Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

novoten

Jakkoli se hlavní dvojice snaží, nejde to. Všechno skřípe víc než minule, vedlejší postavy jsou protivné (překvapivě v čele s Navrátilem), hudbě chybí výraznější motiv a ústřední song se oposlouchá už v průběhu filmu. Vše tak zachraňují Kotek, Mádl a záplava nádherných koček, které sice neumějí hrát, ale těžkopádné hlášky dokážou přežvýkat se ctí. Pocit zbytečně velkého zklamání ale zůstává. Čekal jsem, že Janák na cestě pobavit napraví chyby z minula - ne, že jejich počet výrazně navrší. ()

B!shop

Stejne jako v pripade Snowboardaku mile prekvapeni. Janak to s mladejma hercema umi, mozna proto, ze se sam chova jak pako. No ale kazdopadne diky tomu vzniknul pohodovej film, kde se nemusi premejslet a jen slusne bavit. Skoro bych rek, ze je tohle lepsi nez Snowboardaci, ale je to v podstate to samy. Obcas tu je nakej masakralni vtip nebo hlaska a do toho naka ta akce, vetsinou na vode a hlavni dvojka chce vopichat "rostenky", proste Snowboardaci na vode. Ale i kdyz vtipu tu zas neni tolik, kolik mohlo bejt a ty akce na vode jsou uz misty unavny, celkove to je slusne zabavny a svizny, kamera solidni a hudba pohodova. A Madl s Kotkem se tam hodi, navic Madl uz nevypada tak debilne. Z ostatnich stoji za zminku par slusnejch vedlejsich postav, jako babicka, Steindler a hlavne banda sexy holek. Akorat mi prislo, ze spoustu vtipu a hlasek sem uz videl v jinejch filmech, takze je tohle krapet vykradacka a ty reklamy na Seznam, Bueno a Sprite byly otravny. Ted uz zbejva Janakovi jen natocit Prasaky a bude mit peknou trilogii. ()

Karlos80

Méně slov, více činů a především nějaké akce. Povrchní až jednoduchý humor kolikrát postrádající špetku nějaké inteligence, některé pasáže byly k zoufání nudné, některé situace nesnesitelně absurdní a korunu tomu všemu daly především herecké výkony některých ne(herců), které byly skoro nekoukatelné Film se sice zaměřuje úplně na něco jiného a chybí mu nejen nějaká podstatná zápletka. A, hromada nesmyslných neštěstí, různých pádů, bouraček a nehod, to dobrý film neudělá. Jinak tedy alespoň dobrý, no, i když, jak říkám, bez nějaké podstatné zápletky. Vojtek s Kotkem jako prvotřídní ne(milovníci) se zatím navíc, pokud budou hrát v takových to filmech, bohužel, nezmůžou, už aby jednou pro vždy dospěli a bude pokoj:-). Stále si říkám, že jako partneři hrát spolu moc neumějí, ale, když hrají jeden bez druhého, ještě to jde, něco pravdy na tom bude.. Freimanová se Šteindlerem celkem ušli, ale také tak trochu přehrávali a chvílemi byli opravdu i směšní. Mladé prciny ještě opravdu mladé, ale už přesně věděly, co chtějí, a to se mě líbilo.. Duchoslav alias Viky Cabadaj-no comment, něco tak strašného jsem doposud neviděl. Jednoznačně nejlepší a stále si udržující svůj vysoký herecký standard byl jednoznačně Oldřich Navrátil. Scéna s Haškem ke konci filmu byla navíc a byl to spíš takový úlet:-). Na české poměry tedy dobré, jinak bohužel jen slabší průměr, stále se máme stále co učit, zatím jsme tak na úrovni těch německých teenagerovských filmů. Nejsem velkým nadšencem ani obdivovatelem filmů tohoto druhu , přesto jsem se chvílemi nenudil, třináctkám nebo čtrnáctkám, které určují i sledovanost, vřele doporučuji:-) Do třetice ale už pánové vážně radši ne:-) Zima-sníh a Léto-voda už byly, takže, s čím přijdete příště, pánové...? ()

