V tom domě straší!

• USA Monster House (více)

Některé domy jsou strašidelné. V některých nejen straší, ale jsou také pořádně hladové. Jeden takový má přímo přes ulici chlapec Walter. Když se tam vydá pro míč, tak se majitel domu Nebbercracker rozčílí a pak se zhroutí, takže ho sanitka odveze do nemocnice a dům zůstane prázdný. To je jedinečná příležitost vydat se na průzkum. Je jim jasné, že to nebude legrace, když vidí, jak dům pohltí rockera Kostru. I je nakonec děsivý živý dům spolkne a Walter s Buřtem a Jenny se rozhodnou s ním bojovat. Počkají, až usne, a najdou tu nejen fotky sousedovy obří manželky Constance, o níž se povídá, že ji muž zabil a snědl, ale také sklep plný rozbitých hraček a kostru pohřbenou v betonu. Nedlouho poté se vrátí pan Nebbercracker a svěří se dětem se svým děsivým tajemstvím. Pak se rozhodne s jejich pomocí vyhodit dům do vzduchu. Ten se však nehodlá vzdát bez boje, a tak se v ulici brzy rozpoutá ta nejpodivnější bitva, jakou kdy svět zažil. (Nova Cinema)

Damiel

Tohle beru! Konečně animák na hororové bázi (nepočítaje loňskou Mrtvou nevěstu), který je pro menší ročníky asi dost děsivý. ()

dawe04

Nezvyklý animák s perfektní atmosférou a neobvyklou zápletkou. Občas zakolísá rovnováha mezi mrazivou dospěláckou atmosférou a infantilním zbytkem, nicméně takhle dynamickou jízdu s opravdu cool záporákem jsme tu dlouho neměli. ()

runner85

Nato že je to skôr určené mladému divákovi som sa aj celkom bavil, ale asi v polovice filmu sa to trocha zaseklo a rozbehlo sa opäť pred koncom ... ()

Aleee89

Mě tento film hodně překvapil. Sice jsem pohádku nečekala, ale i tak je to prostě něco úplně jiného než ostatní animované filmy a málem, abyste se báli na to vzít malé děti do kina. To, že se film od klasických animáků, které staví na roztomilých zvířatkách apod., dosti odlišuje, je jedině dobře. Je to fajn, místy vtipné, jak má být, s dobrým příběhem, což u animáků je dnes spíše výjimka. Postavy jsou taky moc srandovní a sympatické. Rozhodně se člověk a tohohle netypického filmu, který nemá daleko k Burtonovi, nebude nudit a spíš bude nadšeně koukat!!! ()

wipeout

"Hmmm...ďaľší animák." Povedal som si a vrhol som sa v ústrety tomuto príjemnému prekvapeniu u USA. Trochu trvá kým si človek zvykne na neobvyklú animáciu, hlavne čo sa týka postáv. Nedostáva sa im toľko výrazu a aj pohybu nevyzerajú nejako prirodzene. Nakoniec podobne ako v Karcoolke to ale tvorí podstatnú časť schopnosti filmu odlíšiť sa od závalu podobných animákov. Začíname síce klasicky, no vnesenie meirnych hororových prvkov urobilo najmä prvú polovicu pozerateľnou. Akonáhle na scénu nastupuje samotný Monster house v plnej kráse je to rýchla a veľmi zábavná cesta, ktorá nám vydláždi cestu k tuctovému ukončeniu, ale nad tím sa už nehodno ani zamýšľať, to je povinná výbava drvivej väčšiny animákov z tejto krajiny. 3,5* ()

Lennnnna

Kdybych byla dítě nejspíš bych ještě týden usínala s rozsvícenými světly, jako dospělák (smím-li se za něj považovat:o) jsem oněměla ne úlekem, ale úžasem nad chytrostí a zábavností tohoto snímku. Animáky se na nás ze všech stran valí jako lavina a začínají být tak trochu otravné, ale tohle je netuctové, svěží a chytré. Nelze než doporučit. ()

Gereth

Rozhodně je to v té hromadě infantilních 3-D komedií, které se na nás poslední roky valí, osvěžení. Za to palce nahoru. Překvapilo mě, jak tahle animačka dokázala být místy strašidelná. Líbilo se mi, že film byl o lidech a dost mi připomínal dobrodružné filmy o partě výrostku řešících nějakou záhadu, které jsem v dětských letech měl tak rád. Proto mě trochu zamrzelo, že tvůrci ještě víc nepřitlačili na pilu. Že tam stále ještě spoustu těch stupidních vtípků, kazících relativně slušnou atmosféru, nechali. Dvakrát nadšený jsem nebyl ani z dost utahaného závěru. Tákže sečteno a podtrženo...jsem moc rád, že tento film vzniknul a strávil jsem u něj příjemné odpoledne. Nicméně mohlo to bejt o mnoho, mnoho lepší. ()

janek85

Řeknu to třemi výrazy:Začátek trapný, střed ujde a konec dobrý. Nedomyšlený příběh. Hudba a efekty vynikající, proto 3*.Přístupnost:přístupný ()

SonG

Jako odreagovaní to vůbec nebylo špatné, ale podruhé bych váhal, jeslti bych si Monster house znovu pustil...Ale napoprvé celkem příjemná hodinka a půl... ()

ilemas

Na filmu mě nejvíc zaujal dobře namixovaný zvuk a pár velice podařených vtipných hlášek určené spíše dospělejšímu publiku. Na dětský horor velmi povedené, jeden z mých neoblíbenějších animáků. Viděno znovu po 9 letech se mě to líbilo ještě víc. ()

balba

Skvělá hororová a animovaná pohádka.Je plná pěkných trikových scén a divák se u filmu nenudí.Černošský policajt byl super. "KOLEDU NEBO ŽIVOT?" ()

rakovnik

Film je dlouhou dobu nemastný, neslaný, mnoho se toho neděje. Až ke konci se události dají do pohybu a přijde i napětí. Jinak se spíše mluví na ulici. Žádný propadák, ale ani neoslní. ()

dezorz

plusom je, ze sa tvorcovia nebali ist formou mimo zabehanych hranic a skusaju nieco nove. minusom je, ze toho ineho je tak sakramenstky malo aby to samo o sebe stacilo. pans labyrinth, to je detsky horror, nie tento gumeny disney. ()

Jino

Příjemné překvapení... Už dlouho jsem se tak nebavil u kresléného filmu, když nepočítám Simpsonovi... tak je to jeden z animovaných filmů, který jsem dokoukal do konce.. 65% ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra