Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve venezuelské džungli objeví výprava entomologů nový druh jedovatého pavouka. Když fotograf výpravy jednoho fotografuje, zdánlivě mrtvé zvíře na něj zaútočí. Fotograf se lekne a instinktivně jej zašlápne. To však vidí z křovin další pavouk. Když se výprava chystá k odletu, vleze do batohu jednoho z nich a je zavlečen do tábora vědců. Tam pronikne do stanu a fotografa usmrtí. V zinkové rakvi se potom pavouk dostane až do kalifornského městečka Caimany, spáří se s druhem místního pavouka a z tohoto spojení se po čase rodí celá armáda smrtonosného hybridního potomstva. Čerstvě vylíhnutí pavouci začnou městečko terorizovat - lezou ze záchodových mís, objevují se v jídle, skrývají se v pantoflích a zatínají jedovatá kusadla do každého kousku lidského masa, které se jim dostane na dosah. Obyvatelé městečka se musejí pustit do boje s invazí pavouků. Bojovat musí nejen Delbert McClintock, šéf městské dezinfekční a dezinsekční stanice nazvané "Pryč se štěnicemi", ale také mladý lékař Ross Jennings, trpící od malička Arachnofóbií, chorobným strachem z pavouků. Právě v jeho stodole si totiž pavouci udělali hnízdo. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 2

Recenze (246)

malylada 

všechny recenze uživatele

Nejlepší pavoučí film všech dob. Nechybí devadesátkový filing, nesoucí se v duchu přitroublých vtipkujících postav a nadsázky. Právě to skvěle zapadá do výborné akce, která má s výbornou hudbou správný říz a ke konci tato pavoučárna nevídaně graduje. Přes všechny mouchy, teda pavouky a přepálený závěr jsem se maximálně bavil. Klobouk dolů před tvůrci, kterým se vizuálně pavouci povedli a naháněli větší hrůzu, než digitální zhovadilosti v Pavoučím teroru. Tleskám.......7/10 ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Asi nikdy som sa nebál pri zvieracom horore. Arachnophobia je prvým, a ako poznám nature amok/monster movies, tak kľudne môže byť aj posledným takýmto hororom, pri ktorom som sa bál. Môže za to skvelý vzhľad a reálnosť pavúkov. Taktiež ak sa objaví nejaka nadrozmerná mrcha, nie je to zmutovaný bastard, ale iba taký gigantický motherfucker - vždy je to reálne a strašidelné. Pohodová atmosféra malomesta evokuje klasické monster movies z 50tych rokov a John Goodman ako comiscovo štylizovaný deratizér je na zožranie ("Rocknroll!"). Jeff Daniels 4 roky pred životnou rolou podáva taktiež skvelý výkon. Najlepší zvierací film, aký som videl, preto s čistým svedomím 5* PS: ak ste arachnofobik ako ja, tak si to užijete ešte viac ;) ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele

V mých dětských vzpomínkách byla Arachnofobie regulérní horor. Komediální prvky jsem nevnímal a odlehčená nálada na mě vůbec nepůsobila. Po letech je to spíš naopak. Film není děsivý, nechutný, ani napínavý, ale naštěstí je občas chtěně směšný. V lehce bizarním žánru eko hororů ovšem hraje sotva druhé housle a porovnání se strašidelnými filmy první půlky devadesátých let také nedopadne příliš lichotivě. Nemusím hned vytahovat kalibr typu Jurského parku. V roce 1990 vyšel trochu podobný, ovšem mnohem lepší film Chvění. Obří červi převálcovali malé pavoučky na všech frontách, kromě herecké. John Goodman a Jeff Daniels svedli s Kevinem Baconem a Fredem Wardem vyrovnaný souboj. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Arachné je grécky výraz, ktorý označuje pavúka. Slovo phobia taktiež pochádza z gréčtiny. Fóbia je chorobný, panický, iracionálny strach. Takže "Arachnophobia" je strach z pavúkov. Zároveň je to i názov filmu, ktorý v roku 1990 natočil Frank Marshall. Bol to jeho režisérsky debut. Tento titul patrí medzi najkvalitnejšie spracované horrory o vraždiacích pavúkoch. Sú v ňom použité skutočné živé pavúky, žiadne trapné atrapy alebo nevierohodné digitálne triky. *** ()

SHI-SHA 

všechny recenze uživatele

Jako největší klad filmu Arachnophobie jsem shledal to, že na rozdíl od ostatních hororů děsících zvířecím predátorem se nesnaží přehánět. Tvůrci zkrátka místo obrovské nestvůry vsadili na malé skryté zabijáky a musím říct, že alespoň v mém případě se to ukázalo jako dobrá volba - místy mi pořádně lezl mráz po zádech a to se považuji za velmi otrlého diváka. Naopak mě mrzel poměrně nedotažený konec (spoiler) , ve kterém vůbec není zmíněn osud ostatních pavouků, které expedice s sebou přivezla. Dále je do poslední třetiny filmu uměle vklíněný náznak komedie, což trochu sráží pracně vybudované napětí. Především mám na mysli postavu Johna Goodmana, který je sice perfektní, přesto bych uvítal trochu vážnější přístup. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (13)

  • K dosažení efektu rozmačkaných pavouků pod nohama byly použity balíčky hořčice. (HappySmile)
  • O pavouky se staral a cvičil je slavný entomolof Steven R. Kutcher. (HappySmile)

Související novinky

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Britský herec Julian Sands byl od 13. ledna tohoto roku veden jako nezvěstný poté, co se vypravil na turistickou trasu zasněženými horami v oblasti Baldy Bowl přibližně 45 mil na východ od města Los… (více)

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

03.06.2022

Režisér Christopher Landon (Slečna bestie, Všechno nejhorší) se oficiálně upsal režii remaku kultovního hororu Arachnofobie z roku 1990. Původní snímek natočil Frank Marshall (Přežít, Kongo), hlavní… (více)

James Wan a strach z pavouků

James Wan a strach z pavouků

12.06.2018

Mistr hororu James Wan (V zajetí démonů, Saw: Hra o přežití) má momentálně plné ruce práce s vládcem oceánů, mezitím ale pod záštitou své produkční společnosti Atomic Monster nezapomíná ani na své… (více)

Reklama

Reklama