Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

Klemi

Tak takovou akční pohádku jsem ještě neviděl. Ale víc než akční scény a úchvatné efekty s dobrým nazvučením od tohoto filmu nečekejte. A proto také dávám 80% ()

dejv01

Jsou dva Transformeři v baru a jeden říká: Nesložíme se na taxík? Tito roboti jsou velice mobilní, páč jezdějí na vlastních kolech:). Tento film je prostě skvělý. Jedna akce střídá druhou, nikdy se nenudíte. Vynikající efekty. Robotí obsazení filmu nemá chybu, což se ovšem nedá říci o lidském obsazení. Ono když dáte do hlavní role modelku, tak nemůžete čekat, že vám bude předvádět nějaký extra herecký výkon, no ale koukat na ni se dá (je hezká). ()

Sam100

Transformers je film, který vás přišroubuje do sedadla už v první minutě filmu a nepustí až při závěrečných titulcích. Při úvodním proslovu Optimuse Prima vás mrazí po zádech, při do detailu propracovaných transformací robotů vám padá pusa , při efektech a skvělých bitevních scénách už výskáte nadšením. Chválu si také zaslouží povedená hudba. Velmi nadšení hodný herecký výkon Shia LaBeoufa. Tento film potěší každého průměrného diváka a milovníky žánru přinutí přehodnotit svoje filmové desatero NEJ snímků. ()

Weissik

Film jsem skouknul jen z toho důvodu, abych věděl, co si o něm myslet. Začátek filmu mi připomínal slabej odvárek z Knight Ridera :D ale duhá část mě celkem potěšila. Pořád však pro mě Transformers zůstávají tím filmem, kde maj mluvící auťáky. ()

MartyMcFly89

Ufff, naštěstí někteří větší pánové a dámy daly též malé hodnocení, nejsem v tom sám (Oskar, Galadriel...). Jak asi podle hodnocení vidíte, film mě moc nechytl. Megan Fox opřená o kapotu v oranžové barvě mě nějak moc nebrala, obří roboti také ne (já chci zpátky Iron Mana, prosím), triky byly dobře udělané, toť pravda, ale ty jsou dnes hezké snad všude. A anotace o tom, že Transformers jsou veleúspěšné hračky ? No tak mě asi minuly P.S - není to zas tak špatné. ()

jack_scott

Michael bay to dokázal- jeden z nejlepších blockbusterů všech dob vůbec! Až na místy trapné "rodinné" scény je to super atmosférická podívaná, která v leckom probouzí mládí :-) Díky vynikající a nevídané podpoře armády při natáčení navíc snímek obsahuje jinde nevídané věci - občas skutečné raritky, jako Multicam vybavení od Crye Precision....a nejlepsi jeden z Decepticonů jako "tuned" Abrams....prostě Masakr! ()

Gladi

Veľmi pekné vizuálne spracovanie a skvelá hudba. Pozerať to v kine bol naozaj zážitok, už sa teším na pokračovanie. ()

MrBurns

ACH jo do cca 1h 10min fakt supr bavilo mě to bylo to vtipné a vůbec ok ,ale pak sem se už nejak začal nudit. Škoda no. ()

SKA

Výborně natočený film s nekonečno super efekty a na Megan Fox se opravdu hezky kouká, ostatní herecké obsazení tomu snímku nijak neublížilo. Jen ty dialogy robotů, mi neseděli. Těšim se na dvojku. 90% ()

Do-Do

Výbuchy, akcia, super mašiny, kúlovosť, humor, nádherná žena, opäť akcia a výbuchy. Skrátka, Michael Bay sa predviedol v celej svojej kráse (toho chlapa mám jednoducho rád). Každý (myslím tým najmä náročného diváka) by mal občas vypnúť mozog a pozrieť si takýto film. V svojom žánri (komerčný) vysoko. Možno niekedy ešte pridám hviezdu, ktovie. Investície (peňažné, ktorých našťastie nebolo nejak sakramensky veľa) je tu cítíť z každého záberu, čo napríklad o takom Spider-manovi 3 povedať bohužiaľ nemôžem (vôbec netuším na čo minuli 350 mil. USD – asi na milión piesku z milión krajín). O čom to svedčí? KOPA peňazí = kolos CHYBA. P.S.: Moje pochybnosti z novšieho – staršieho Shiu s menej vlasmi sa v podstate rozplynluli aj napriek tomu, že toho mladšieho – s viac vlasmi mám oveľa radšej. No mal by sa prestať fotiť s takými debilmi, ako je Zac Efron (max. iba ak by mu Efron bozkával topánky), lebo to Shiovi dosť kazí reputáciu (teda aspoň u mňa). ()

Ygan

Čtyřhvězdičková zábava jak je od Baye zvykem. Roboti jsou perfektní, herci dobře obsazení, akce a hudba úžasná, jenže u Baye vždycky skřípaly dialogy, postavy a klišé. ()

me3x®

Náhodou sranda riadna... a keby som mal o desať rokov menej tak asi pritom omdlievam. A k tomu žhavá Megan Fox.... normálne som Shiovi závidel. ()

moviepill

Nenormálna "odpratávačka" zmyslov. Tak dokonalý mix akcie, emócií a vtipu som už dlho nevidel. Poznám chalana, ktorý má 11 rokov a totálne na tom filme frčí. Poznám chlapa, ktorý má 52...a totálne na tom filme frčí. A poznám dievča, ktoré miluje Čmeliaka... Čo dodať. Odpútajte sa a nechajte sa unášať dve a pol hodiny filmom maximálne natlačeným tými najšialenejšími vizuálnymi efektmi za posledné roky. O Megan Fox a hudbe už sa ani rozpisovať nebudem. PS: aj ja chcem Čmeliaka! ()

huhulalka

Nebudu lhát, dialogy šly totálně mimo mé vnímání, jediná myšlenka byla když už tam sakra budou další! Lidský zástupce je nedílnou součástí filmu, ale podívaná je stejně nejlepší na transformace a souboje všech titánů. Ale osobně, doporučuji anglický origo, cz dabing tomu dal trochu na zadek. ()

Toxie

Všichni kolem vykládají "To fakt musíš vidět", tak jsem se na tu totální vymazanost mrknul, nic jsem od toho nečekal a ani nedostal, 2* pouze za efekty a exploze. ()

FOOSE__

Tenhle film je jeden z mých nejoblíbenějších, jsem vyznavačem sci-fi takže tahle pecka mě nikdy neomrzí. Skvěle vizuální efekty a impozantní nezvučení za tím vším stojí fantasticky režisér Michaela Bay. Nesmím zapomenout na skvělý výkon hlavního hrdiny Shia LaBeouf a krásky Megan Fox. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)