Ve venezuelské džungli objeví výprava entomologů nový druh jedovatého pavouka. Když fotograf výpravy jednoho fotografuje, zdánlivě mrtvé zvíře na něj zaútočí. Fotograf se lekne a instinktivně jej zašlápne. To však vidí z křovin další pavouk. Když se výprava chystá k odletu, vleze do batohu jednoho z nich a je zavlečen do tábora vědců. Tam pronikne do stanu a fotografa usmrtí. V zinkové rakvi se potom pavouk dostane až do kalifornského městečka Caimany, spáří se s druhem místního pavouka a z tohoto spojení se po čase rodí celá armáda smrtonosného hybridního potomstva. Čerstvě vylíhnutí pavouci začnou městečko terorizovat - lezou ze záchodových mís, objevují se v jídle, skrývají se v pantoflích a zatínají jedovatá kusadla do každého kousku lidského masa, které se jim dostane na dosah. Obyvatelé městečka se musejí pustit do boje s invazí pavouků. Bojovat musí nejen Delbert McClintock, šéf městské dezinfekční a dezinsekční stanice nazvané "Pryč se štěnicemi", ale také mladý lékař Ross Jennings, trpící od malička Arachnofóbií, chorobným strachem z pavouků. Právě v jeho stodole si totiž pavouci udělali hnízdo. (oficiální text distributora)

killberrybil

Po druhém shlédnutí nic zajímavého, ale při prvním je to zážitek. A hlavně pro arachnofobiky je to skutečný horror. Přítelkyně z toho měla husí kůži po celou dobu a sny neměla sladké. Pokud máte arachnofobii, tak opatrně :) ()

7deni_deni7

Jelikož mám strašný strach z pavouků, byl tento film pro mě utrpením. Ale kvalitně natočený snímek u kterého prostě každý musí mít nutkavý pocit, že mu něco leze po ruce nebo po noze.. Z filmů o pavoucích, asi můj neojblíbenější. ()

McLeader

Není to zas tak obrovský horor a chvílema mi přišlo směšné, jak dospělý chlap nahání 20ti centimetrového pavouka po domě a zapálí při tom půlku sklepa :D ()

napomelon

Na tento film nedám dopustit. Je pravda, že mé hodnocení vychází zejména pod dojmem z dětství, kdy jsem film poprvé viděla, ale ani dnes mě některé nepřesvědčivé scény nezabrání dát čtyři hvězdy. Vedle Čelistí je to jediný dobrý film, kde hororovou složku obstarávají zástupci živočišné zvíře a nejsou to lidi. Po letech mi přijdou některé scény směšné a rozhodně se nijak zvlášť nebojím, ale domnívám se, že pokud by se mělo tak plodné téma jako strach z pavouků využít pro film, pak Arachnofobie uhodila hřebíček na hlavičku. ()

Sadova302b50

Nedávno jsem si dala havětí večery a zhlédla Pavouky, Klíšťata, cosi novějšího o sršních (už ani nevím název), no prostě všelijaké lezoucí či létající potvory, a všechny měly společné jedno – špatné až mizerné zpracování. Tak jsem si včera v noci znovu pustila tuhle klasiku. Proti ostatním lahůdka a nevadilo, že jsem se při ní čím dál více usmívala, než bála (kdysi to byl spíše opak). Plusem je velmi solidní práce Trevora Jonese. *** a půl hvězdičky. ()

patho666

Nič moc, na komédiu slabý humor, horová pavúčia zložka nefunkčná, čistá neškodná jednorázova záležitosť. ()

randalll

S nedůvěrou k tomuto snímku jsem přistupoval a byl jsem vcelku mile překvapený. Když přeskočím klasický scénář, kdy nejdřív se nevěří až pak se uvěří, musím přiznat, že jsem se docela bavil a vydržel až do konce, byť to béčkem někdy béčkem zavánělo až hrůza. Za mě tři frčky a na rok 1990 si myslím slušná práce :-) ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

03.06.2022

Režisér Christopher Landon (Slečna bestie, Všechno nejhorší) se oficiálně upsal režii remaku kultovního hororu Arachnofobie z roku 1990. Původní snímek natočil Frank Marshall (Přežít, Kongo), hlavní… (více)

James Wan a strach z pavouků

James Wan a strach z pavouků

12.06.2018

Mistr hororu James Wan (V zajetí démonů, Saw: Hra o přežití) má momentálně plné ruce práce s vládcem oceánů, mezitím ale pod záštitou své produkční společnosti Atomic Monster nezapomíná ani na své… (více)