Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

LiborGondek odpad!

Tehdy to mohlo být celkem zajímavé scifi. Dnes je to jen přes 30 let stará a neuvěřitelně trapná představa vyspělých technologií a vesmíru. Rád bych tento film nazval jakýmsi pradědečkem dnešních úspěšných fantasy filmů jako jsou bezesporu Avengers, ale to by byla příliš velká urážka. Je to prostě jen stará vykopávka, kterou je dnes lepší nevidět. ()

Faramir

Původní komiks jsem nečetl, ale jako kluk jsem přímo hltal Zápas s nebem od J.M. Trosky, který se má k literárnímu umění asi tak stejně, jako Flash Gordon k Fellinimu. Ale obě dvě díla, ačkoliv popírají mnohé vědecké a umělecké pravdy mají svoje kouzlo, kterému někteří jedinci (včetně mě) nemohou nepodlehnout. ()

A.L.E.S.

Navzdory zdejšímu hodnocení musím říct, že se mi film líbí. Dokonce ještě víc než kdysi, proto jsem zvýšil hodnocení na plný počet. Nechápu tedy, proč u ostatních diváků propadl. Luxusní hudba, dost netypická, kostýmy, vybavení, barvy všude kolem - fantasy jako vyšité. A zvláštní ocenění si zaslouží úvodní titulky a hlavně to, jak film nenápadně začíná. ()

Raven0

Kvalitní sci-fi trhák? Ne! Klasické sci-fi béčko? Jasně! Sranda všude kam se podíváš! Legrační herci a jejich výkony, legrační kostými, legrační chlapíci s křidýlkama a legrační scénář. Sam Jonesů je jako Flash naprosto dokonalý, svým způsobem :-) Jen... ta legrace po čase vyprchá. Na směšnost snímku si bohužel po čase zvyknete a nové "gagy" přicházejí jen sporadycky. Postupně se přestanete smát a začnete se nudit. Škoda. ()

lennyd

Díky shodě neuvěřitelných náhod se ocitá profesionální hráč ragby Flash Gordon (Sam J. Jones), herečka Dale Ardenová (Melody Anderson) a šílený vědec Hans Zarkov (Chaim Topol) na kosmické lodi imperátora Minga, který si (po zotročení všech ras ve vesmíru) chce jen tak pro zábavu zničit planetu Zemi. Flashi Gordonovi se ale podaří spojit veškeré národy, a pod svým velením vytáhnout do útoku proti zákeřnému Mingovi ... Mám to štěstí (nebo smůlu), že jsem film ve starých dobách nikdy neviděl. Dneska jsem jen nevěřícně zíral, co je možné taky divákovi prezentovat jako filmové umění. Chápu, že parodie se musí, ale pokud parodii na Hvězdné války (a spol.), tak doporučuji spíše Spaceballs. Flash Gordon je splácanina bez jakéhokoliv příběhu o hrdinovi, který asi padesátkrát přežije svoji smrt (co už ale přežít nemohl je ušlapání diváky za bezkonkurenčně nejhorší herecký výkon v historii lidstva). Ani použití hudby od Queenů (nebo tvorba hudby k filmu?) moc nepomůže, páč kromě úvodní a závěrečné scény se žádné další melodie nedočkáme.. ()

noriaki

Flash Gordon šel natočit dobře, špatně a takhle. Mike Hodges vsadil na odlehčenost a svéráznou stylizaci. Jakkoliv diskutabilní rozhodnutí to bylo, nedá mu se upřít, že má film specifickou atmosféru, díky níž dosáhl téměř kultovního statutu. Je s podivem, že se nerozpadl na sled ulítlých scének, ale drží pohromadě a dokonce zvládá i cosi jako gradaci. Akční scény ovšem z odstupem let vypadají přinejlepším úsměvně. Od brakovosti je zachránila jen skvělá hudba Queen. Pokud někdy uslyšíte ústřední motiv, ty dva tóny už pravděpodobně nikdy z hlavy nedostanete. ()

Timak

Jako malý kluk byl tento film pro mne něco úžasného, teď s odstupem času vidím, jaká je to blbost a nebýt Queenu, tak to skončí někdě v odpadišti-takhle na to nikdo nezapomene ()

Diego

Davam 4* z nostalgie a vzpomínky z dětství, které převládaly, když jsem si tento film pustil po skoro deseti letech, foliové efekty, masky jsou k zasmání a film často moralizuje, ale atmosféra a queen jsou nepřekonatelní: ) ()

JohnSmith

Asi jedna z největších blbostí,co jsem kdy viděl.Sice s několika slušnými herci,ale zdá se že si vydělávali jen na nájem,nebo byl scénář tak hrozně napsaný,že to jinak nešlo.Jones jako hrdina je asi to nejhorší co jsem viděl.V době kdy už byly na světě Lucasovi Hvězdný války vypadaj triky ve Flashovi jako ze 60. let. Nevím jestli to byl záměr, ona i výprava vypadá dost divoce,ale každopádně to působí směšně až trapně. Za zmínku a milý úsměv stojí snad jen armáda okřídlenců,kteří jsou opravdu sympatičtí,hlavně jejich kápo,ikdyž při útoku na bitevní loď jsem se spíš smál než bych žasnul.Tak nevím,nebylo to myšleno jako parodie?? ()

Mishqo

neviem čo si mám o tomto filme myslieť, ale nič pozitívne ma nenapadá (až na dobrú hudbu)...pripadalo mi to ako nejaká travesty show s nepodarenými hereckými výkonmi a scénami s trápnym a suchým humorom (česť niektorým pasážam) ()

fefee

Tak táto Britská projekcia nemala chybu, tak verne napodobiť americkú béčkovú scénu, fakt som si omylom myslel že je to Made in USA. Komiksová Sci-fi rozprávka, na môj údiv ma dokázala v úvodzovkách pobaviť. ()

VanTom

Přeplácané pestrobarevné vesmírné fantasy se pokouší navázat na Hvězdné války, ale to se prostě kvůli ujetě hloupému příběhu a světu nedá. Ano, já chápu, že se film nebere úplně vážně, a pár situací / vtípků / dnes už téměř kultovních scén proto i docela pobaví, nicméně hrozné triky a zdlouhavé bitky mne zkrátka nudily po většinu stopáže. ()

Spock

Jako fanoušek a obdivovatel hudební skupiny Queen nemůžu jinak. Děj sice nic extra, ale i tak dost dobré na to, abych měl z filmu dobrý pocit. ()

mandlova

:D hodně špatnej trip, hvězda navíc je jen za ty Queen a soundtrack. Ať se tento den navždy nazývá dnem Flashe Gordona. A-ááá :D ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu