Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

Andre3000

Dnes to může být k smíchu, nebo naopak obdivováníhodné. Můj názor je někde mezi nimi. Flash alá Dolph Lundgren, Ming představující dnešní rozmach Číny...no dobře měl bych ubrat v představivosti. Zkrátka a dobře je to zajímavé, to je asi to nejvýstižnější slovo. ()

MarekT

Triky sice nejsou zrovna dokonalé (mám pocit, že již - dnes zesměšňovaná - původní série Star Treku ze šedesátých let byla v tomto ohledu napřed), choreografie bojových scén působí stejně a hlavní hrdina mohl být dle mě lépe zahraný (nominaci na Zlatou malinu chápu, navíc původně zvažovaný Kurt Russell se sem hodí víc). Na druhou stranu však některé jemné vtípky (jména planet či postav - Aura, Frigia, Fellini...) a excelentní výkon Maxe von Sydowa coby císaře Minga dělají z filmu oddechové akční béčko (k sci-fi má film daleko, to si přiznejme) vhodné na víkendová odpoledne. Navíc filmu hodně přidává i dnes již klasický hudební doprovod od mé nejoblíbenější skupiny Queen. "Všechny kreatury mohou uzavírat sňatek... pod pohrůžkou smrti." ()

Juto

Áno, dej je hlúpy, áno, dialógy sú gýčové a áno, niektoré špeciálne efekty sú zle urobené, no napriek tomu je to dobrá zábava. Pomáha tomu neodolateľný zabijácky soundtrack od Queen. 6/10 ()

messiah

Byl jsem mladý, školou povinný capart co musel chodit spát po večerníčku. Už ani nevím proč jsem tolik toužil tohle vidět, kde jsem se o tom dověděl, ale kňoural jsem tak dlouho, dokud mě naši nenechali vzhůru déle než obvykle. Přišel jsem o začátek, asi deset minut, ale zbytek jsem shlédl a tenkrát se mi líbil. Odvaz, už jen proto že to byl "film pro dospělé" a já mohl koukat. Jenomže po čase to zas jako takovej odvaz nevidim...v porovnání třeba s Vetřelcema který jsem si tenkrát taky vyškemral, odpracoval a různě se zasloužil o to abych je mohl shlédnout. ()

mortak

Na FF MU mají předmět "queer cinema". Flash Gordon tam IMHO bezpochybně patří. Model SJ Jones jdoucí v těsných kožených kalhotkách na popravu, Vulkáni v kožených postrojích... Není to můj šálek kávy. A po většinu filmu to je vlastně studiová inscenace s divadelní výpravou a divadelním herectvím (Max von Sydow). ()

Mol

Jako děcko jsem ten film zbožňoval. Flash byl frajer a jeho souboj na kruhu plného vystrkujících bodců už nikdy nezapomenu. Samo sebou, že i hudba od Queen tomu dala ten správný ráz. ()

okkac

Ono je to taková úchylnost, hlavně svojí stylizací a naivitou, že je to dobrá sranda. Plus soundtrack od Queen samozřejmě. ()

tomeek

Tvůrci měli určitě nějaké kvalitní kuřivo, protože je nemožné, aby něco takového vzniklo ve střízlivém mozku. Šílené charaktery, debilní Flash, nelogický příběh a SCÉNA S FOTBALEM!!!!! Nic podobného jsem v životě neviděl. Navíc vztah mezi Flashem a Dale se vyvíjí rychlostí blesku, neboť není reálné, aby se po deseti minutách filmového času změnilo "Těší mě" na "Miluju tě!". To není béčko, to je Céčko. Naprosté mixle v piksle! Ale i tak 2*, protože to byl úlet jak prase. A Queeni. ()

Qualdezar

Původně jsem dal o hvězdičku více, ale nakonec jsem si řekl že budu fér a vychválím to jen v komentáři. Samozřejmě je to béčko a nelze to brát vážně. Béčko v tom dobrém slova smyslu. Dokonce si troufám tvrdit, že na té pulpovité, kolažové estetice něco je a kdyby to někdo dokázal natočit seriózně (jak jen brak může být seriózní) a zároveň by zachoval tu atmosféru a styl šestákových románů, tak by to byl úplný skvost. I tak jsem se královsky bavil a "pouze" tři hvězdičky dávám jen ze soudnosti :-) ()

otík

Dnes už je to naprosto sci-fi babička a hrozná blbost, ale ve své době - proč ne? Příběh je neskutečně jednoduchý, provařený a hloupý, co jste ale také chtěli v roce 1980 vymyslet na poli sci-fi a komiksu? Na druhou stranu hlavní hrdina je do své věci pořádně zapálený už od začátku filmu, je to sympaťák a sem tam má slušnou hlášku. Vše doprovázeno parádním motivem od Queenu. Ačkoli se na to už nikdy nepodívám, mám pro tento filmeček určitou slabost. ()

drexik

Flash - Ah - Saviour of the universe, Flash - Ah - He'll save ev'ry one of us. Fakt jsem se bavil a zvláště Princ Barin a Princ Vultan byli skvělí. A když Vám do toho všeho ještě hrají Queeni, no nedejte pět *. ()

A.Beech

Herci z bondoviek (Dalton, von Sydow, Topol) + Ornella Muti (k nej nie je čo dodať) + hudba od Qeenu + zaujímavý scifi námet filmu = 3*. Samotné prevedenie ako napríklad efekty už pokulháva. V popise filmu uvádzajú, že ide veľmi drahý film, ale na obraze to vizuálom skôr pôsobí ako také Béčko. Ako celok je to však príjemné. ()

KanjiVital

Velmi povedené převedení komiksu na filmové plátno. Bez famózní hudby legendární skupiny QUEEN bych ale šel s hodnocením níž. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu