Arachnofobie

Arachnofóbia

Komedie / Horor / Thriller / Fantasy

USA, 1990, 103 min

• Rocky62

8 let jsem choval 2 sklípkany, takže něco málo o této havěti vím. Krom toho, že je film plný nesmyslů (zkřížení domácího venkovského druhu s tropickým sklípkanem, vřískání atd. atd.) tak se dá u něj poměrně slušně pobavit, na čemž má zásluhu John Goodman. Pokud máte bídné znalosti z arachnologie a příliš nepřemýšlíte, čeká vás slušná zábava.(9.5.2009)

Chorobným strachem z pavouků netrpím. Spíše se leknu, když na nějakého natrefím. Ale taky nemůžu říct, že bych tato zákeřná zvířátka zrovna milovala. Tady se můžeme krásně přesvědčit, co způsobí jeden dobře schovaný pavouk, dovežený z džungle. A nedej bože, kdyby se ty potvory žačaly ještě množit. Jeff Daniels mě velmi mile překvapil. Dobře jsem se bavila.(16.7.2009)

Velice zdařilé béčko na tu dobu, ve které byl film natočen - ještě ke všemu jsem jej sledoval opravdu jako malé dítko na tajňačku, takže jsem byl poměrně hodně vystresovanej. Další z důkazů, že to jde i bez laciných efektů, které by film tak akorát podrývaly.......................moje hodnocení = 6,5 z 10.(11.1.2015)

Dostal jsem reál, dostal jsem krásné městečko, dostal jsem kvalitní herecké přesvědčení a hlavně začátek v džungli a potom pářeni pavoučku. Stodola je nádherná děsivá a nevlezl bych tam ani za peníze. Pavouci jsou skvěli a není jích málo mrazí mě po zádech a pořád je na sobě cítím fakt výborný pavoučí smrtící nádech protože tohle rozbušilo srdce strachy trošku moc.(18.9.2018)

Od Franka Marshalla zboznujem film Kongo, takze som bol zvedavy na nejaky jeho dalsi rezijny pocin. Vysledok je dost rozpacity. Reziser tento film pojal ako klasicky horor s nejakou priserou typu Celuste. Najprv postupne buduje atmosferu. Nastávaju rôzne nevysvetlitelne umrtia, ktore miestni povazuju za nahodu. Ked konecne hlavny hrdina pride na to, co sa deje, tak ho ignoruju a az prakticky v poslednej tretine sa naplno rozbehne boj s priserou. Proste tu su vsetky ohrane klise. Pokial by to fungovalo, tak by to nevadilo. Problem je prave v zvolenych priserach. Pavuky? Tie proste nie su hrôzostrasne a pokial nie su zmutovane ako v zabavnej komedii Eight Legged Freaks, tak je jasne, ze nemaju sancu vyhubit mestecko. Vdaka tomu scenaristi az neznesitelne oddaluju chvilu, kedy naplno vyjde najavo, co sa v mestecku deje. A pri 234 skoku pavuka tesne vedla nejakej postavy mi to pripadalo uz smiesne. V momente, ked pavuci zautocia naplno, tak to tiez nie je ovela zabavnejsie. Teda celkom zabavne to je, ale nenahaňa to ziadnu hrôzu. Ocenujem aspon kvalitnu technicku stranku filmu. Evidentne stal dost penazi. A klasicku osemdesiatkovu atmosferu. Jeff Daniels a Harley Jane Kozak su sympaticki. A John Goodman ako nicitel pavukov je tak mimo az je neskutocne zabavny. Vysledok preto funguje skôr ako komedia napriek tomu, ze to bolo pravdepodobne zamyslane ako horor. 6/10.(23.12.2014)

• - Mnoho herců odmítlo účast na filmu ve chvíli, kdy zjistili, že budou pavouci živí. (Hans.)

• - Natáčení probíhalo v národním parku Canaima ve Venezuele a v americkém státě Kalifornie ve městech Pasadena, Los Angeles a Cambria. Město Canaima, které se ve filmu objevuje, je fiktivní. (Terva)

• - "Canaima" (město napadené pavouky) je jméno ducha mstitele guyanských indianů. Je to také jméno místa ve Venezuele, kde se natáčel začátek filmu a místo, kde se nachází nejvyšší vodopády světa - Angel Falls. Město, které hraje Canaimu, je ve skutečnosti Cambria v Kalifornii. (HappySmile)