Ve venezuelské džungli objeví výprava entomologů nový druh jedovatého pavouka. Když fotograf výpravy jednoho fotografuje, zdánlivě mrtvé zvíře na něj zaútočí. Fotograf se lekne a instinktivně jej zašlápne. To však vidí z křovin další pavouk. Když se výprava chystá k odletu, vleze do batohu jednoho z nich a je zavlečen do tábora vědců. Tam pronikne do stanu a fotografa usmrtí. V zinkové rakvi se potom pavouk dostane až do kalifornského městečka Caimany, spáří se s druhem místního pavouka a z tohoto spojení se po čase rodí celá armáda smrtonosného hybridního potomstva. Čerstvě vylíhnutí pavouci začnou městečko terorizovat - lezou ze záchodových mís, objevují se v jídle, skrývají se v pantoflích a zatínají jedovatá kusadla do každého kousku lidského masa, které se jim dostane na dosah. Obyvatelé městečka se musejí pustit do boje s invazí pavouků. Bojovat musí nejen Delbert McClintock, šéf městské dezinfekční a dezinsekční stanice nazvané "Pryč se štěnicemi", ale také mladý lékař Ross Jennings, trpící od malička Arachnofóbií, chorobným strachem z pavouků. Právě v jeho stodole si totiž pavouci udělali hnízdo. (oficiální text distributora)

moviepill

Nenávidím pavúky a tak tento komihoror mi nahnal slušnú dávku adrenalínu do krvi. Žiadna oslnivá záležitosť, ale zaberá to... ()

route60

Maloměsto a jejich postavičky začnou mít problém poté co jim přivezou jednoho jejich rodáka v penálu s nepěkným bonusem, výborná terapie pro všechny kteří mají stejný problém jako hlavní hrdina je fajn že se tvůrci nesnaží jít za každou cenu čistým hororem a neberou to až tak vážně. ()

Wulz

Nejlepší film 20.století z Pavoukama... A do teď jsem žádný jiný lepší neviděl... Horor z Pavoukama, ne Pavouky jako takový. Film sice dost zestárl, byl by dobrý remake. Těžko říct jestli bude.. ()

Dexter666

Moj oblubeny kus. Perfektna vyprava (pravdepodobne sa pod to podpisala Spielbergova ucast ako producenta), fajn humor a hlavne good acting. Napriek tomu, ze ludia umieraju jeden za druhym, stale je to zabavne. Zaver je trocha preexponovany, ale to vobec nevadi. Je to pozeratelne znova a znova. ()

yarghoul

Nenávidim pavouky, vážně se jich dost bojim, takže upřímně řečeno, nikdy jsem neviděla celých 103 min filmu, ale zato naprosto přesně znam strukturu mého povlečení! :) ()

wray

Arachnophobia je tusim uz taka klasika medzi horormi o vrazdiacich zivocichoch (spominam si na vrazdiace vtaky, ryby, vcely, slimaky!, ovce! a to som isto na vela dalsich kultovych becok zabudol), ku ktorej som sa dostal az 20 rokov potom ako vznikla. Nuz - nie je to zle. Dokocna aj Spielberga (stale som myslel ze to aj reziroval) je v tom citit, a zacina to vo dzungli vo velkom style. Len potom sa dej presunie do maleho mestecka, par nedolezitych postav umrie, potom pride expert na pavuky, a napokon to cele dobre dopadne. Jednoducho - mozno moja chyba ze som to videl az dnes, a nie vtedy ked to vzniklo, ale pripadalo mi to ako dalsia variacia na tolkokrat sfilmovanu temu... Ani hudba nepomohla, ani "znami" herci - jednoducho, da sa to pozriet, je to dobre, ale k mojmu zoznamu klasickych/kultovych filmov to asi nezaradim :/ ()

