál jsem se. Velkým plusem filmu je Jean Reno, který je jako téměř vždy skvělý. Děj 40%, humor 70%, takže skoro 60% ()

De.lilah

Ačkoliv miluju původního inspektora v podání Petera Sellerse, nebrání mi to v tom, abych tomuhle Růžovému Panterovi nedala 3 a půl hvězdy. Přestože dvakrát nemusím Stevea Martina, tady mi nevadil, ba dokonce se mi tu líbil. Suma sumárum, film se mi líbil. Nevěděla jsem co s načatým večerem a od předešlého mi zbyly chipsy. Růžový Panter byl ideální výplň. ()

Bendus

Děs a hrůza. Jak mohli takhle sprznit klasiku. Clouseau se přeřekává pořád a trapně. Blbosti dělá taky hloupé. Radši se na to měli vybodnout a nechat pouze originál. Toto se opravdu nepovedlo. ()

franti11 odpad!

Odpad a bez milosti.Takovou stupárnu jsem fakt dlouho neviděl. Nikdy nekončící přebrepty, byli k zblití už po 2 minutách. Debil co hraje debila, jak to mohlo skončit. Steva Martina ze srdce nesnáším. ()

malyLibor

Když jsem byl dítě, miloval jsem Růžového pantera. Když jsem viděl, že Američani natočili další díl, trošku jsem se bál se na to kouknout. Až mne napadlo kouknout sem a přečíst si pár hodnocení. Pak už jsem se nebál. Jakmile jsem si tady přečetl ty inteligentní kecy, věděl jsem, že to nebude tak zlé. ()

nudlis odpad!

Trapné, nudné a s českým dabingem vlastně docela odporné dílko. S původním Sellersovým panterem to nemá naprosto nic společného. Tenhle film se legendou nestane ani omylem. Ani v záporném slova smyslu, přestože je mezi diváky spousta prosťáčků, kterým se to nadmíru líbilo a kteří se při tom popadali za břicho. ()

Peabody odpad!

klasický naprosto zbytečný americký remake jen aby se dělaly prachy. Steve Martin je někdy vynikající (mrtví muži), ale tohle je tragické (o on je prostě pšatný, hraje jinou postavu než je Cluseau) a Peter Sellers se snad ani v hrobě neobrací, protože to nestojí za to. Tržby ale asi film tak tak zaplatil, zkusil ještě dvojku a dále se nepokračovalo. Hrozné a nechci tady vypisovat kolik nesmyslných remaků je natočení jen proto, že nápady docházejí /taky proto tolik sequelů, prequelů apod apod. Jistěm jsou tam i dobré vtipy, ale jak říkám, moc daleko od sebe. . ()

Nataniel73

Pamätám sa, že keď som túto krimi komédiu videl po prvýkrát, páčila sa mi veľmi a takmer bez výhrad. S odstupom času som však zistil, že humor v Ružovom panterovi je často prvoplánový a aj bláznivá komédia musí mať určité hranice. Určite sa divák zasmeje pri nejednej scénke, za tie top považujem tanec pred policajtom, učenie sa slova hamburger, vytopenie hotelovej kúpeľne a následný pád na recepciu, či problém s letiskovou kontrolou. Váhal som medzi troma a štyrmi hviezdami, ale predsa len mi na tie štyri ešte niečo chýba. Možno viac zapamätateľných scénok a menej tých trápnych a asi aj lepšia dejová línia. Ako oddychovka na vypnutie mozgu to však poslúži viac než dobre. 70% ()

Chlo0opek

Jasně, je to samá zběsilost a potrhlost, ale má to přece jen svůj vtip a ty slovní přeřeky mají občas něco do sebe a ač se to zdá, oni zas tak hloupé nejsou. A já se u toho bavil, tak proč to neocenit. Slabší 4*. ()

soukyd33

Remake se moc nepovedl. Příběh blbý, ale občas se vážně zasmějete. 🙂 Některé situace jsou až absurdní. Situace si to nabízí. Poznámka: Krásná sekretářka a vždy ve střehu agent, jsou příjemným doplňkem filmu. Hvězdiček 2 ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (více)