Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

predators

2**? ....na tři hvězky to nemá, a pánové z DreamWorks přiznejte si, moc jste se nepředvedli. Takový jednoduchý příběh vymyslí malé dítě maximálně na prvním stupni. A tím snižuje zážítek a hodnocení celého filmu. A ubylo i vtipů, jo je jich dost(těch dětinských), ale těch, u kterých sem se za břicho popadal, bylo celých 3-4 kousky a to je fakt málo. Takže je lepší se na Třetí moc netěšit, nečekat od něj mnoho, pak možná pobaví, ale u mě se občas dostavil pocit nudy. No, nic moc 35% ()

nash.

I když to nebylo tak uplně humoruprosté a člověk se občas zasmál, občas dokonce i nahlas, po skvělé jedničce a hodně dobré dvojce to byl pořádný sešup. Žádná pořádná jízda, žádné pořádné odkazy na kdeco. Celé to tak trochu připomínalo pohled na EKG křivku umírajícího. Dlouhá rovná čára nudy, která jen občas vylétne nahoru nějakým tím povedeným vtípkem ("A co budeme dělat teď, miláčku?") nebo vydařenou scénou (výslech Pinokia a Perníčka nebo útok bojových princezen). A všichni kolem čekají jestli vydechne naposledy nebo znovu naskočí a otevře oči. ()

silentname

"Shrek The Third" bol vždy pre mňa najslabším článkom tejto série. Po rokoch som sa však rozhodol filmu dať novú šancu. V minulosti bolo moje hodnotené dosť ovplyvnené aj mojimi očakávaniami po vynikajúcej komédii akou bolo "Shrek 2". Takže ako to vnímam roky neskôr, keď som sa rozhodol na film pozrieť novými očami a neprihliadať na to čo priniesli predošlé 2 filmy? Myslím si, že ide o pozerateľný film. No stále platí, že ide o najslabší článok v sérii Shreka. Mnohé vtipy padajú mimo úrodnú pôdu. Je tu pár, kde som sa zasmial, niekoľko kde som sa trošku pousmial alebo uchechtol, no veľká dávka fórov, kde som sa absolútne nechytal. Miestami som dokonca nechápavo krútil hlavou a premýšľal o čo im vlastne išlo. Zloduch filmu nie je veľmi zaujímavý. Je mi ľúto, ale princ Krasoň bez svojej mamy "Dobrej víly" akosi nemá potrebnú charizmu, ktorou by dokázal svoju rolu poriadne predať. Je tu veľké množstvo postáv, ktoré dokopy tomu nič moc neprinesú a je tu obrovská dávka príbehu, ktorá dokopy nevie veci podať správne. Okrem toho je príbeh podaný skrz klišé a šablóny. Spolu s tým, že niekto musí klamať, aby ochránil druhého, čo vyústi v to, že niekto odíde naštvaný a musíme čakať na koniec kým sa veci napravia a postavy sa udobria. Toto je už prehnane používané klišé. A ani v tomto filme s tým nič nové nespravia. Animácie sú tradične dobré. A dokonca mám pocit, že pozadia vyzerali ešte o niečo lepšie ako naposledy. Najlepšia momentka je pre mňa asi keď Krasoň vypočúva Pinocchia. To bolo ozaj vtipné. Neviem čo inak nejako vyzdvihnúť. Mnoho postáv je nevyužitých, mnoho príbehových línií podaných len veľmi zľahka a film nemá dostatok humoru na to, aby som ho dokázal výraznejšie oceniť. Takže odporúčať na zhliadnutie nemôžem, ale aspoň som rád, že som dal filmu reparát a férovejšiu šancu na lepšie hodnotenie. Hodnotenie: C ()

Slarque

Nejspíš se trochu zlepšila animace, ale co je to platné, když je film o ničem a zejména byl po vzoru hraných komedií humor nahrazen trapností. Ano, pár vtípků zbylo (nejlepší byl ten se Zeppelínama), ale mezi nimi jsou dlouhé minuty, které by člověk radši vzal rychloposuvem. Takhle studenou sprchu jsem nečekal. Český dabing stojí tradičně za prd. ()

Vitason

Tak velký, zlý zelenáč se nám po třetí vrátil (teď nemyslím Arnolda Schwarzeneggera v zeleném svetru). A rovnou musím předeslat, že se jedná o nejslabší díl a je to možná škoda, protože série měla podle mého vzrůstající tendenci (dvojka se mi líbila o něco víc než jednička). Trojka postrádá právě to, čím se proslavily předešlé díly. Chybí tu vícesečný humor. Jistě děti se musely bavit, ale jejich doprovod to tentokrát musel pěkně odzývat. Pár vtipů (smrt žabího krále, perníčkovi proběhne celý život před očima, Pinocchio se vykrucuje) tu samozřejmě je, ale celé to působí, jako by se tvůrci soustředili hlavně na animaci a na scénář kašlali. Takže příběh působí lehce ohraně a zápletka, při které si kocour vymění tělo s oslem je dost vyumělkovaná a působí jako zoufalý způsob zapojit tyto postavy nějak do děje. Také je záražející absence akce. Místo toho se pořád kecá a kecá a kecá… Na závěr bych napsal, že si tímto dílem Shrek pošpinil jméno, ale on si ve špíně libuje, takže musím naopak říct, že si ho očistil. ()

