Astronaut Brent (James Franciscus) prorazí časovou bariéru a snaží se najít zmizelého Taylora (Charlton Heston). Stejně jako on dorazí na Zeměkouli budoucnosti, kde vládnou inteligentní opice. Poslední inteligentní lidé, mutanti, kteří umějí ovládat myšlenky jiných, přežívají v podzemním městě, kde uctívají poslední existující jadernou zbraň. Kobaltovou pumu, schopnou zničit celou planetu a všechen život na ní. (Guild Home Video)

Demonic189

Neuveriteľná hovadina a obrovský kvalitatívny pokles oproti geniálnej jednotke. SPOILER: vyvraždenie všetkých hl.postav beriem ako absolútnu podpásovku pre fanúšika prvej časti. FUCK YOU! ()

Likan7

Do nitra Planety opic je bohužel jen prázdná nastavovaná kaše, která příběh rozvádí takovým prapodivným způsobem plném nadlidských mentálních sil, atomových bomb a mutantů. Prostě wtf. ()

SharpChick odpad!

Já nevím, ale prostě mně všechny pokračování Planety opic přijdou úplně o ničem... A těch pár zajímavých momentů mi nestojí ani za tu jednu hvězdičku... ()

Bounded

Do nitra Planety opic aneb jak se studio rozhodlo zprznit originál a vzít to se sérií postupně z kopce. Hloupoučký scénář korunovaný unáhleným závěrem v podobě strašného monologu vyprávěče, který ve filmu vlastně neexistuje. Tento film má jediné dva klady a tím je Charlton Heston a Linda Harrison, která patří mezi nejkrásnější herečky nejen žánru sci-fi. Studio by udělalo lépe kdyby celý film založilo na jejím vztahu s Hestonem v pustině. Pak by alespoň mužská část diváků mohla být spokojena. ()

Doomer

začátek: "Brente spojil jste se zemi?" "neodpovidaji" - tak jak by taky mohli když si myslí že jsou 300svetelnych let daleko, ale no tak taková lobotomie. No taky Gorily a Orangutani by měli být spíše mírumilovnější než šimpanzi (pokud to nejsou potomci bonoba což moc nevypadá). Telepati no to je další lobotomie která zabíjí jinak dobrý nápad, toto moc nechápu proč tam takovou blbost museli naplácnout. ()

PB2

Drsný hlavní hrdina, kráska po boku, zmutovaní lidé ovládající telepatii a uctívající atomovou bombu a agresivní opice plánující vojenskou výpravu do zakázaného pásma plného podivných jevů ve jméno Boha a zákonodárce...co chtít víc. U závěrečného kratičkého epilogu mě docela zamrazilo. Má to ještě větší sílu, když si člověk připomene období vzniku filmu. ()

TommyDiamond

Film začíná tam, kde předchozí díl skončil. Je to vážně ostuda, že na začátku nechali Ch.Hestona takhle zmizet (což byla dobrá kamufláž, jak se na konci ukáže). Ale jako náhradu tu máme nového hrdinu, který také přistál se svojí lodí ve 27. století. I jeho čeká velké překvapení v podobě opičí evoluce, která se nápadně podoba té lidské. Opice žijí sofistikovaně ve velké vesnici uprostřed džungle, kde jejich vláda sahá až po zakázané území. V tomto druhém pokračování nás čeká poodhalení co vše skrývá právě zakázané území. Opičí vůdce i přes neúprosné důkazy v zakázaných oblastech popírají, že by na zemi, kdy mohla být vyspělejší civilizace, než právě ta jejich. Cesta právě do těchto končin vše vyjasní. Film Do nitra planety opic má zajímavé rozuzlení, které pro většinu hrdinů skončí tragicky. I když je druhý díl o něco horší než jednička, své kouzlo mu rozhodně nechybí. ()

VvV14

Celý film, až do doby kdy se znovu setkáváme s hrdinou prvního filmu o planetě opic, je těžká nuda, vykrádačka a jednoduše děs. Ale potom se tomu náhle vrátí jakási jiskra. 3* a těch 10 minut nestojí ani za komentář. ()

Lilien

Ja mám túto Planétu rád napriek tomu že vykráda prvú časť, je tam veľa scén bez dialógov i dosť ktoré zaváňajú béčkom. Napriek tomu bravúrne nadväzuje na post-apokalyptickú zem. A za dávnych časov vo mne ty ľudia uznávajúci atomovku vyvolávali zimomriavky. Taktiež záver bol zaujímavý. ()

biergof

Návaznost na první díl je na svou dobu vzniku úžasná. Co je sakra v tý zakázaný zóně? A pak to přišlo a mě až mrazilo a jednou to tak možná i dopadne. To se mi na tomto díle tak líbí, nebere si s náma servítky, nedává nám moc naděje a zasloužíme si jí snad? ()

Scraffy

Kvalita rapídne klesla od kultovej prvej časti. Ešte začiatok až pokým sa nedostanú k tým uctievačom atomovky je dobrý a čisto zaň by som dal tak 4 hviezdy, ale potom sa z toho stane rýchlo odbytý koniec. Nejako sa stratilo to čaro a teraz je to také až smiešne. Veľká škoda. ()

Jara_II

Hned druhé pokračování spadlo do hodně průměrných vod. Příběh poměrně dlouho kopíruje první film, pak se ale na scénu dostanou telepaticky nadaní lidé uctívající jadernou hlavici - do té chvíle nudná kopie, od té chvíle nechtěná parodie. Na druhou stranu, alespoň že je závěr takový jaký je. ()

Cortesz

Slušné pokračování, které je i v několika aspektech lepší než první díl, kupříkladu jsou zde lepší masky, větší počet opic, vypadá to vše megalománštěji. Ovšem postrádá to nějakej hlubší děj, kterým oplývala jednička, a rádoby šokující zvrat, je spíše směšný, kdyby se film držel schématu záchranné mise, kterého se drží v prvních třetinách filmu, dopadlo by to mnohem lépe. Naštěstí to zachraňuje apokalyptickej konec. Sice chápu zdejší průměrné hodnocení, ale já se řadím mezi fanoušky této série a tento díl mi přijde po geniální jedničce zatím nejlepší a dá se hovořit o lehce důstojném pokračováním. ()

nooly

Spousta chyb a slabý scénář posílají tento film do slabého podprůměru. Aspoň na tu krasavici se dalo dívat... ()

Mr.Roman

V prvom rade Planéta opíc žiadne pokračovanie nepotrebovala. Potenciál tu síce je (najmä v závere), no ako celok to nepôsobí ako by malo (najmä scenár by si zaslúžil väčšiu starostlivosť) a v konečnom dôsledku pôvodnému filmu podráža nohy. ()

Dinsberg

Kde Charlton Heston bodoval, tam James Fransiscus totálně selhává. Hlavní herecký part člověka, lapeného opicemi, nedokázal pozvednout vytříbeným projevem na lahůdkovou záležitost. Část o lidských telepatech pak už byla jen na efekt vycucaná z prstu, aby se mohl Heston znovu objevit ve své možná nejslavnější roli. Pohnutky k jednání znesvářených skupin jsou dost slabé na to, aby byly uvěřitelné. Bohužel zde chybí ona naléhavost poselství, místo ní je tu nemístná glorifikace jaderného arsenálu a totální výsměch zúčastněným skupinám, přičemž žádné není dáno zvítězit. To byl zjevně účel, jen je podán dost nestravitelně. ()

Havala

Vůbec bych ten film tak neodsuzoval, jde sice o nevydařené pokračování, ale pokud od něj nečekáte referenční umělecký zážitek, dobře se pobavíte. Navíc dál rozvíjí původní příběh - na toto jsem byl po shlédnutí jedničky velmi zvědavý. ()