Dinosaurus

Dinosaur

Dinosaurus

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2000, 82 min

Krásne vizuálne spracovaná rozprávka s veľmi naivným dejom. Kto chce, kráľovsky sa pobaví...(5.5.2003)

Nádherná pohádka kterou vždy ráda shlédnu,pěkný zážitek, konečně zajímavý příběh..Vše jak má být..(6.4.2013)

Na svou dobu špičkově animovaný a zároveň i vypravěčsky výborně zvládnutý animák. Jen velká škoda sousty scén ve tmě, sledování přes den je pak přeci jen horší. Ale i tak jde o jeden z nejlepších animáků s ohledem na příběh, animaci i skvělou hudba James N. Howarda.(4.2.2016)

Jako malej harant jsem miloval dinosaury, proto jsem i jako menší tenhle film tak miloval, a díval se na něj do naprostého zblbnutí, protože mě pokaždé tak očaroval a uchvátil, a totožné jsem to měl i s Jurassic Parkem. Dle mého názoru trošku podhodnocený snímek...(18.2.2018)

Už jako vejce prožije malý dinosaur Aladar dlouhou cestu ze svého rodného ostrova, aby nakonec skončil u skupiny lemurů, kteří se jej ujmou a vychovávají. *Blik* O pár let později ostrůvek zachvátí katastrofa, a pouze Aladar se svými "rodiči" se zachrání před rojem meteoritů. Přidávájí se ke skupině dinosaurů (a jiných potvor), kteří směřují vztříc světlým zítřkům do nové země. Skupina vede mrzutý dinosaur Kron, kterému jsou ostatní jen cílem pohrdání a smíchu. Ale Aladar svoji autoritou (a taky díky štěstí) přebírá ve skupině vedení a také získává lásku krásné dinosauřice Neery. Dostanou se všichni včas do bezpečí a ubrání se útokům zákeřných carnotaurů (dinosaur se spoustou zubů) ... Animák sice ničím extra nepřekapí, příběh je takový plytký a naivita z něj úplně odkapává, nicméně svým zaměřením na mladší věkové skupiny to až tolik nebolí. Animace jsou na velmi dobré úrovni, a vše je podkresleno příjemnou hudbou Jamese Newtona Howarda...(30.7.2008)

Dokonalá technická stránka, skvělá hudba a velkolepá výprava. Bohužel děj by mohl být lepší, ale co by jsme chtěli od animáku. Klobouk dolů u Disney. Jsou to šikulky. 80%(18.11.2014)

Unikátní opomíjený a nedoceněný film Disneyho Studia. Spektakulární podívaná pro velká plátna kin. Jeden z největších a nejsložitějších projektů studia. Na svou dobu fotorealistická grafika představující svět dinosaurů v plné kráse i nezbytného výchovného poučení typického pro disneovky. Přesto, že jde o dětský film a příběh, je zde použito všech vědeckých objevů k tématu období pozdní křídy, takže jsou známy i důkazy o existenci forem savců ( tvůrci jim dali podobu lemurů).(12.1.2010)

• zdenny

Pohádka na motivy biblického příběhu o Mojžíšovi, který vyvedl svůj národ z poroby do země zaslíbené. Film neměl žádný náboj, ne moc strachnahánějicí záporné postavy a hnusnou, nechutně chlupatou vopici - coby postavičku, kterou by si všichni povinně měli oblíbit. Zázrak se nekonal. Když k tomu přičtu hnusné, staré dinosauřice, z kterých mi místo bylo fakt špatně, tak nevím, jak se tato triviálnost dostala do červeného pole.(21.3.2011)

Každý měl v dětství nějakou lásku. Někdo měl osobu jiného pohlaví, někdo osobu stejného pohlaví, někdo bačkoru, zvíře, sklenici, plyšáka, polštář, autíčko... Moje láska by film Dinosaurus. Nevím proč, ale skoro každý týden, když jsem si v půjčovně nemohl (nechtěl) nic vybrat, šáhl jsem po Dinosaurovi. On celý ten svět je jako stvořený pro děcka a trocha akce a napětí tomu jen prospívá. K tomu naprosto parádní animace, která (pro děcka) dělá naprosto uvěřitelný reálný svět, ve kterém by, už jako lemur, býložravec, masožravec, "dlouhokrk", žlutý lemur, chtělo (děcko) prostě být. Teď už to samozřejmě není taková senzace jako v dětství, ale vzpomínky mi zůstaly. Za své dětství 100% :)(10.10.2012)

Nádherná animace, krásná příroda a docela jednoduchý, ale zajímavý příběh v animovaném filmu, to je záruka spokojenosti nejen u dětí, ale i u dospělých. Navíc stopáž tak akorát, abyste se nezačali nudit. Škoda slabší druhé poloviny. Celkově ale určitě potěší a děti se můžou i něco přiučit o konci éry dinosaurů.(2.12.2013)

Na svou dobu dost slušná animace. I ten příběh je docela dobrý a klade důraz na pomoc bližnímu, což je u dětí vítáno. Pro dospělého je to však dost naivní, nezáživné a předvídatelné, takže nakonec nemá film moc co nabídnout. 60%(8.7.2016)

Na mě až příliš hezounký, slaďounký a roztomiloučký. Triky docela v pohodě i když občas by se bývalo vyplatilo nešetřit. Děj až moc jednoduchý. Hudba na jedničku. Zábava zůstala někde na průměru.(25.2.2005)

Hezká animace, standardní scénář, vynikající hudba. Spíše odpočinková pohádka pro děti, ale bez přehnaných vtípků či zábavnosti.(20.4.2005)

James Newton Howard opět dokazuje své geniální hudební nadání.(21.5.2008)

Ne tolik pro dospělé, jako spíš pro děti. Ale technicky nádherně zpracovaný citlivě podaný příběh o dinosaurech a jejich cestě do země zaslíbené. Působí to trocha pateticky, ale provedené je to bezvadně. 75% = 4/5(8.2.2011)

Jeden z veľa animovaných amerických filmov . Bohužiaľ len priemerný.....60%.(2.10.2006)

Po opätovnom vzhladnutí po desiatich rokoch musím íst o * vyššie. Vynikajúca a velmi vieryhodná animácia (okrem teda opíc), napriek tomu bola schopná vtesnat charakter i jemnú mimiku zvieratám, hlavne teda dinosaurom. Príbeh je zaujímavý a napínavý od začiatku do konca, záporaáci ako má byť. Akurát dej je trošku priamočiary a mohol byt komplikovanejší. Hodnotenie: 90%(30.5.2013)

Ještě mám doma sešit s deskami této nádhery. :)(25.11.2014)

Príjemná rozprávka s dvomi hlavnými črtmi: skvelá animácia a krásne zábery (pri ktorých som rozmýšlal, či nie sú náhodou skutočné) a nádherná hudba (James Newton Howard).(7.11.2005)

A žili šťastně, dokud za pár let stejně všichni nevyhynuli. :-) Dějově naprosto šablonovitá disneyovka vyčnívá neobvyklým a nákladným zpracováním, kdy animátoři doplnili digitální potvory do předem natočených záběrů reálných lokací a prostředí. A jde bezpochyby o úžasnou podívanou, podpořenou navíc naprosto dechberoucím soundtrackem Jamese Newtona Howarda.(6.2.2013)