Chrustyn

Tak už ani ten Shrek není tím čím býval. Ze skvělé zábavy se stala ohraná nevtipná báchorka u které jsem se ani jednou nezsamál. Rozhodně zklamání. Doufám, že si s dalším dílem vylepší tvůrci reputaci. ()

klerik

Dlho som to odkladal, kým sa sa odvážil... Tretí Shrek už pramálo stojí na scenáristickom humore a tvorcovia priveľa ťažia z padania, kĺzania, ničenia... nabušeného soundtracku. Decká v kine sa rehotali, no ja som začiatok skôr pretrpel. Potom sa to zlepšilo, dokonca ma nápad so školským prostredím okúzlil. Napokon som sa bavil aj napriek nechutnostiam (na ktoré doplatili aj Shrekove Vianoce) či prílišnej zahľadenosti do vlastnej veľkoleposti. Shrek, podobne ako PIRÁTI KRIBIKU 3 povymetal zo svojho už tak dosť využitého univerza všetko, čo mohol, až to hraničilo s hyenizmom, ale pokiaľ máte okolo seba kulisú chichúňajúcich sa detí, može byť... aj napriek tomu, že to moc detský film nie je... ()

SeBig

je to furt to samý zlobr z bažiny kterej zbohatnul jeho žena, opelichanej kocour a otravnej osel....už to neni tak vtipny... ()

korbitch22

veliké zklamání,dalo by se říci velice prostě.po nadupaných 2dílech,které opravdu dokázali člověka těměř roztrhat smíchy,tu máme milou,leč pouze úsměvnou podívanou,s pouhými 3mi opravdu dobrými fórky.tvůrcům se nepodařilo naváz na tu vysokou laťku,ovšem jako kukanda pro děcka i dospělé to stačí.jediný důležitý poznatek,který si z toho člověk odnese je ten,že první dva díly si rád počase pustí,ovšem ten třetí,vidět už nikdy nemusim. ()

heyda

Neskutečný propadák a veliké zklamání po legendárních dvou dílech. Nechápu, jak je vůbec možné to takhle pokazit. ()

triatlet

Bavily mě jednotlivé scénky, které byly dotažené do konce a vypointované. Navíc český překlad i dabing k příběhu sedí. Z příběhu je patrná nadsázka, tvůrci si utahují z Hollywoodu, sami ze sebe. S humorem je zachyceno umírání žabího krále, kterého legrace neopouští ani "na smrtelném leknínu"... Boj proti zlu (Krasoňovi a jeho kumpánům) díky zasazení do divadelního prostředí nenudí. Princeznovské komando, které úderně čelí zlu, to je skutečně akčnost. ()

jojinecko

Tretí diel je síce "far far away" od prvých dvoch dielov, čo sa humoru, príbehu a celkovo kvality týka, no čakal som niečo horšie. Varí sa tu už síce z vody, producenti cítili prachy a preto tento diel vlastne vznikol. Nesmierne pozitívnym aspektom je časový rozsah, ktorý je znesiteľný a tým pádom je to celé znesiteľné:) Taký dobrý priemer, v porovnaní s ostatnými rozprávkami, ktoré vznikajú buďme vďačný aspoň za toto. ()

Stanislaus

Třetí Shrek je názorným (a maličko smutným) příkladem toho, jak po dvou skvělých snímcích může přijít na řadu těžce průměrné pokračování, postrádající onu cool atmosféru, na kterou byl divák u jedničky a dvojky zvyklý. Neříkám, že bych se vůbec nebavil, ale prostě mě v tomto díle rušilo hned několik věcí (resp. postav) - řeč je o nově příchozích a nezajímavých postavách Artuše a Merlina a o otravném princi Krasoňovi. Ani Shrekovo vypořádávání se s novou rolí v (rodinném) životě mě nepobavilo tak, jak (asi nejspíš) mělo. Gang princezen alá Charlieho andílci měl ale své kouzlo. Tři a čtvrt hvězdy! ()

sharky

50% podle mě by komedie měla splňovat dvě základní podmínky: nenudit a být vtipná. shrek třetí mě ani moc nenudil, děj je sice lehce přihlouplý, tisíckrát viděný a ve scénáři je spousta nevysvětlených věcí, ale na malé oslodráčky se sakra dobře kouká, má to spád a výbornou animaci. ale s 2. bodem je to horší, nějak mi to nepřišlo vůbec vtipné, většina vtipů je spíš na hranici trapnosti...tady se zase někdo evidentně snažil rychle vytěžit co nejvíc prachů z předchozích úspěchů bez ohledu na výsledek. což se evidentně povedlo, návštěvnost je vysoká, snad aspoň na shreka 4 nikdo nepřijde. ()

Flego

Podojená krava sa už nedá podojiť. Trojka je lepšia ako dvojka, dvojka horšia ako jednotka, jednotka lepšia ako trojka. Stačí ? ()

poz3n

Paradoxně mám tenhle díl nejradší ze všech třech Shreků. Perníček dává dobrý hlášky a ani ostatní nejsou moc pozadu. ()

Jinny

Velmi dietní story zachraňují pořád ještě povedené vtípky, přesto se děsím, kam až chtějí tvůrci dotáhnout sérii, která začala tak slibně. ()

honajz

Holt už nastavovaná kaše, která je o hodně vážnější, než by měla být, a jako by ji tvůrci dělali z donucení, a ne pro radost, jako předchozí dva filmy. --- Už potřetí se vrací zelený zlobr, tentokrát ve spíše vážnější poloze, i když i vtípků se dočkáme. A jakéhosi feministického hnutí, vedeného Fionou, kde další členky Shrekových andílků tvoří královna, Šípková Růženka, Popelka a Sněhurka. Shrekovi vládnutí moc nejde a když omylem potopí loď, vydává se hledat jiného následníka, prince Artuše. Fiona je v očekávání a princ Krasoň chce válkou získat také trůn. Dospěláckými diváky nejhůře přijatý díl, který se dětem přesto také líbí, protože v něm mají své oblíbené hrdiny – náš Honzík by mohl povídat. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)