• Anrie

Jízda těchto divokých kol mi a mému dívčímu oku zrovna moc netankuje. Avšak když jsou tam pozváni slavní, hodně mě to baví. A pak chvíle napětím, že jejich výsledný čas byl minuta...čtyřicet...! A pak zařazení a jásot. Někdy hold na to mám chuť a někdy i když vím, že je to dobrý pořad, ho přepnu. Ale moderátoři jsou opravdu vtipní. Hodně hodně!(20.4.2014)

Ano, skeče jsou umělé, situace naaranžované, děj vyšroubovaný, ale o tom to přeci není. Kam se poděly strohé testy aut, porovnávání common rail systemu, zařízení pro spouštění studeného motoru a nebo vychvalování kapalinového chlazení s menší tepelnou setrvačností? Vše je zabaleno do testování auta v netradičních podmínkách (kolikrát vám autem probíhá banda hasičů, přistává na střeše vrtulník, apod.) takto se auto-magazín mohl více přiblížit laičtějšímu publiku a odborníkům sledování ještě více zpříjemnit. Ano, starší díly pořadu top gear taky nejsou k zahození.(5.3.2012)

Kam se na tohle hraba AUTOSALON :) Suprčuprnejlepší a nejúžasnější moderátoři, kteří se se svým humorem navzájem výborně doplňují. Někdy se mi stane, že se nezasměju ani výborné komedie, ale abych se smíchy nezkácel na zem u TOP GEARU? To ne :D Naschvály, humor a především ,,auta za rozumnou cenu" a super auta tu nechybí.. (kde ty penízky BBC bere?) Když pořad o autech, tak tenhle! 95%(11.12.2011)

Doslova autotelická revue jako autoterapie z automobilizmu! Hotový autoukájení a jiný perverze ve verzi BBC... %-] Někdy vskutku přímo autogenní... ;o))) . . . Nedívám se automaticky na každý díl, ale když už, tak bavím se autonomně skvěle! Ono je to totiž zase jen O TOM, že kde to je, tam to jede, ba tam to frčí a pánové jsou autority k poježdění... Britsky břitce, autorsky svižně! - - - - - (Vídáno nepravidelně leč s chutí na tv >primagear< , hodnocení 1.8.2011 po rozkošně uvolněné epizodce s Rendou Latitude /...pozor spoiler!...spoilery to nejistí!!.../ 9159., autentický komentář zde ve velmi dobrém rozmaru rozvolněný jako třistašedesátýdruhý - 1.8.2011)(1.8.2011)

Po všech stránkách britská záležtost se skvělým britským humorem, kterej já prostě můžu. Asi bych měl důrazně upozornit, že nejsem fandou do aut a neměl bych být tudíž cílovou skupinou pro kterou je tento seriál vyráběn. Přesto si s gustem každý díl vychutnám. Jeremy, James, Richard a samozřejmě Stig... tahle parta mně baví a je jedno zda testují nová Porsche, nebo na samohybech vlastní konstrukce přejíždějí Thajsko. Top Gear je bomba a s touto bombou se s vámi loučím ... * * * * *(4.7.2012)

• - Jeremy Clarkson nemá rád bavoráky třídy SUV. Lze to vyčíst z toho, že pokaždé, kdy testuje jednotlivá X (X1, X3, X5, X6) vždy je vezme do takového terénu, aby neuspěla, ačkoliv nehledí na fakt, že se snaží o offroad s pneu na normální cesty. (O´Neill)

• - Stigova helma je značky Simpson, typ Diamondback. Koupit ji lze za přibližně 16 000 Kč. (jirijost)

• - Patnáctou sérii provázel menší skandál. Jezdec Ben Collins, který byl dlouho tipován, že hraje Stiga, nakonec opravdu potvrdil, že jím je. Plánoval totiž vydat svoji biografii a tam prozradit, že opravdu je Stigem. BBC mu to chtěla „zatrhnout“ s tím, že by tím zničil auru tajemného ochočeného jezdce. Nicméně soud rozhodl, že i Stig může sepsat své paměti, a tak v září v Británii vyšla kniha „The Man in the White Suit: The Stig, Le Mans, The Fast Lane and Me“, kde Ben Collins píše o svých zážitcích z natáčení. I když píše z pohledu Stiga samotného, tajemství je prozrazeno a 16. série začíná s novým jezdcem, který byl týmem vybrán na velké farmě, kde se, jak sami moderátoři řekli, plemeno The Stig chová. Opakuje se tak situace ze třetí série, kdy zemřel černý Stig, když bylo prozrazeno, že jej hraje jezdec Perry McCarthy. (Wishkah)