Tak tento snímek řadím do výrazného nadprůměru v rámci žánru. Začnu asi zápory. Zřejmě největší chybou je, že se téměř celý film soustředí na policisty a ne na lidi v troskách mrakodrapu. Velký problém to ale zas tak není. Je zde dost popisujících udlástí v televizích, takže to jde. Herecké obsazení je na tom výborně. Každý dokáže zaujmout. Nejvíc samozřejmě asi Nicolas Cage a vedle něho Michael Peña. Oba hrají přesvědčivě a zaujmou ihned. Trošičku mi toto dílo připomnělo fil Okrsek 49 - jenže tomu se nemůže tohle rozhodně rovnat. Zde bylo také provedení několika flashbacky, které se objevili vždy ve chvílích kdy hrdinové bojovali o život v troskách a sutích, které zbyly z mrakodrapů. V okrsku 49 bylo flashbacků víc, lépe fungovali, byly dramatičtější, romantičtější a emotivní. Ale nevadí, i zde funguje hlavně emotivita. Hlavně jak se film ubírá ke konci, tím je lepší a dramatičtější. Konec filmu mohl být víc napínavější. Hudba funguje celkem dobře, ale v některých scénách úplně chybí. Režisérská práce nadpůměrně provedená, přeci jenom tomu něco chybí. Po celý čas dvou hodin filmu jsem se vůbec nenudil. Emoce, kdy rodiny (ženy a děti především) úpěnlivě čekali na své muže a tak dále - to bylo sehrané skvěle. Takže film nechci vůbec kritizovat a ve výsledku jsem spokojen. Sice jsem vyjmenoval dost nedostatků, ale asi i jen proto, abych poukázal na to, že měl film navíc. Asi jsem z něj chtěl udělat další bombasticý okrsek 49. :-) Takže hodnotím na solidních 76% = ****(18.3.2013)

• Cival

Opravdu nejhloupější film od Batmana a Robina. Zrovna ve chvíli, kdy jsem Stoneovi přišel hodně na chuť na nás velký Olie posílá expresní zásilku cukrové vaty, ubrečených očí, rozdrásaných srdcí a rozměklých mozků. MOžná řemeslně slušně natočená katastrofa, ale i zrada na všechny, co považovali Stonea nejen za kontroverzního, ale hlavně za INTELIGENTNÍHO a přemýšlivého tvůrce. Nikdy víc. 30%(16.8.2006)

• Reiniš

Takové nijaké. Podle Stonea se zřejmě 11. září hlavně hodně plkalo. Ze samotného útoku neuvidí divák téměř nic a koukat se dvě hodiny na chlapy uvězněné v suti (sorry, ale tady se o nějakém herectví mluvit nedá) a na jejich plačící ženušky (sorry, ale vůbec jsem jim to nevěřil), přestane bavit po čtvrt hodině. Snímku absolutně chybí napětí, co mu naopak nechybí je spousta patetických keců a logických lapsů (takhle pomalu by se policisté během evakuace WTC pohybovat nemohli). Teda, že zrovna Stone může natočit o tak zásadní události, jako je 11. září takovou nudnou a kýčovitou srajdu mohla čekat snad jedině Al-Kajda.(11.9.2009)

