Útěk z vězení - Vzkříšení

(série)

Epizody(9)

Hrdinové legendárního akčního seriálu jsou zpátky. Připravte se na dosud největší Útěk z vězení! Všechno začalo, když byl nevinný muž odsouzen k smrti. Jeho geniální bratr, o kterém neměl nikdo tušení, se nechal schválně zavřít za mříže, aby mu pomohl utéct. Vymyslel kvůli tomu složitě propracovaný plán a překonal řadu nečekaných překážek. Po letech strávených za mřížemi, na útěku a v boji proti konspiracím tajných organizací nakonec našli hrdinové svobodu. Bohužel Michael (Wentworth Miller) zemřel. Ale teď se vynořily zvláštní informace, že je ve skutečnosti naživu! Sedm let poté se objevil pod cizím jménem zavřený v nejobávanějším vězení v Jemenu. V zemi zuří krvavá válka a Michaelův bratr Lincoln (Dominic Purcell) i dřívější spoluvězeň C-Note (Rockmond Dunbar) riskují životy, aby ho zachránili. Zpátky do akce se vrací také další bývalí trestanci z věznice Fox River – sympatický dobrák Sucre (Amaury Nolasco) a oblíbený psychopat T-Bag (Robert Knepper). Bývalou Michaelovu manželku Saru (Sarah Wayne Calliesovou), která se znovu vdala, mezitím v Americe ohrožují agenti tajné organizace Poseidon. Jak se Michael dostal do vězení v Jemenu? Podaří se ho zachránit? A jak to, že je vůbec naživu? (TV Prima)

bearmeedek

Útěk z vězení byl ve své době docela pecka. Už si nevzpomínám, jestli jsem viděl dvě nebo tři řady, protože to pak šlo s úrovní dolu. Pátá novinka, Vzkříšení, překvapila nejprve svou existencí. A potom příjemným návratem do staro-nových problémů. Tvůrci se nespolehnuli jen na přítomnost hlavní postavy, ale nasázeli sem hned několik starých známých. A nejsem sám, koho „rajcoval“ starý dobrý (zlý) T-Bag. Nevím jestli se pletu, ale Sara vypadala stejně jako mladá vězeňská doktorka před 12-ti lety? Byly zde scény, např. potyčky v ulicích Jemenu, které mě až tak nebraly, a byly tu nové zajímavé nápady, jako hrozba od agentů FBI. Takže v rámci děje postaveného na starých kamarádech mě to bavilo. ()

Likan7

Nečekal bych, že po tak příšerný čtvrté sérii a tolika letech mi Michael a Link přinesou ještě tolik radosti ze skvělé série. Zase jsem se vrátil a s nostalgií sledoval mix moderních seriálů a dokonalé první série, která mne tak ohromila. I když ve druhé půli pětky seriál malinko ztrácí dech a už to není čitokrevných 5*, je to stále hodně dobrý, přestože by seriálu prospělo ne 9, ale minimálně 15 epizod a trochu větší rozpočet. I tak ale se ale Útěk z vězení rozloučil se ctí, tak ho už prosím neoživujte. ()

gemi

Nechce se mi věřit, že trvalo devět let, než vymysleli a natočili tohle. Absolutně průměrná záležitost se všemi myslitelnými klišé. ()

RedRose

Sequel po letech mile překvapil... Ne, že by to snad bylo úplně bez výhrad, nebo bez chyb, ale jednoduše zafungovala lehká nostalgie i sympatie k někdejším postavám a takto to nutí některé nedostatky odpustit... Obzvlášť oživení, respektive důvody, proč Majkl nahrál svou smrt a 7 let se někde flákal, byly takové, ne úplně v pořádku, obzvlášť v kontrastu s tím co všechno dokázali překonat v původních sériích... Nové díly nenudí, v podstatě se tam pořád něco děje a jednoduše jsem v podstatě spokojen... Srovnávání s první sérií, je podle mého názoru zbytečné... ()

MAAUZ

Člověk si při sledování pátý řady nostalgicky zavzpomíná na první útěk z vězení. Zachování původních postav rozhodně potěší seriálové nadšence. Chvílema mi připadaly akční scény trochu trapné a narafičené, ale rozhodně se nejednalo o zbytečnej sequel. 75% bezmyšlenkové zábavy a 25% blbostí. ()

Cooller

konečně dokoukáno a musim řict že zavěr mohli klidně ponechat co byl v s4 tohle to totiž nijak extra nevylepšilo, jelikož se jedna o sequel po cca 10 letech od puvodni serie tak se ani puvodni sestava z větši časti vubec nesešla, Sucre dostal malou (z meho pohledu až moc) uťaplou roli a T-bag už neni 'T-bag' a je strčen tak nějak do pozadi, což je dle mě obrovska škoda, zapletka zustala stejna, utěk před illuminaty nad zakonem, od prvni serie jsem žral potencialni realističnost majklových planu a myšleni v s4 to trochu přehnali ale tohle už je pomalu na certifikat z věštění, nicmeně jsem rád že se všichni dočkali te svobody v pravem slova smyslu o kterou celou dobu šlo, goodbye Michael ()

Sharleen

Hoci ma pokračovanie pre mňa určite kultového Prison Break po rokoch naozaj potešilo, asi to už nie je celkom ono, keď s napätím a zvedavosťou nečakám na každú ďaľsiu epizódu. Prvé štyri série boli bezkonkurenčne za 5 hviezdiečiek, ale piata je za slabšie 4, aj to len z čistej nostalgie. ()

oasismanik

Príjemný nostalgický výletík do čias strednej školy, keď som doslova hltal každú jednu časť a to týždnové čakanie do dalšej nedele mi pripadalo ako večnosť. Vždy som si povedal "tak teraz sa už fakt nedá nič vymyslieť, z tohto sa nikdy nedostane" a on sa z toho zas nejako šikovne dostal...Lenže dnes je už všetko inak, Wentworth nám zošedivel, aktuálne seriály sú zas o niečo kvalitnejšie a nedá sa proste donekonečna točiť to isté. No dobre, aby som tvorcom nekrivdil, zápletky vedia stále vymýšľať a stále sú tam nejaké tie nápady, ale už je proste iná doba, od seriálu očakávate predsa len trochu viac. Ale ako fajn, bavilo ma to, vtiahlo ma to do deja rýchlo ako zamlada prvá séria, zaspomínal som si, ale stačilo. Ak máte ale chuť vypnúť, nepremýšlať moc nad totálne nelogickými situáciami a chovaním hlavných postáv a len tak sa nechať unášať, tých 9 častí vás rozhodne nezabije. Nostalgicky za 4, objektívne by to boli také slabšie 3. PS: a aj po všetkých tých rokoch je T-Bag moj najoblubenejší seriálový záporák. ()

dzberry

Neuvěřitelná prasárna. Blboučké nonstop od první do poslední minuty. V každém z dílů mě minimálně desetkrát propleskla trapnost z toho, co vidím a slyším... „Zmrtvýchvstání“ se absolutně nepodařilo, proč Michaela, šmarjá, raději nenechali v poklidu tlít??!!! Děj posouvá hromada neuvěřitelných náhod, štěstíček, udělátek, náhlých vnuknutí, příp. zjevení nějaké postavy – nevymyšlené/nepromyšlené, odbyté, nechytré, levné, jalové dialogy trapně kožené, chování postav amatérské, o logice a návaznostech raději ani nemluvím...uvařené scénáristou(??), jenž si odskočil od pravidelného psaní některé nekoukatelné telenovelové záležitosti... Herecky taktéž úpadek – řek bych, že rejža bral „první dobrou“ a koprovat natočené se mu nejspíš nechtělo. Kdo nezačal sledovat, ať se do této série raději ani nepouští. Seriálový zločin století. ()

Jerris008

První epizoda z této serie mě nadchla. Spokojila jsem se s vysvětlením Michaelova vzkříšení i s válečným prostředím. Bohužel s každou další epizodou mé nadšení opadalo, jelikož přibývalo takových těch WTF momentů, kdy sledování ve mě vyvolává dojem, že se sestříhalo mnoho záběrů a nikdo už neviděl ty postupné nesmysly v ději. Chápu záměr přiblížit se úspěchu první serie, ovšem snahy bylo velice málo. Když už mám v seriálu superinteligentní hlavní postavu, dám si sakra záležet, aby tak působil i celý seriál a i přesto zde bylo až moc scén a dialogů zbytečně amaterských až směšných. Ale jako fanynka jsem přimhouřila obě oči i uši a soustředila se na zbývající potenciál, který mi byl nabídnut. T-bag zaválel, i když společně se Sucrem dostal hodně málo prostoru. Nicméně i tak ho využil na 100%. Nové postavy jsou celkem sympatické i když vlastně o nich nic moc nezjistíme. Suma sumarum je to celkem obstojný comeback, ale kdybych se chtěla ještě někdy na Michaela s Lincem podívat, první dvě série mi k tomu stačí. ()

Gamekeeper77

Zato tohle byla nuda jak z Brna. První čtyry díly byly pro mě skoro až utrpením a ani na ty další sem nekoukal s kdovíjakým zájmem. Těhle devět nic zavřelo Útěku bránu do mých oblíbených. Pro mě velký zklamání. 40% ()

hrumsrt

Jelikož jsem se na seriál díval až letos, tak k téhle sérii nemám takový vztah jako původní divák a fanoušek. Ale i tak po neuctivé 4. sérii je tohle vybřečený, vydupaný dar nám všem! Přece v Útěku z vězení musí být utíkání z vězení! Vrací se tolik původních postav a znovu i samotný útěk má perfektní grády, navíc exotické arabské prostředí dodává tu správnou esenci. Navíc se nám představuje Šíba (Inbar Lavi), která má svůj rozkošný přízvuk a s ní závislák na drogách a Queenech Ja (Rick Yune). Hlavní linka je výborná a nádherně protkaná tolika mystérii. Závěrečná konfrontace byla tak geniální! A k tomu ten závěrečný happy-end, po kterém tolik prahnu! P.S. Tvůrci nezapomněli ani na Lincolna. 95% ()

VirglCZ

Slušný rozjezd, výborné budování napětí, velmi povedený Jemen a příšerně překomplikované a hloupé dvě závěrečné epizody s nemastným a neslaným finále. Vlastně i mimo závěr se v sequelu vyskytuje tolik klišé, nesrovnalostí a zbytečných scenáristických chyb, že pokud bych nad tím přemýšlel, musel bych jít s hodnocením ještě o stupeň či dva níže. Brání mi v tom vlastně jen nostalgie nad první sérií a skvěle zahraný T-Bag. ()

jfaba

Nevím jestli jsem to s těmi hvězdami nepřehnal. První série jsem měl v oblibě, ale taky to bylo v té době něco. Teď po tolika letech jsem ani nevěděl kdo je kdo a musel jsem trochu bádat v paměti. Je to poplatné době a dnešní situaci ve světě, ale jinak nic moc. Ale dá se na to koukat. Oddychovka. ()

baclajean

Veľmi kvalitný šprint, posledné dve časti napravili, čo predošlých niekoľko častí postrádalo - napätie a nečakané situácie, vedúce k zvratu v deji. Ani táto séria fanúšikov nesklamala. ()

Scanerior

I po velké pauze je tu slušné a krátké pokračování zajímavého seriálu. Na sezóně je asi nejlepší návrat hlavní postavy a herci vypadají skoro stejně. Oblíbené postavy jsou opět v nebezpečí a starý ne/přítel je volný. Celkově je sezóna dobré pokračování a to možná i díky uváženému počtu epizod. ()

tsatsiki

Super pokračování,  ale co za dementi dělalo tento dil? V 22 díle je náhrobek Scofielda s rokem umrti 2005 duben a v tomto díle je náhrobek s rokem 2010? Tak kdy teda umřel, samozřejmě víme, že nezemřel, ale i tak je to totální demence tvůrců. ()

DannyHey

Tvorcovia: "Začali sme premýšlať o novej sezóne v momente, ako sme vymysleli to, ako oživiť Michaela." Vymysleli to solídne a elegantne, to sa im musí nechať, ale to celkom nestačí. Veľmi suchý útek z väzenia za pár častí a potom tá "low version" Sherlocka a Moriartyho? Nie, ďakujem. ()