Čítala som niekoľko životopisov tohoto vzácneho muža, a preto som sa veľmi tešila aj na filmové spracovanie. Som rada, že tvorcovia zareagovali veľmi rýchlo po jeho smrti - a že siahli presne po tomto námete. Áno, je pravdou, že by sa to mohlo natočiť aj lepšie, ale výpovedná sila tohoto diela má - určite nielen pre mňa - nevýslovnú hodnotu. Preto plných päť hviezdičiek!!!(18.11.2008)

Měla jsem nejprve pochybnosti, ale je to jeden z nejlepších životopisů, co jsem kdy viděla. Je sice fakt, že jsem z tohohle žánru mnoho neokusila, ale tak ať. Každopádně tenhle člověk, ať chceme, nebo ne, byl pro lidi důležitý a prošel si toho hodně a to všechno je tak úžasně zpracováno, že z toho dokázali udělat poutavý příběh.(28.2.2014)

Možná trochu příliš dlouhé drama o neobyčejném člověku, mimořádném ani ne tak samotnou vírou v Boha a v katolická dogmata, ale svou vnitřní dobrotou. Herecky výtečně zvládnuté. Zřejmě látce pomohlo, že ji točili Italové a nikoliv Poláci, kteří by určitě neodolali napěchovat film exaltovaným nacionalismem.(26.4.2014)

Už sama inspirující osobnost Karola Wojtyly stojí za zhlédnutí tohoto (byť celkově dost dlouhého) filmu. Herci i zpracování jsou možná televizní, ale příběhu to příliš neubírá. Myslím, že životní okamžiky tohoto pozoruhodného člověka byly vybrány velice zajímavě. Mně osobně vadily především příliš zdlouhavé a přesné scény z nemocnic. Osobnost Karola Wojtyly nelze uzavřit do filmu, to je potřeba si uvědomit a s tím se i dívat. Zajímavé komentáře: Hedka, mrksik, dr.jacoby, Zirael.(2.2.2013)

Po prvej časti som rozhodne prekvapený. Film sám o sebe má tak trošku televíznejší feeling a niektorí herci nehrajú zrovna svoje životné roly, ale malo to rozhodne niečo do seba. Možno mám len problém oddeliť film od silnej témy, ale samotná látka je spracovaná strhujúco a veľmi emotívne. Možno že to nie je nič nové alebo inovatívne, ale svojou ľudskosťou ma tento film naozaj zobral. Naozaj ... Po druhej časti zvyšujem hodnotenie na plných päť hviezd, ale mám obavy ako dopadnú ďalšie dve. Ako som si aj myslel, tretia časť bola doteraz najslabšia. Nemýlil som sa ani v tom, že sa jedná viac o silu námetu ako o spracovanie, napriek tomu prvé dve epizódy si zasluhujú plné hodnotenie.(10.12.2007)

• - Papežové sv. Jan Pavel II. (pontifikát 1978–2005) a sv. Jan XIII. (pontifikát 1958–1963) byli svatořečeni papežem Františkem v Římě dne 27. 4. 2014 na svátek Božího milosrdenství, a to za přítomnosti druhého žijícího papeže Benedikta XVI. Papež Jan Pavel II. byl v roce 2011 blahořečen 6 let a 1 měsíc po své smrti, tedy v historicky nejkratším čase. (Jackdaniel.c)

• - Jan Pavel II byl 1. května 2011 blahoslaven jeho nástupcem Benediktem XVI. (Hvězdář)

• - Jan Pavel II věnoval velkou pozornost zahraničním cestám, celkem navštívil 129 zemí. Dvakrát zavítal také do Česka. (Hvězdář)