Náves (TV seriál)

Komedie / Drama

Česko, 2006, 8 h 41 min (Minutáž: 10x50 min)

Při ohlášení seriálu jsem se bál další porce naivní parodizace vesnického života, ale naštěstí se tak nestalo. Veškeré kulisy si navzdory své malebnosti uchovávají věrohodnost, stejně jako samotné příběhy. První dva díly považuji za takřka geniální, obzláště ten první byl gejzírem skvěle vypointovaných situací doplněných skvělými hereckými výkony. Z desetidílné řady vybočil také díl s Josefem Abrhámem, který se jemně dotkl mysterióznosti. Autoři se každopádně nemají za co stydět, z let 2000 - 2010 jde o jeden asi z pěti českých seriálů, který se může směle hlásit o reprízování.(1.2.2014)

První dva díly jsou nejlepší, pak už to jde dost z kopce. Vyprávění o vesnici špatné není, jen to nesmí být moc banální, občas jsou ty historky vykonstruované. Dámy Vránová a Bohdanová jako náhrada za Plecitou jsou dost otravná varianta. Jediné, co je konstantně kvalitní, je hudba Petra Hapky.(24.3.2006)

Tak jsem se právě dodíval na první díl s názvem Blonďák, a celkem mi padla čelist. Když seriál běžel v televizi, tak jsem ho nějak propásl. Co říct? Nevěřil bych, že bude lepší než Náměstíčko, ikdyž je to psané pod stejnou taktovkou. Dramaturgie Arichteva, Svoboda nemá chybu. K Marče Arichtevi mám slabost, páč jsme s ní před pětatřiceti lety žili v jednom baráku a jako nemluvně mě občas hlídávala. Uvidíme, jak se seriál rozvine, ale zatím nemůžu dát nic jiného, než čtyři hvězdy. Bravo(22.2.2014)

Na rozdíl od Náměstíčka výrazně lepší. Jan Míka se asi dlouho hledal. V náměstíčku všechny tyhle postavy a problémy jsou taky, ale působí uměle. Tady to funguje, a je to možná tou sevřeností prostředí. Jednotlivé příběhy mají výborně gradované scénáře, i když je pravda, že ke konci seriálu jde kvalita dolů. Ale stále jde o nadprůměr.(25.3.2012)

Dal jsem příležitost několika epizodám a jsem rád, že alespoň jedna televizní stanice zvládá natočit chytrý, příjemný a sledovatelný seriál, nejen pro vyhraněnou skupinku televizních masochistů, co sežerou vše i s reklamním blokem. Jasných 70%.(13.3.2006)

• - Blanka Bohdanová a Alena Vránová se v seriálu mají proletět balonem. Ve skutečnosti se vznesly pouze do výšky asi deseti metrů na laně upevněném k zemi. (Teres)

• - Režisér Hanuš spolu s architektem Jindřichem Goetzem objeli během dvou měsíců okolo 600 vesnic, než našli pro natáčení vhodnou Líšnou na Rokycansku. (jenik71)

• - Natáčelo se v obci Líšná a okolí Žebráku, Žatce, Prahy, Mladé Boleslavi, Mléčicích, Hořovicích a Kalousově mlýně u Ostrovce. (Teres)