Čítala som niekoľko životopisov tohoto vzácneho muža, a preto som sa veľmi tešila aj na filmové spracovanie. Som rada, že tvorcovia zareagovali veľmi rýchlo po jeho smrti - a že siahli presne po tomto námete. Áno, je pravdou, že by sa to mohlo natočiť aj lepšie, ale výpovedná sila tohoto diela má - určite nielen pre mňa - nevýslovnú hodnotu. Preto plných päť hviezdičiek!!!(18.11.2008)

Možná trochu příliš dlouhé drama o neobyčejném člověku, mimořádném ani ne tak samotnou vírou v Boha a v katolická dogmata, ale svou vnitřní dobrotou. Herecky výtečně zvládnuté. Zřejmě látce pomohlo, že ji točili Italové a nikoliv Poláci, kteří by určitě neodolali napěchovat film exaltovaným nacionalismem.(26.4.2014)

Měla jsem nejprve pochybnosti, ale je to jeden z nejlepších životopisů, co jsem kdy viděla. Je sice fakt, že jsem z tohohle žánru mnoho neokusila, ale tak ať. Každopádně tenhle člověk, ať chceme, nebo ne, byl pro lidi důležitý a prošel si toho hodně a to všechno je tak úžasně zpracováno, že z toho dokázali udělat poutavý příběh.(28.2.2014)

Tento blok štyroch televíznych filmov by sa mal podľa správnosti rozdeliť na dva samostané filmy. Prvé dve časti sa nazývajú : Karol - človek, ktorý sa stal pápežom a opisujú ťažký život poľského študenta, herca a aj robotníka Karola Wojtylu. Pokračovanie s názvom Karol - pápež, ktorý zostal človekom sa zaoberá životom pápeža Jána Pavla II. od jeho menovania do funkcie pápeža, až do jeho smrti. Zaráža ma, že tu na CSFD pri hercoch nie je uvedená hlavná postava, ktorú stvárňuje Piotr Adamczyk. Hudba Ennio Morricone.(4.1.2006)

Už sama inspirující osobnost Karola Wojtyly stojí za zhlédnutí tohoto (byť celkově dost dlouhého) filmu. Herci i zpracování jsou možná televizní, ale příběhu to příliš neubírá. Myslím, že životní okamžiky tohoto pozoruhodného člověka byly vybrány velice zajímavě. Mně osobně vadily především příliš zdlouhavé a přesné scény z nemocnic. Osobnost Karola Wojtyly nelze uzavřit do filmu, to je potřeba si uvědomit a s tím se i dívat. Zajímavé komentáře: Hedka, mrksik, dr.jacoby, Zirael.(2.2.2013)

• - Karol Wojtyla se narodil 18. května 1920, na kněze byl vysvěcen 1. listopadu 1946, v roce 1958 byl jmenován pomocným biskupem, 30. prosince 1963 Krakovským arcibiskupem, v roce 1967 kardinálem a 16. října 1978 papežem. (Hvězdář)

• - Jan Pavel II byl 1. května 2011 blahoslaven jeho nástupcem Benediktem XVI. (Hvězdář)

• - Jan Pavel II věnoval velkou pozornost zahraničním cestám, celkem navštívil 129 zemí. Dvakrát zavítal také do Česka. (Hvězdář)