Zkázonosná kometa

Night of the Comet

Horor / Sci-Fi / Komedie

USA, 1984, 100 min

• Aluska88

** a půl. Post-apokalyptické filmy mám velmi v oblibě, ale tento by se snad ani nedal za sci-fi označit. Laciné červené pozadí mělo očividně zobrazovat vzhled města po dopadu komety, mně spíš přišlo, jako by někdo zapomněl utřít prach:) Dále tu máme pár hromádek prachu, asi dvě zombie, jejichž vzhled zřejmě vytvořilo činorodé dítě, které šlo zrovna kolem a nakonec jakousi tajnou organizaci vědců. A to je jako všechno? Noc komety má potenciál, velmi slušný scénář, lehký humor i dobré obsazení, všechno to celé táhne šikovná Catherine Mary Stewart. Spolu s Kelli Maroney mi obě připomínaly Emmu Stone a Abigail Breslin v Zombielandu. Ale jinak se ve filmu jaksi nic neděje. Pobyt v kině, návštěva obchoďáku, v něm pár cvoků, kteří se začínají měnit v zombie a jinak vlastně nic. Já bych i dala tři hvězdičky, scénář je dobrý, atmosféra pustého města také docela jde, postavy jsou sympatické, žádné pitomé a tupé charaktery, které byste nejradši odstřelili, ale... prostě se tam nic neděje. Je zajímavé, že při sledování mě film skoro vůbec nenudil na to, že dějově je to velká slabota. Ale nejedná se o žádnou stupidní blbost, jen ten děj by to chtělo trochu posílit.(24.1.2015)

Na začátku filmu spálí veškeré lidstvo záření z komety a ti co nebyli zasaženi úplně se stávají zombies. Připomíná to Den Triffidů, Já Legenda nebo různé zombie apokalypsy z dnešní doby, dal by se o tom natočit velkofilm, brutální béčko nebo drama. Režisér a osmdesátá léta ozhodly jinak a tak dvojice přeživších jsou dvě teenagerky, které stále řeší kluky (teda jediného co je k mání), užívají si nakupovaní v obchodáku a v rytmu pohodového disca se proplétají postapo světem s nadhledem a humorem. Půlka mého já nadávala že to není akčnější a že tam skoro nejsou zombie a druhá půlka se připitoměle usmívala a výborně bavila u téhle pohodovky, která umí solidně potemět (střetnutí s partičkou vyvolených v bunkru připomíná Fallout). Je to zvláštní udělat z konce světa polokomedii, dneska by to nikdo nenatočil ani omylem, ale bavil jsem se.(4.2.2015)

Ak budeme k filmu pristupovať ako k lacnému teen béčku 80. rokov, možno si všimneme niekoľko kladov. Atmosféra vyľudneného LA je podľa mňa iba o niečo menej pôsobivá, ako napríklad v súdobom Quiet earth a vzhľadom na mizivé možnosti CGI a rozpočet sa dá porovnávať aj s Ja, legenda. Chovanie ľudí je samozrejme také, ako sa dá predpokladať, v ničom nezaostávame za nemysliacimi zombíkmi. Mimochodom bez nich by sa film kľudne zaobišiel, je ich málo a nemajú až tak významnú úlohu v deji. Prím hrajú vzájomné interakcie ľudí.(17.10.2015)

• corpsy

Rozhodne jeden z najzvláštnejších postapokalyptických filmov, aké som mal možnosť vidieť. Ak sa popri tom tešíte na skvelú zombie akciu, tak na to môžte rovno zabudnúť. Dočkáte sa tu len veľkého množstva kecov. A to všetko v rytme 80´s disco hudby. Pripadá mi to ako šťavnatý rezeň, ktorý ale ako šťavnatý rezeň nechutí.(1.7.2011)

Sympatická 80s záležitosť. Slabé hodnotenie ma prekvapuje, ale zrejme tento 80s feeling už dneska nie je každému po chuti. Ide vlastne o mierne komediálne ladené science fiction s horrorovými prvkami, avšak priaznivci hororového kina budú zrejme sklamaný nedostatkom desivých scén. Film sa odvíja relatívne pokojne s minimálnym počtom ľakačiek a bez prítomnosti gore scénok. Preto si prídu na svoje predovšetkým sci-fi fanúšikovia. Pohľady na vyľudnené mesto s hnedasto zafarbenou postapokalyptickou oblohou sú celkom pôsobivé. Catherine Mary Stewartovej to sekne a jej prítomnosť filmu dosť pomáha. Ani ostatní herci nie sú vybraný najhoršie... Béčková sci-fi záležitosť poháňaná dobovou muzikou so sexi ozbrojenou ženou - čo viac človeku k odreagovaniu treba :)(22.5.2016)

• - Původní originální název filmu byl Teenage Mutant Horror Comet Zombies. (Fenk)