Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

DocBrown

Prekrasny Becko, takhle ma vypadat komiks. Uzasny Brian Blessed a pochopitelne Queen ... a Peter Wyngarde, který nikdy neukáže tvář, ale ten hlas je úžasný. ()

alouch

Dialogy sice moc originality nepobraly, zní hodně fádně a falešně. Nicméně efekty byly parádní a děj nebyl špatný. Jen to holt chtělo, aby všichni mluvili smysluplněji. Kostýmy jsou ale nezapomenutelné a hlavně - americký konec dobrý, takže všechno dobré. ()

wosho

Pokud se na film nebudete dívat jako na pokus o evropské star wars,ale spíše na šílenou sci-fi komedii budete se bavitˇ,pokud budete očekávat normální film-zdaleka se mu vyhněte ()

noby

Doufal jsem, že se pobavím u trochu zvrhle stylizovaného filmu, což se chvílemi dařilo. Na druhou stranu, chvílemi mi hlavou běželo jen „cože?“ ()

SpaceOdyseus

Vic beckove by to snad ani neslo. Ale ta priznana trashovost je na tom preci nejlepsi. Je tu vsechno, co se mi na pulpove sci-fi literature tak libi: krasni a neohrozeni hrdinove, cheesy hlasky, zaporaci, co vladnou vesmiru, hrozba zniceni sveta a cele je to zabalene v uzasnem barevnem vizualu. Designy palacu, ruznych potvor a kostymu jsou proste paradni a stejne jako hudba Queen skvele sednou do pohadkove sci-fi/fantasy estetiky komiksu ctyricatych a padesatych let. Pribeh je plny klise, ale je tak kouzelne podany, ze je to proste zabavne. At uz se bavime o zaporakovi Mingovi a jeho krutovlade, nebo o Bondovi a jeho poztupne vznikajici kampani za svobodu, vse provazi uzasna feel good atmosfera. Filmarske remeslo zde take funguje. A treba Flashova navsteva pralesni planety je prosycena napetim az na pudu. Ne, neni to film pro kazdeho. Ale me se to strefuje do guilty pleasure preferenci a hroze rad si to kdykoli znovu pustim. ()

Bafo

Proc davam pet ? Ja si uvedomuju ze tendle film je snad to nejvic kycovite dilo co jsem snad kdy videl... Jo ja vim ze to nema dobry herecky vykony, ani kameru, ani scenar... Ne ani nejsem fanousek queenu - spis naopak... Tak proc tech pet hvezd ? Protoze tendle film jsem videl kdysi jako malej kluk a byl sem totalne unesenej... Proste se to pro me stalo absolutne kultovni nedotknutelnou veci... Todle je snad prvni scify ktery sem videl a ktery me fakt zasahlo a velmi ovlivnilo muj nazor na scify... Zpetne se tomu sam smeju ale ten kyc spojeny s tou kycovitou hudbou se stava necim neskutecne silnym zvlastnim az to cloveka vazne oslovi... Vazne DOPORUCUJI... ()

Crackonosc

Pro mě osobně největší Guilty Pleasure mýho života. Po dlouhých deseti letech jsem si film sehnal a znova se na něj podíval. Výsledek? Úplně stejný jak si to pamatuju a i když už tehdy jsem věděl, jak je to celý neskutečně pitomý, dokázlo mě to (stejně jako teď) náramě pobavit... Ruku na srdce, přátelé, mají snad Transformers o něco lepší příběh? Ne, jsou tu jenom pro zábavu a proto je tu taky Flash Gordon! Záchrana Země, zlej císař, zrady, nová přátelství, věznění, akce, humor, vizuální efekty (za těch 10 let vůbec nezchátraly :))... co víc byste chtěli? A když do toho ještě začne burácet hudba Queen... Prostě parádička ()

Wishkah

FLASH-A AAAAAAAAA......kdo by tenhle song neznal. Paradoxně to nejlepší co v tomhle filmu bylo je právě titulní písnička od Queen. Zbytek je takový sci-fi psychedelický guláš ()

Hyb_rid

Vtipné, barevné, bláznivé. Výborný soundtrack a ještě lepší Max von Sydow. Prostě klasika, kterou znám i pozpátku. 80% ()

Yardie

V první polovině to vypadalo jako parodie na sci-fi a fantasy. Pár dobrých hlášek, absurdních situací a celkový nadhled. Nicméně poté se vtip a nadhled někam vypařil a začalo to vypadat jako fakt vážné sci-fi. Asi si tvůrci měli vybrat, jestli budou dělat parodii a nebo to bude regulérní film. Takhle je to půl na půl a výsledek je jen průměrný. Malé plus to má za krásnou Ornellu i Melody ko konci nevypadal zle. A Císař Ming, to byl taky husťák. Každopádně zbytek se nějak extra nepovedl. Chtělo to zvolit jednu cestu. Co se týče triků, tak teď si nevybavuji jiné filmy okolo roku 1980, takže nevím, jestli neplácnu nějakou blbost, ale ty triky se moc nepovedly. Howgh! ()

Pompaj

Nečekal jsem, že to bude skvost. Ale nečekal jsem ani, že to bude tak nezábavné, ale takhle bez náboje?. Možná jsem to jen nepochopil, jak to tvůrci doopravdy mysleli......, ale ono to vypadá trošku "směšně". Sorry ale tohle fakt ne. 55% ()

ProgLaney

Naprostá klasika mého dětství, jeden čas jsem film viděl takřka denně z již notně ohrané VHS. Provedení a efekty by samozřejmě mohly být lepší, ale z nostalgie a za naprosto geniální soundtrack od Queen nemůžu jinak. ()

gumolit

Ono je to taká chujovina aj po toľkých časoch ze je to az zábavné. Aj Queen nahrali svoj najslabší album no niektoré songy po rokoch ujdu. Tu bodku naviac dávam za Ornelu Muti ktorá bola neuveriteľne sexi. ()

Chřástal

„Flashi, miluju tě, ale máme jen čtrnáct hodin na záchranu Země.“ Čirá zábava. A je mi jedno, na kolik že procent je to vtipné záměrně a na kolik nechtěně. Max von Sydow, vychutnávající si diktátorská privilegia (konkubíny, destrukce cizích planet), Ornella Muti jako nadržená princezna a Brian Blessed, který hraje Vultana stejným způsobem jako krále Richarda v Černé zmiji, důkladná stylizace do podoby okázalého imperiálního „futuretra“ - a samozřejmě - ódická hudba skupiny Queen. Nablblé dialogy a místy vizuálně a zvukově opravdu okouzlující. A dovolím si říct, že ne špatně natočené – třeba „vážná“ sekvence, kdy se Zarkovovi při mazání paměti promítne celý život, je skutečně působivá. Naivita celého děje patří - vzhledem k předloze - k věci. Možná je to teplé, jak se zhusta naznačuje, ale rozhodně ne sterilní. _____ Skvěle to myslím vystihl uživatel Psema. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu