Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

duklak2

Tak nám teploty povyskočily a začla obleva. Jo a mimochodem. Animovaná voda mě přišla, jako kdyby byla skutečná. Jestli ti vývojáři na nás neušili nějakou boudu:-) Už ne tak kouzelné jako díl první. Soustředil jsem se jen na šavlozubou veverku, která opět nezklamala. Nebýt ní, tak bych jednu hvězdu ubral. Animace výborná, jak jinak:). Pár dojemných scének. Např. Mamut Manny, který se bojí, že je posledním žijícím exemplářem svého druhu. Mám výtku k ději, protože ten je slabý. Všechny zvířata kamsi jdou, ale nikdo nevíme kam. Souhlasím s POMEM, který vychvaluje zvuky (praskání ledu). Snímek by zachránilo nasazení většího počtu veverek:-). No nic, jelikož sedím celý den u PC a pořád něco píšu (hlavně komenty na CSFD:-), tak tento komentář ukončuji, protože mě bolí prsty:-). Hodnotím slabšími třemi hvězdičkami. ()

Bauer

Stane se málokdy, aby druhý díl stejně dobrý, ba dokonce lepší, než první díl. Většinou jsou druhé díly hrozné propadáky, které nedosahují ani polovinu kvality toho, co jednička. Doba ledová 2 je pro mně stejně dobrá jako jednička. Co se týče vtipnosti, tak bych řekl, že je to možná i vtipnější. Samozřejmně, že za to může veverka. Teda, ta co tam vyváděla, to bylo velice humorné. Tomu se musí zasmát snad i dospělý člověk. Dítě u toho musí umírat smíchy. A všiml jsem si, že přibylo mnohem více akce. Že by to bylo díky výborným parodiím na kasovní trháky jako je Zachraňte vojína Ryana a nebo třeba Mission Impossible? Myslím, že ano! Výborná animace. A světe div se!!!Taky musím pochválit český dabing. Z 99,9% mají filmy příšerné české dabingy, ale u animáků je to něco jinýho. Tam jsou vždycky skvělé! Je však jen jedna výtka, kterou mám. Zhruba uprostřed filmu přišlo místo, jenž bylo hodně nudné a já jsem začal mírně zývat. Otázkou je, jestli se těším na třetí díl. Když zde vidím fotky a vidím ty Dinosaury, tak nevím nevím, ale už to nebude ono. Nicméně Doba ledová 2 - Obleva si 4* zaslouží. ()

Sawy

Jednička Doby ledové byla celkem zábavná oddychovka,ničím převratná,ale slušná.Dvojka na tom je podobně,jenom je tam více geniální veverky.Ale zase se vytratila originalita,takže bych přeci jen preferoval první díl.Na trojku už ale do kina opravdu nepůjdu.65 % ()

Lucasion

Jak už bylo řečeno xkrát přede mnou. Ice Age 2 je o třídu humoru a celkového příběhu o třídu níže než je jednička. Úvodní scéna s veverkou Scrathem je boží, ale dál to jde od deseti k pěti. Pár úsměvných scén tu je, ale celková migrace dál od tajícího ledu není moc záživná. Lehký nadprůměr. Podívaná to je pořád pro celou rodinu. (70 procent) ()

ScarPoul

Jednotka bola výborným animákom. Predstavil nám trojicu rôznorodých postavičiek, veľmi špecifického charakteru, ktorý prežijú veľmi zvláštne, ale príjemné dobrodružstvo. Druhý diel bohužiaľ za tým prvým výrazne zaostáva. Dôvod je veľmi jednoduchý. Čím viac postáv, tým väčší guláš. Odrazu sa stretávame s celou plejádou postáv, ktoré sú úplne zbytočné. Celá tá ukecaná zvieracia ríša mi liezla poriadne na nervy. Do toho pribudli tri nové postavičky, ktoré rozvili romantickú dejovú líniu s ktorou si tvorcovia nevedeli dať rady. Inak si neviem vysvetliť premenenie vačice na mamuta. Väčšinu príbehu zachraňoval aj tento krát prehistorický veveričiak Scrat s jeho neutíchajúcou túžbou po poriadnom žaludi. Dokonca mal tentokrát podstatne dôležitejšiu rolu pre vývin príbehu ako tomu bolo minule. Ale aj tak je to celé ladené do veľmi zvláštnej roviny. Nehovorím, že je to zlé, alebo že sa tam nenájdu scény, na ktorých som sa zabával, ale výsledný pocit, je akýsi rozpačitý, priemerný. Nehodný celého príbehu, ktorý si zaslúžil predsa len trochu viac. Na druhú stranu je v tomto dieli výrazný charakterový posun, čo označujem za jeden veľmi dôležitý a pozitívny vklad pre celú sériu. A zase druhé diely málokedy prekročia vysokú latku nastavenú dielom prvým. ()

maseer2

pokračování, které, ač je malinko slabší, neztratilo téměř nic z kouzla prvního dílu.. veverka rulezzz ! :)) ()

malylada

Tak cíleno už vyloženě na menší publikum a typický jednoduchý sequel. Je to škoda..... Veverka to opět vytáhla.... 6/10 ()

Tommassi3

"Klídek, děcka !! Kdo vám řekl, že můžete týrat lenochoda ??" - "Ticho, Manny !! Nepřerušuj jejich tvůrčí činnost !!" ;) ()

Terva

Už to nebylo to pravé ořechové, ale stále si to zachovalo humor a dramatičnost. Máme tady desetitunového mamuta a šestitunovou vačici. ()

MrCreosote

neviděl jsem jedničku, takže nebudu porovnávat. Film je vcelku zábavný i pro dospělé ale je určen hlavně dětem. Nejlepší jsou nekonečné pokusy o získání žaludu, které vedou až no ,,žaludového nebe." Dávám silné 3* ()

Chermy

už jednička mě nijak zvlášť nenadchla, ale nemyslím, že by byla dvojka o tolik horší.....určitě lepší než Příběh žraloka... ()

svik

Mě to přišlo stejně ubový jako 1. nemám dobu ledovou moc rád. je to takový fádní, utahaný jediný co tam protrhává a povzvedá atmosféru je ta lední veverka co hledá shání své žaludy. Jinak moc sem nečekal a dostal jsem ještě méně. Kam se hrabe na SHREKA. ()

corpsy

Neskutočne zábavný a prinajlepšom rovnako kvalitný ako jeho predchodca. Gagy a poslanie do vás páli z každej strany. ()

Marek1991

Z prvých troch dielov Doby ľadovej bol toto podľa mňa najslabší, ale stále obstojný príbeh pre deti a aj dospelých. Je to milé, vtipné, možno nie veľmi reálne, ale ide o kreslený film s najmä nezabudnuteľnou prehistorickou veveričkou, ktorá je ozaj smiešna. ()

Crazer

Nemůžu si pomoct, ale druhý díl se mi líbil více než první. Skvělé hlášky, které nenechávali můj obličej v klidu. Krysoveverka opět nezklamala a bavila mě po celou dobu filmu. Skvělá zábava i pro starší diváky. Pokud hledáte nadprůměrnou porci zábavy neváhejte a sáhněte po tomto snímku – doporučuji! ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)