Chápu, že tohle "muselo být natočeno." Chápu, že to šlo i hůř (Flight 93), chápu, že je to pocta padlým (kteří jsou v tom všem nevinně), chápu, že to nebylo zase tak strašné, jediné, co nechápu, je, proč v tom má prsty zrovna Oliver Stone.(5.12.2006)

Soundtrack Craig Armstrong: 1. World Trade Center Cello Theme ,2. World Trade Center Piano Theme ,3. New York Awakes ,4. The Drive Downtown ,5. Rise Above The Towers ,6. World Trade Center Choral Piece ,7. John & Donna Talk About Their Family ,8. Ethereal ,9. John's Woodshed ,10. Marine Arrives At Ground Zero ,11. Will and Allison in the Hospital ,12. Allison At The Stoplight ,13. Jimeno Sees Jesus ,14. John and Will Found / Will Ascends ,15. John's Apparition ,16. John Rescued / Resolution ,17. Elegy ,18. Ethereal Piano Coda,(13.5.2011)

• 3DD!3

Patetická nuda, kterou jsem nedokázal dokoukat. Možná tomu dám ještě někdy šanci, ale až za hodně dlouho. Ta jedna je za "podle skutečné události".(13.9.2008)

Nechapem, preco je ten film tak zle hodnoteny. Ved kto sa chysta si tento film pozriet, musi predsa ocakavat abnormalnu patetickost, slzave udolie, prehnane vlastnenctvo amikov a hlavne skoro ziaden dej. kto od toho ocakava prepracovany dej a ziadne slzy, je asi blazon. Film bol presne tym, co som ocakavala. Ludia, majte nizsie naroky a film sa vam bude pacit. Rozhodne to nebolo take zle, ako vacsina z vas napisala. Skuste sa na to pozriet objektivne. Keby sa u nas stala podobna tragedia a keby sme mali vyspely filmovy priemysel, nehanbili by sme sa taketo dielko natocit.(24.11.2006)

Překvapivé zjištění, podle zdejšího hodnocení jsem očekával nadmíru trapný hrdinský patos jak to Američani zbožňují. Nic podobného se nekoná, film oplývá množstvím silných scén, z nichž nejvíce se mi líbí samozřejmě úvodní čekání na věci nevyhnutelné. Oliver Stone opět nezklamal a mě moc mrzí že jsem si ten film nepustil dříve. Samozřejmě ve své době mě již Američani těmi svými hrdinskými macho kecy pěkně štvali a tak jsem se odmítal účastnit World Trade Center. Navíc ani Nicolas Cage pro mě nesliboval zrovna kvalitní podívanou. 70% PS: I další projekce jen potvrdila, že sílu tenhle film rozhodně má.(20.9.2010)

• - I když byl Nicolas Cage prvním hercem, který dostal scénář zároveň s režisérem, postavu McLoughlina před ním ještě stihl odmítnout George Clooney. (imro)

• - Do role Johna McLoughlina se režisér a stejně tak studio Paramount dlouho snažili získat Mela Gibsona. Jemu se sice scénář zamlouval, ale raději se pustil do natáčení svého snímku Apocalypto (2006). Druhou volbou pro roli byl Kevin Costner, se kterým Oliver Stone natočil již snímek J.F.K. (1991). Studio ale nechtělo jejich další společnou konspirační teorii. (imro)

• - Většina natáčení probíhala v New Yorku, část pak ve studiích v Kalifornii. (duklak2)