Boss321

Bohužel Snowboarďáci jsou jenom jedni a tohle se jim nevyrovná. Ale na druhou stranu určitě lepší než Rock podvraťáků.... ()

Jara.Cimrman.jr

"Ty máš fakt kozy a bobra? A kde je pěstujete? Někde ve chlívku?" Jako zkušený zoolog odpověď na tuto otázku znám, ale s raftováním jsem neměl vůbec žádnou zkušenost a sledováním tohoto snímku se to nijak výrazně nezlepšilo. Protože ono o to raftování zase tolik nešlo. Šlo o jízdu na loďkách, trabantu, čtyřkolce, Klárce, Radce či Vendule a na tom všem bych se s těmi dvěma nadrženými trotly prohnal celkem s chutí. V mladším věku bych si však to puberťácké pnutí v kalhotách rozhodně užil rozhodně o něco více než nyní. ()

EdaS

Křeč. Ochotničení. Źádný fungující humor (a to jsem poctivě snižoval svou laťku náročnosti vínem). Product placement v každém druhém filmovém políčku. Trapná Bártova angličtina. Dvě, tři pěkný holky (proto ta hvězdička). Never more Karel Janák! ()

igi B.

Pár ffftipných momentů (asi fakt jen dva, kdy jsem se opravdu od srdce zasmál), vyplavených řekou trapnosti, žvanění a pitvořením kašpara Šteindlera. Jestli tohle má být komedie pro dnešní puberťáky, tož snad budiž, ale potěšpámbů generaci, která takovou pičovinu přijme za svou a divák obecně pak za (mo)mentální mládežnicko-lidové měřítko zábavy. Tihle rafťáci se můžou plavit tak leda říčným proudem současné tuzemské pisskultury. A mít se na pozoru před jakoukoli >hloubkou< , v níž by utopili poslední zbytky něčeho, čemu se snad ještě dá říct humor a filmové umění!... :-// - - - - - (Poprvé viděno 30.8.2008 na tv Nova, komentář zde jako (b)análně mnohý - 30.8.2008) ()

dobytek

Snowborďáci, rafťáci, čůráci... Mádl s Kokotkem mě holt nějak neberou. Nicméně byl jsem připravenej na nejhorší, ale dokoukal jsem to bez nějakejch následků. ()

Arx

Jo, jsou tam pěkný holky a je to jinak v pohodě. Už se na to ale podruhý dívat nebudu. Na Snowboarďáky to prostě nemá. ()

Shit

Sice Kotka s Mádlem fakt moc rád nemam, ale musim uznat, že tohle se jim povedlo. Od začátku to je výborně zábavný, svižný a nechybí ani netrapný a dokonale vtipný scénky s Milanem Šteindlerem nebo Oldřichem Navrátilem. Je teda pravda, že ke konci, už to přece jenom trochu ztrácí dech a situace se mírně opakujou, ale i tak sem se nadočekávání bavil a výběr hudby nebyl vůbec špatnej, i když to nebyla taková ta typická teenagerovská hudba ()

Djoker

Rafťáci jsou ukázkovou letní jízdou a znovu těží z chemie, kterou při komediálních výstupech mají Kotek s Mádlem. Lov šterbin se přesunul mezi vodáky do kempů a film má díky tomu od začátku větší spád a nabízí hned několik adrenalinových sekvencí. Janák dal navíc dohromady asi nejlepší možnou sestavu holek, která byla k dispozici. Větší prostor pro trampoty rodinných příslušníků se ukázal jako prospěšný. ()

choze

Předchozí zimní štace byla výrazně zábavnější, na tomhle je zdaleka nejvtipnější uváděný počet scenáristů. Ale za sexy slečny, další sexy soundtrack a pár podařených fórů dvě hvězdičky. ()

MoRTy

Čekal sem cokoliv, ale že to bude až takováhle sračka to zas né. Oproti snowboarďákům který sem ještě zkousnul tohle nemělo vůbec ucelenej děj - je to jenom směska trapnejch, samoúčelnejch scének. ()

Sarkastic

Takže jakési "pokračování Snowboarďáků. A abych pravdu řekl, asi se mi líbilo o něco málo víc. Vtipných situací a hlášek přibylo, slušná hudba samozřejmě nechybí, ale jinak je to na stejné úrovni jako Snowboarďáci. Dávám objektivně 3*, v čeké kinematografii jsou daleko lepší komedie. ()

Dudek odpad!

Uff, tak tohle byla opravdu muka. Otevřel jsem si svůj oblíbený nápoj Sprite a zvědavě číhal, co to na nás ten Janák zase připravil. Musím se přiznat, že ač jsem nic neočekával, byl jsem dost zklamán. Nepsané pravidlo kinematografie zní, že pokračování – i když za to bychom Rafťáky považovat neměli - musí být ve všech ohledech monstróznější než původní film. Uznejte sami, že je to nesmysl, neboť každý spíše ocení když je všeho tak akorát. To si ovšem Janák neuvědomuje a silně přitvrzuje. Ke starým známým – i když novým – postavám připisuje legračního klučinu, jehož vzor byl nejspíše Dennis známý jako postrach ulice, ještě legračnější babičku, nešetří ani na laciných vtipech – i když podle reakcí okolí nejspíše fungují – a aby toho nebylo málo přidává dívky, což je největší klad tohoto celého filmu. Ani režisérské zlepšení není patrné, právě naopak. Janák si pohrává s různými efekty, které snímek ještě více narušují, neboť jsou použity v naprosto zbytečných chvílích. Musím se přiznat, že na rozdíl od některých zdejších uživatelů, jsem se pár vtípkům zasmál, i když to byly zrovna ty chvíle, kdy celý sál hrobově mlčel nebo konstatoval, jací jsou hlavní hrdinové blbci. No celkově vzato se jedná o další pokračování Kameňáku s novými postavami, které nekazí jen špatný scénář, ale také špatné herecké výkony, ubohý děj, nezajímavá režie, trapné vtípky a Dominik Hašek. 20% ()

Psema

Nečekal jsem to, ale bavil jsem se takřka dokonale. Vtipy fungují, holky jsou sexy a Kotek s Mádlem po celou dobu rulujou. Zkouknout, zapomenout, co víc si přát. Snad jen míň okatej product placement. ()

Hal_Moore

Ale jo, nakonec jsou Rafťáci lepší než Snowboarďáci. Kotek s Mádlem už tak trapně nepůsobí a dokonce se jim povedlo i pár vtípků. Vtípky se dařily i jiným a vedlejší postavy zahrály také dobře (spící ožrala, plavčík, babička...). Freimanová se Šteindlerem také nezklamali... Dokonce bylo i přeholkováno, což se mi samozřejmě líbilo, i když pochybuji, že bych narazil na tolik hotties pohromadě. Hudební stránka za moc nestojí, kamera s režií taky ne, vše ale vyvažuje slušný spád a příjemné prostředí. Janák svou další teenage komedií nic nezkazil, naopak, upustil od trapnosti a celkově se o hvězdičku polepšil. ()

Brouk

Tuzemský konzumní... :-) tak bych to asi přirovnal... Tak jako není Rum jako Rum (Bacardi)... tak není teenagerovská komedie jako teenagerovská komedie... V případě reklamy a obalu je Bacardi bombastičnější, je také z kvalitních surovin... Zahraniční teenagerovské komedie mají pouze bombastickou reklamu a obal, ale mě holt ten tuzemák je milejší... A pro Rafťáky to platí beze zbytku... Prostě Tuzemský konzumní... teenagerovský film... A kvalita? Pch... Ta se tady nehledá, hlavně že se motáme a smějeme... :-)) ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006