Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

YURAyura

Ano ano - tak takoveto uchylarny to ja muzu. Kwalitni sex se spoustou ftipnych scenek okorenene hereckym koncertem ohou hlavnich predstavitelu. Tipoval bych, ze Spader takoveto role bizzary primo vyhledava - Crash, Sex, Lzi a Viedeo ;]] ()

Herr_Flick

Nahá Maggie Gyllenhaal? Wow. Sekretářka je trapná potrhlá úchylárna určená spíš opačnému pohlaví. Ale málo. Myslím, že Steven Shainberg měl přitlačit na pilu a snažit se více šokovat. Tohle je ještě růžová pohádka. Z vlastní zkušenosti, z velmi blízkého pohledu, po dost dlouhou dobu, jsem měl možnost přihlížet do světa jedné takové slečinky. A bohužel, je jich jako šafránu. ()

thommas

Sekretářka je dalším důkazem, jak dokonalé herecké umění dokáže předvést Maggie Gyllenhaal. Za plný počet bodů, a to i přesto, že zakončení se neslo v jiném a nenavazujícím, lépe řečeno - ryze happy-endovém stylu scénáře i formy, kteří společně přetvořili výborné komediální drama na pár chvil v plytkou a šablonovitou romantickou komedii. ()

Skip

Nudná plácaná po prdeli. Vůbec v ničem mě to neoslovilo, a to ne proto, že bych byl nějaký puritán. S/M mi sice nic neříká, i když jsem si rád kapal vosk na ruce, ale to nemá nic s tím, že to byl film nudný, herecké výkony úplně obyčejné... ()

Petaxis

Na jednu stranu fakt bizár, na druhou stranu pravděpodobně docela autentická sonda do duše masochistek (masochistů) a vlastně i sadistů (sadistek). Rozhodně je smysluplnější pustit si Sekretářku, než Padesát odstínů šedi. Líbilo. ()

Fanucci

Divné, moc divné, ale celkem se mi to líbilo. Je to taková masochystická love-story:-) Maggie Gyllenhaal zahrála svoji roli opravdu výborně. Občas jsem se i dost zasmál - scéna s házením rajčat v kuchyni mě dostala. Je to ale film, který asi nebudu mít chuť vidět znovu. ()

Petroff

Hloupej konec a celkově dost prapodivný vyobrazení d/s - s/m vztahu... Mohlo to být mnohem lepší! Po všech stránkách. ()

Reesam

Trochu mi tento film připomíná knihu 50 odstínu šedi, ale nutno podotknout, že Sekretářka je z roku 2002, což je dříve, než kniha. Tudíž musím říct, že je to velice originální scénář, skvělí herci a velice pohodový příběh. Palec nahoru! ()

Moena

50 shades of Grey, before it was cool. Tohle jsou postavy, na které mě baví koukat. Ne všechny romance probíhají na terase Kena a Barbie za zvuků andělských chorálů. Ne každý člověk se se svým okolím vyrovnává stejně, a přesto se do sebe můžou dvě narušené bytosti zaklesnout a vytvořit ze svojí ostudy přednost. Už jsem pár filmů s narušenými jedinci viděl, ale tady do postav absolutně nevidím a nedokážu předvídat jejich chování. Je to krásná slepá hra, kde neznám žádný tah. Film můžu porovnat s nedávnou Triereovou Nymfomankou. I když to co tady režisér naznačuje a tiše obchází po celý film, vmetl Trier svým divákům do tváře v prvních deseti minutách. Navíc po Biči přichází i Cukr a s ním všemi vyhlížená spása. PS: Ta scéna s kožichem co je v galerii mi ve filmu chybí! Jakto? ()

lioncel

Šok .. údiv .. nedůvěra .. překvapení .. a potom nadšení ... výborný scénář a skvělé herecké výkony od obou hlavních představitelů vévodí v tomto „trošku“ jiném, dosti originálním příběhu .. hm, až mě to samotného zaskočilo, jak je to dobrý … Lee Holloway / Maggie Gyllenhaal, je naprosto skvělá / výborná herečka, proč ji ti troubové nedali Oscara? … ()