• Karlos80

Úvodem : Zastávám ten názor že film byl natočen přímo na něčí objednávku v tomto případě tedy všem těm lidem kteří se na celé této Národní katastrofě nějakým způsobem podíleli, všem obětem a jejím pozůstalým..Aby se na ně nezapomínalo, což je jistě dobře. Ale co člověk který u toho nebyl a nebo nemohl být? Co ten si z toho má vzít? Dívat se na nějaké cizí neštěstí a různé lidské osudy? Např. český divák? Co jemu tento film dá a co si z něj vezme? Nějaké ponaučení do blízké budoucnosti? K čemu takové to filmy na stále stejné téma lišící se jen svým dějem a obsahem o všech těch hrdinech-antihrdinech..Má Amerika zapotřebí točit stále stejné filmy o svém neštěstí, různé Armageddony, Dny nezávislosti, 11. září ap. Jako by všechny ty katastrofy přivolávala..To ona chce být středem pozornosti a tou kterou má každý politovat? Amerika v tu dobu byla jednoduše ve válce, útoky měli dopad na celou bezpečnost země, což se týkalo celé řady nových bezpečnostních opatření, reakce světových politiků na sebe dlouho nedali čekat, shodli se v tom že je to nové zlo a úplně ho vymítit bude asi hodně těžké spíš nemožné...Ekonomické a psychologické dopady byly také zjevné a to hned po útocích a jsou i dnes zvláště ty psychologické různé traumata, deprese atd. Dodnes na následky různých zranění tam umírají lidé. A kdo jim co dá, byly jen v nesprávnou dobu na nesprávném místě, pokus o něčí záchranu nebo o svůj vlastní život je prvořadý, udělal by to asi každý z nás. Jediná jistá věc je ta že film slouží jako jedno velké semknutí a sjednocení všech nejen amerických obyvatel v boji proti nežádoucímu nepříteli. My si osobní svobodu ohrozit nedáme ale proti té vaší se musí bojovat..K filmu : Jak už jsem trochu naznačil, podle mě se jedná o zcela zbytečný amerikanistický hrdinský film který ale zas není nijak nacionalistický spíše silně vlastenecký (i když někteří lidé dneska a nejen Američané už vědí že to mohlo být všechno tak docela jinak). Ale to je zas na jiné téma..Film natočený jako vzpomínka a pocta všem padlým policistům,hasičům, zdravotníkům a jiným záchranným složkám..Ale co ti ostatní? Tisíce obyčejných lidí kteří tam zahynuli...Záchranná akce přímo ve "WTC" se tedy nekonala, dřív než záchranáři policajti stačili někoho zachránit tak se dívali do desítek vyděšených prchajících lidí a do jejich obličejů a poté byli sami a zcela nečekaně zavaleni a tím film pro mě skončil..Nebylo to o obyčejných lidech ale o záchraně posledních dvou přeživších členech záchranných složek. To už jsou snad lepší i všechny ty zfilmované konspirační dokumenty, kde to diváka alespoň nutí trochu přemýšlet.. Začátek filmu vypadal opravdu velmi slibně čekal jsem něco velkolepého a destruktivního, ale poté kdy divák vlastně ani náznakem (tedy jen stínem zadní části letadla) nevidí jak vůbec k samotné zkáze a nejen k ní došlo, to šlo z filmem už jen z kopce dolů..Film pak tedy ztratil do té doby své naprosto slušné tempo a dramatičnost jako takovou Divák nevidí ani jeden náraz letadla do budovy, nevidí ani pád Dvojčat vše jen se známých tv záznamů. Místo toho ale musí strpět všechny ty dlouhé, nudné a šedé scény se zavalenin, u kterých jsem umíral nudou a které bych vystřihl a nebo zkrátil o polovinu, stejně tak jako toho zjeveného Krista, mohlo se to celé odehrávat úplně někde na jiném místě a hlavně s dostatkem světla..Herecké výkony to byla asi nejslabší stránka filmu. Nicholas Cage mi zde připadl hodně "Out" a celkově nějak z formy...Emoce se tedy nedostavili nebo jednoduše ani nebyly, místo toho zůstaly jen kýčovité a patosovité scény-které zas ale k takovému to filmu patří a jejich míra tu byla snesitelná. Divák tedy Já ale i ten kterého se to doslova netýká možná zůstal zklamán a film zcela nechápe a nebo nemůže pochopit. Nakonec bych jen dodal že se jedná o opravdu jen o slabý odvárek ostatních již dříve natočených filmů a dokumentů o 11/9..Jsem jen zvědav jak dlouho tento boj na toto téma mezi světovými režiséry potrvá a kdo s čím zas za nedlouho přijde..Zatím se to zdá být nekonečné a velmi osvědčené téma. Já jen doufám že si jinak vynikající režisér Stone vybral slabší chvilku naposledy. ps : Komentář (přesněji ta jeho první část) de facto poslouží ke všem podobným filmům a dokumentům o 11 září.(14.9.2008)

Rozhodně to není taková blbost, jak pár lidí píše. Mně osobně patriotismus nevadí a tak jsem si tenhle film docela užil. Herecké výkony jsou fajn (rušivym efektem pro mě akorát občas byla Maria Bello) a Stonea režie skvělá jako vždycky. Let č. 93 je možná lepší (neviděl jsem), ale tohle rozhodně není špatný film, jen mu šlo trochu víc o to, aby vydělal peníze (na čemž ale není nic špatného ne, když Let... stál pár dolarů a WTC mnoho desítek milionů).(13.10.2006)

• - Kvůli svému "nepopulárnímu“ názoru, že "Amerika si vlastně za útok 11.9. může svým způsobem sama", navrhla Maggie Gyllenhaal manželům Jimenovým, že odstoupí od projektu. Ti ale nesouhlasili a dali ji k její roli požehnání. Maggie Gyllenhaal byla přitom ta, která doporučila Michaela Peñu na roli Williama Jimena. (Specs)

• - Aby film co nejvěrněji odpovídal skutečnosti, točil se v reálných lokacích a chronologicky. (Jeremy.jk)

• - I když byl Nicolas Cage prvním hercem, který dostal scénář zároveň s režisérem, postavu McLoughlina před ním ještě stihl odmítnout George Clooney. (imro)