marekspanel

Dnes již jedna z mých oblíbených nostalgických záležitostí z amík 90tek. Pavouci, hadi a všechny ty jedovaté stvůry z přírody mě vždy fascinovali. Teda hada si dám klidně kolem krku, ale aby mi lezlo po noze či nedej bože po hlavně osminohé chlupaté monstrum, jako bylo v tomto filmu, to bych zřejmě vyletěl z kůže. Je to dost vděčné téma, těchto zvířátek se většina lidí štítí, takže se vžijete do situace raz dva. Mráz běhá po zádech stejně rychle jako ty malí jedovatí uličníci. Sympatický ancábl, který komicky korunuje můj oblíbenec John Goodman, taky kdo jiný by se do takovéto role hodil. Pustil jsem si to po x letech včera a jakmile se objevil na plátně, tak jsem měl hned záchvaty smíchu, navíc i s výborných dabingem ("tady není místo pro amatéry.." :D). Zařazení komedie je tedy opravdu na místě. Má to správné tempo i příběh není rozhodně špatně vymyšlený. Odborníci na pavouky jistě najdou nějaké ty filmové dezinformace, ale jako celek to působí dost věrohodně. Občas se mi stane, že z podobného zaprášeného šuplíku vytáhnu film, který mě dnes už nechytne, ale tady to bylo spíše naopak :) ()

zigy

Béčko jak vyšité, sami herci to nemohli brát vážně, což je dobře vidět, ale spousta humoru je i chtěného, což je sympatické. Ani ne horor, spíš taková strašidelná blbůstka pro děti odrostlejší. ()

JesterKruger

Už jsem to viděl jako mladší, a celkem se mi to líbilo, a můžu konstatovat, že si to ty 4* opravdu zaslouží. Nevím proč, ale když to vidím dnes jak už jsem starší, když už mám několik hororů, komedií, sci-fi, akčňáků za sebou, tak tenhle film mi blízce připomínal horor slimáci. Je pravda, že oproti tomuhle slimáci jsou brutálnější, kratší, a více se tam vraždí, tak je taky sem tam nějáký ten humor. A tady je taky sem tam humor. A je to o drobných vrazích, a slimák je taky drobný vrah, ale když se spojí celá skupina slimáků, či v tomhle případě pavouků, vznikne jedno velké vražedné monstrum. Někde doma u mé rodině ještě někde ta VHS s tímto filmem bude (U slímáků vím na sto pro, že tu VHS ještě mají). Zasloužené 4*. ()

Kecana

Člověk nepotřebuje speciální efekty a nadpřirozeno, aby mu stály všechny chlupy. Fakt fuj film v tom nejlepším slova smyslu. 8/10 ()

Easykill

"Zabil jsem pavouka." Tak tohle dílo je strašně nedoceněný, ale asi chápu proč. Ono je docela těžké určit kam to vlastně spadá a co na filmu funguje nejvíc. Nechybí drama, kapka scifi, nadsázka, napětí ani humor. Každopičopádně je to pořádná a i po tolika letech takřka bezkonkurenční, pavoučí nálož! Pomalý rozjezd a parádní stupňování přidává extrémně na prožitku. Finální půl hodina (a ne jen ta samozřejmě) je pro arachnofobiky level over the top! Nejlepší na tom celém jsou reální pavouci. Až na pár mini scén, nás provází celým filmem. Nejdřív pomalu a plíživě ve stínu, po sléze přijde nářez. Tohle prostě jen tak někdo nepřechčije. Vlastně jsem rád, že ten údajný remake, který je ohlášen několik let má nějaké problémy. Nemusel by ani vzniknout, tohle žádný nepotřebuje. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

03.06.2022

Režisér Christopher Landon (Slečna bestie, Všechno nejhorší) se oficiálně upsal režii remaku kultovního hororu Arachnofobie z roku 1990. Původní snímek natočil Frank Marshall (Přežít, Kongo), hlavní… (více)

James Wan a strach z pavouků

James Wan a strach z pavouků

12.06.2018

Mistr hororu James Wan (V zajetí démonů, Saw: Hra o přežití) má momentálně plné ruce práce s vládcem oceánů, mezitím ale pod záštitou své produkční společnosti Atomic Monster nezapomíná ani na své… (více)