berusche

Tak takhle dobrý romantický film jsem dlouho neviděla. Musím říct, že jsem Spadera nikdy za dobrého herce nepovažovala, obvykle fušoval do takových vedlejších rolích či horších filmů, které pozornost získávají těžko. Tady mě teda oslovil, až bych si ten výprask snad od něj dát nechala. Nechápu, kde se v něm sebralo tolik charismatického sex-apelu. Co se týče Maggie, je vidět, že paní Gyllenhaalová má děti snad i s nějakým nadáním, kromě toho, že jsou povedené i co do té povrchní obrazové formy. Příběh je to tak neotřelý, že ve vás vyvolává snad všechny možné pocity a nejvíc mě asi překvapilo, že ty romantické nijak zvlášť. Na konci to ovšem srovná. Linie na sebe pěkně navazují a snaha vymáčknout z diváka plné zaujetí se snímku v žádném případě nedá upřít. ()

easaque

+3* česká televize mě nalákala na reprízu tohoto průkopnického dílka, které v době vzniku dokázalo otevřeně zobrazit romantickou stránkou mezi submisivní sekretářkou a jejím šéfem. Z dnešního úhlu pohledu i po zkušenostech z jiných filmů mi už nedokázal tolik říct a z původních 4 hvězd trošku slevuji, ale v podrobném hodnocení na originalitě nešetřím. Tentokrát mi totiž děj nepřišel už tak poutavý a naopak křečovitý. Námětem má hodně podobného s "Padesáti odstíny šedi", kde bych řekl, že měl aspoň atmosféru o trošku lepší, jinak je tento ve všem lepší. A teď už nemám důvod se k němu vracet. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

mrksik

Sekretárka je ideálnou ukážkou toho, ako vkusne a esteticky sa dá natočiť film o vzájomnom bití a sebaubližovaní. Nemyslím to cynicky, balansovanie medzi šokujúcou a romantickou zložkou príbehu je brilantné a myslím, že ktokoľvek disponijúci istou dávkou empatie sa dokáže (alebo musí?) do emócií hlavných predstaviteľov vcítiť a každú scénu prežiť s nimi. Maggie Gyllenhaal a (herecky) dokonalý James Spader tvoria perfektný pár, bez nich by výsledný dojem zrejme nebol tak hlboký. Napadá ma ešte porovnanie s Pianistkou, ktorá je omnoho drsnejším pohľadom na danú problematiku, pre bežného človeka ale zostáva nepochopená. ()

Morloth

Sekretářka přichází s velmi otřepaným příběhem o hledání pravé lásky, vše ovšem přináší v příjemně neotřelém balení. Film by se dal nazvat: Hledání smyslu života: Aneb co se stane, když nám jedna roztomilá masochistka potká zakomplexovaného sadistu s láskou k orchidejím. Snímek stojí především na obou hlavních postavách, nepřináší sice po příběhové stránce nic nového, na druhou stranu mile překvapí netypickým humorem, který je v mnohých scénách vyhnán ad absurdum. Příběhová linie by se dala shrnout asi takto (dovolím si ji shrnout dík ohranosti a hlavně, kvůli dík tomu, že si příběh stejně na začátku domyslí každý): Lee odchází ze školy, závidí sestře, která se vdává, najde si prvního křupana, kterého potká, najde si práci, zamiluje se, rozejde se s křupanem, vezme si šéfa z práce, je šťastná až do smrti. Přesto je film naplněn podivným kouzlem, kterému jsem nemohl odolat. Jestli někdo tvrdí, že je vzrušující Základní instinkt, tak ať koukne na toto. Pro mne je velký plusem nepřítomnost násilí, přítomnost humoru a nepřítomnost plastového Douglese a Stoneové. Ne, opravdu mi to připomělo Základní instinkt, ale takový, kterému nechyběl šmrnc. Je pravdou, že by se jistě dalo zkracovat, přeci jen 104 minut jednoduchá zápletka neunese, na druhou stranu jsem se po celou dobu sledování nenudil, a když jsem přistoupil na onu prapodivnou hru S/M byl jsem po zásluze odměmněn. Ani dle předpokladů happy-endový závěr mne příliš nezklamal. ()

