Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nebeský soud řeší budoucnost lidstva těsně před objevem vodíkové superbomby - zničit je nebo ne? Za obhajobu je zde ve své poslední roli Ronald Colman coby Duch lidství, za obžalobu osobně Ďábel Vincent Price. Oba procházejí historií lidstva a snášejí důkazy pro i proti jeho zničení, dokládané vystoupením historických osobností. Uvidíme tak v krátkých skečích množství slavných herců, mj. to jsou v posledním společném vystoupení bratři Marxové (Chico jako zpovědník Kryštofa Kolumba přesvědčený, že svět je placka, Harpo hraje na harfu coby Isaac Newton a konečně Groucho je Peter Minuit, který kupuje od Indiánů za pár šupů zcela neužitečný ostrov zvaný Manhattan), Dennis Hopper jako Napoleon Bonaparte, Hedy Kiesler je Johanka z Arku, Virginia Mayo Kleopatra, Peter Lorre císař Neron a další. Irwin Allen v tomto filmu z padesátých let řeší historické, etické i teologické problémy a snaží se dobrat odpovědi na základní otázku, zda je člověk tvor dobrý nebo zlý. (Peabody)

(více)

Recenze (3)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Slusna prehliadka historickych osobnosti v historii tejto planety - objavi sa tam Mojzis, faraoni, rimsky cisar, vedci .... mne este chybal DzingisChan, Napoleon Bonaparte, a par postav z mezopotamie- ta bola trestuhodne zabudnuta : 70 % ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Hedy Lamarr počtvrté a naposledy v barvě. Takovou Johanku jste ještě nikdy neviděli ;) Aneb Dějiny lidstva (1921), cenami ověnčená literatura pro mládež podle Hendrika Willema van Loona, jako nápad pro jediný film jsou skutečně nevšední volbou. Text knihy letem světem shrnuje vývoj lidstva od počátku až do tehdejší současnosti, zaměřuje se na zajímavé předěly a paralely, ale v Hollywoodu se hlavně líbil mmj. nápad na film s maximálním počtem hvězd, jako v Cestě kolem světa za 80 dní (1956), takže půda pro procházku notoricky známými kapitolami z dějin lidského rodu byla připravena. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • Film bol uvedený v roku 1978 v knihe "Päťdesiat najhorších filmov všetkých čias" ("The Fifty Worst Films of All Time (and How They Got That Way)") od Harryho Medveda a Randy Dreyfussa. (Arsenal83)

Reklama

Reklama