Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

himor

Nebolo to také zlé, treba to brať ako filmík pre deti a nie pre dospelých, takže vtipy čo pochopia iba dospelí tu niesú...ale zas pekná animácia, postavy sa nemenia, len nám ukazujú viac so seba. Príbeh poslabší, jednoduchý, priamočiary, ale dobrý. Spokojnosť na 80%. ()

Scraffy

Po výbornej prvej časti prichádza druhá, ktorá je už čisto priemerná. Ale stále sa u nej dá skvelo zasmiať. ()

papadoce

Dvojka naväzuje tam kde jednotka končí. Nezvyčajná svorka v zložení mamut Manfred, tiger Diego a leňochod Sid sa vydávajú na ďalšie dobrodružstvá, stále zábavne, sviežo a pritom inteligentne. Ruku na srdce, kto nemiluje Sida, teda toho kresleného. Ja som mal riaditeľa, ktorý tak bohužiaľ vyzeral, ale hotová bola z neho iba jedna osôbka 😉🥰. Sid, ale nehrá prvé husle. Na scénu prichádza mamutica a streštené vačice. Teda, možno že tri vačice? Príbeh lásky bol úžasný, rodinný a dojemný a oproti jednotke má aj animácia výrazné zlepšenie. Čistá päťka. A tiež päťkujem opäť slovenský dabing, 👍. ()

Al Majda

Doba ledová 1 na nás velmi zapůsobila hlavně svou originalitou, zábavnými postavičkami, hlavně veverkou s žaludem a tak se nedájí tyto znaky očekávat i ve dvojce.Je pravdou, že si mnozí stěžovali na to, že veverka na to, jak byl její herecký výkon úžasný, se vyskytovala málokrát.Ve dvojce bylo těmto stížnostem vyhověno a veverka vlastně doprovází každý krok zvířátek.Myslím si,že oba díly jsou na podobné úrovni.Je tam spousta super scének(veveka v nebi,....) a spousta nových zvířátek.Drsnějhšími částmi vyniká oproti jedničce (hned na začátku smrt jednoho zvířátka,útěk před vodou mezi unikající párou ze země). ()

unrocker

Když si tady čtu ty kritiky tak je nechápu... prostě a jednoduše co se nam libilo na prvním dílu to nám ve dvojce znásobily a udělali to skvěle!!! Kdo se chce zasmát a moc nepremýšlet nechť vyrazí a nebude litovat kdo chce kritizovat může taky a určitě něco nejde, ale o nějakých scénářích a podobně tento snímek není... je o zábavě a skvělých animacích plných inteligentních vtipů... :) ()

Amadeo

Po množstvách snehu a ľadu tentoraz prichádza množstvo vody a s ním aj naši starí známi z prvého dielu Sid, Mani, Diego a nezabudnuteľný Scrat so svojim skoroverným žaluďom. Dej dosť presne kopíruje osnovu prvého dielu len s inými vedľašími postavami akou je aj 9 tonová vačica Ellie. Jeden z tých sympatických animákov , pri ktorom si človek oddýchne a celkom slušne sa zabaví. Takže tri * za dej a tá štvrtá za poslednú scénu filmu. Konečne sme sa dozvedeli, čo nás čaká na druhej strane. Veľký žaluď. ()

Arccos

Pro mě teda zklamání. Samozřejmě v porovnání s prvním dílem. Obleva se posunula směrem k hašteřivější a infantilnější straně a dospělému diváku už se prostě tolik líbit nebude. Dětem asi ano. Většího prostoru dostala populární šavlozubá veverka - a ono je to kupodivu na škodu! (scén s veverkou, ne filmu) Ze slabin filmu snad musím zmínit ještě hudební podkres, který byl opravdu nevyvedený a jeho nesloud se scénami mě tahal za uši i nervy. A především - nudil jsem se. ()

Pai-Mei

Bol som dosť sklamaný. Aj keď ide samozrejme o nádherne animovanú vec, príšerne som sa nudil. Najviac som sa tešil na vevericu, pretože v jednotke bola skvelá. V dvojke sa jej síce venuje viac pozornosti, no za cenu toľkých nezmyslov, že nimi tvorcovia narobili viac škody ako úžitku. No jednotka proste víťazí. ()

nula87

Oproti jedničce, která sice nebyla skvělá, ale pobavila, nepřináší vůbec nic nového, opakuje se, a i těch vtipných momentů je pomálu. 45% ()

Maica

O trochu slabší, než jednička ale přesto celkem dobrá zábava. Stále stejně dobré animace a humor mezi Sidem, Manym a Diegem. Celkově poměrně povedený film. ()

yaqwsx

Oproti jedničce je zde snaha o mnohem lepší příběh, která ovšem není pořádně znát. Stále je zde spousta úžasných vtipů, ale už chybí "wow" efekt. ()

darthvader77

Hele kdy jsme si objednal seznamku................... Carrtoonovské držkopády, Sidovy vylomeniny, vtipné hlášky a v neposlední řadě skvělý český dabing. Bylo tu dost novinek takže jsem se vůbec nenudil. 90% ()

helrohir

Oproti jednotke je toto pokračovanie výrazne slabšie, a to jednak príbehovo, ale hlave čo sa týka dobrých vtipov, ktorých je tu len minimum (ešte že je tu tá veverička), no napriek tomu je to v danom žánri celkom schopný film. Animácie sú výborné, ale s takým rozpočtom je to snáď samozrejmosť. 50%. ()

borohub

Jo je to infantilní, humor taky není jako v 1 a kdo viděl vícekrát 1 může předvídat co se stane. Ale i tak je to pěkný film, který myslím, že neurazí žádnou věkovou kategorii. Konec konců je to pořád ještě "starší" animák a to se projevuje jak na kvalitě animace, ale zase "horší" animace je vykoupená větší zábavou.. ()

Kubi21

Při prvním dílu jsem se určitě bavil lépe, ale neznamená to, že by Obleva byla nezábavná. Je a dost. I když některé pasáže působí okopírovaně a někdy až moc se tlačí na pilu, tak za častý výskyt šavlozubé veverky, za muzikálové supí číslo a za oba vačičáky dávám čtyři. Slabší, ale čtyři. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)