Meridius

Zajímavé nakouknutí do tajů lehkého sádla-másla. Nejdřív sem měl Spaderovu postavu za pouhého uchýláckého honimíra, ale nakonec si mě získal. ()

Martin741

Romantiky som videl uz dostatok, ale ze jestvuje aj romantika masochista-sadista, to som este nevidel. Nonic, teraz uz viem, ze aj taketo nieco je mozne. A ak sa do toho vsunu komedialne prvky, preco nie? 76 % ()

Aljak

Tak to som veru nečakal, že sa z toho vykľuje taká zvrátenosť. Prvá polovička filmu bola vynikajúca, no ako náhle začali tie sado-maso experimenty tak to v mojich očiach začalo upadať. Aj keď bolo zaujímavé sledovať ten ich narastajúci fanatizmus - a ani neviem posúdiť, ktorý z tých dvoch mi prišiel viac šialený. Hovorí sa, že Láska má množstvo podôb, ale túto ja asi nikdy nepochopím. Škoda, že sa ten film zvrhol do takej úchylnej roviny, lebo sledovať neschopnú sekretárku a jej prísneho šéfa v rôznych situáciach a rozhovoroch ma celkom bavilo. Maggie Gyllenhaal bola fakt perfektná, úplne som jej to všetko veril a vlastne ona bola ten dôvod, prečo som vôbec na tento film siahol. Vzhľadom na všetko spomenuté to však hodnotím 3 hviezdičkami (prvá polovica na 4*, druhá na 2*). ()

Hees

Obyčajné milé dievča hľadá prácu ako sekretárka. Keby len ona vedela kde skončí a čo sa jej bude diať, možno by si to rozmyslela a ani neprišla na to, že si to bude užívať. Už vidím tie úchylné pohľady James Spadera a Maggie Gyllenhaal. Výkony týchto dvoch hercov sú úplne vierohodné. Až tak vierohodné, že som v ich tvárach videl ako si užívajú trochu netradičné zaľúbenie v určitých praktikách. Napätie sa postupne stupňuje a vyráža dych. Napriek tomu, že to je tak trochu tradičný romantický film s jasným dopredu daným konceptom a koncom, obsahuje pár netradičných prvkov napríklad dominanciu. No ja nemám nič proti takýmto úchylným hrátkam, keď to vyhovuje obom pohlaviam. Aj keď na to ja až tak nie som totálne som si užil vierohodnosť tohoto príbehu. S každého momentu sršalo sexuálne napätie a to ma stále viac upútalo k danému príbehu. Tie niektoré pohľady z blízka sú ako telenovela, ale to je za to že obaja herci úžasne hrajú a prejavujú svoje city mimikou tváre. Moment keď si obaja uvedomia, že to nie je normálne, alebo to je zlé ako sa jeden ku druhému chovajú je tým momentom, ktorý celý príbeh brzdí. A zabrzdí ho samozrejme naschvál, aby lepšie vynikla romantická časť. Nie sú to teda len pudy nejakých SM vyznávačov, ale reálna láska. A ako sa to skončí tak to vie len ten kto to naozaj dopozerá. Výborný koktejl zložený z humorných scén, romantických scén a dramatických scén, že ja by som to lepšie nenamiešal. Namiešané tak vhodne, že SM praktiky vyzerajú ako príjemný výlet peknou lúkou. Teda tento film ukazuje, že čo môže byť pre jedného vrcholne nevkusné pre iného je to slasť. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti