Balls Out: Garyho výzva

Vyklepaný Gary

Gary the Tennis Coach

Komedie / Sportovní

USA, 2009, 93 min

Tohle bylo tak blbý a tak skvěle blbě zahraný, až musím Scottovi smeknout poklonu. Osmiletá holčička, která chodí za otcem s prosíkem o prachy na potrat, filipínská teen verze Danny Treja nebo nadržená učitelka španělštiny, to všechno jsou postavy tak strašně blbý a nerealistický, až to vlastně ani nebolí, ale docela příjemně baví :) Sám Gary (S.W.Scott) je vemeno non plus ultra, jehož jediným smyslem existence je hraní tenisu... a v tomto ohledu je to postava dovedená k takové absurditě, až je to vlastně dokonalý. Jasně, vůbec se nedivím, že film má 53% a pro většinu lidí je to odpad, ale ona je to prostě taková hovadina, až mě to neskutečně bavilo :)(7.6.2012)

• Lucjen

...dovolím si nazvať sa tenisovým fanúšikom. Nikdy som raketu nedržala v ruke no turnaje v televízii ma nejedenkrát prinútili udržať oči otvorené do piatej hodiny ráno, či naopak v túto nekresťanskú hodinu vstávať. To len k tomu, že tu bol predpoklad na to, aby ma film nadchol. Smola. Príjemná atmosféra síce ako-tak fungovala počas celej stopáže, ale vždy ju preťal typický, americký vtip založený na trapase, poprípade nechutnosti. Ja nehovorím, že to nemôže fungovať. Párkrát som sa skutočne zasmiala. Je ich tu však viac prepísknutých, než dobrých. Seann William Scott je obrovský sympaťák a robí zbytočné scény pozerateľnými. Dobre, dobre - vo výsledku ma zaujímalo, či sa skupinke študentov podarí vyhrať a budú konečne na titulnej strane novín namiesto futbalu, no viac ma potešili záverečné titulky. ...a ešte by som mala hodiť nejakú poznámku o Donaldovi Trumpovi, ale žiadna mi nenapadá.(10.11.2016)

Poslední dlouhou dobu koukám z valné většiny na kvalitní komplikované snímky. Obyčejná americká komedie pro mě tedy byla příjemným zpestřením. Seann William Scott je naprosto ideální materiál do podobných filmů. Ve filmech tohoto typu se dokáže postarat o zábavu a na větší roli prostě nemá dostatek talentu. Vzhledem k tomu, že se jedná o americkou komedii ze školního prostředí, která je situována převážně na diváky, kteří se v tomto prostředí rovněž pohybují, a tak je hloupost očekávat nějaký sofistikovaný humor. Veškerá legrace je zde založena na otevřeném hovoření o kopulaci, nechutňačinách, trapných situacích, popřípadě kombinacích právě zmíněného. Já se musím zastydět a sportovně uznat, že se snímku v mých očích občas podařilo býti vtipným. Děj není nudný a stále se někam vyvíjí, což je v komediích tohoto typu klíčové k udržení divácké pozornosti. Po dlouhé době jsem si připomněl, jak otřesný je český dabing. Zejména v novodobých snímcích. Bohužel se snímek těší takové popularitě, že jej v orginále nebylo možné snadno sehnat a nebyl jsem ochoten důkladnějšímu hledání věnovat nějaké větší kvantum času. S ohledem k faktu, že v originálu by byl film nejspíš lepší, přimhouřím při hodnocení malinko oči. Nemohl bych se na filmy tohoto typu koukat denně, ale jednou za časrozhodně neuškodí, nechat si malinko vygumovat mozek. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka Asia_Power.(11.11.2016)

• giovanni3

Komedie, kde je vtip stavěn na nechutnostech (pozvracíme minulé výsledky, takřka nahý trenér běží na trénink, diskuze na záchodě a následný zvuk močení, atd...) nestojí logicky za moc a od odpadu ji zachraňují pouze občas vtipné scénky (pogo na školním plese, atd..). Tenis tu je propírán od začátku do konce, ale prioritní zaměření na něj není hlavně se řeší hlavní hrdina Gary. = 1z5(19.3.2012)

• Patrik200s

No toto čo bolo? Seann sklamal si ma. Toto bolo zlé veľmi zlé. Keď ako vrchol filmu a vtipu v celom filme považujem moment keď sa blond tútka s gumenou cicinou popruhmi opásanou okolo šťavnatého zadku s umelými kozami začne zvíjať v rytme prinajmenšom smiešnej pesničky počas ktorej vykmáše stredoškoláka. Slovom to nie je vtipné vôbec a obrazom len o trochu viac a presne taký je aj celý film. Viac slov sa mi neoplatí mrhať na TV film v ktorom humusácky školník omakáva pätnástky a nemá gule pretiahnuť to jediné pred čím má počas filmu rešpekt. Sexi učiteľka španielčiny. O hrôze ktorou bolo zjavovanie sa Randyho Quaida na všetkých podobizniach hádam okrem oslej riti ani nehovorím. Verdikt: neodporúčam ak nie ste v nudzi.(20.12.2011)

• - Scenár k filmu vyhral v roku 2005 súťaž "BlueCat Screenplay Competition" (súťaž amatérskych scenáristov) a už o niekoľko dní sa dostal k producentovi Petrovi Morganovi. (m.a.t.o.)

• - Napriek tomu, že film putoval v USA rovno na DVD, svoju kinopremiéru si odbil aspoň na Islande. (m.a.t.o.)