Pekelně zábavná variace na osvědčenou zápletku „monstrum ohrožuje nesourodou skupinu lidí daleko od civilizace“. Krvavá hostina si pohrává s konvencemi tohoto žánru a s tím, co od něj zkušený divák očekává. Ale jen proto, aby ho pak zavedla jinam. Stejně tu už všechno bylo, takže jde jen o to, jak to k sobě poskládat, a hlavně se u toho dobře pobavit. Potoky krve, těsná trička hrdinek, plky místních ochmelků, zrovna nefungující telefon, záhadný cizinec a monstrum neznámého původu. Všechno je tak, jak má být, a přece jinak. Odkud se vzali? Kam jdou? Podobné nesmysly se v tomto filmu určitě nedozvíte. Ovšem plátno se rychle zbarví doruda, jak se příšery prokusují svým krmivem. Dočká se vůbec někdo rána? (Festival otrlého diváka)

Gilmour93

„Skřípnuli jsme tý obludě péro do dveří!“ Bezpochyby hláška naznačující žánrovou odlehčenost, nicméně mně ten poměr stříkajících tělesných tekutin a srandy zrovna dvakrát vyvážený nepřišel. Když si k tomu přidám režii s nadšením leč bez talentu, iritující střih, samoúčelnou vulgárnost a maňáskové příšerky v podobě sexuálně nadržených Psirén, nepomůže ani záchranný kruh v podobě Henryho Rollinse v růžových teplácích. Nuda se zkrátka někdy objeví i na místech, kde by ji nikdo nečekal.. ()

Hal_Moore

Gore horor plný sexujících monster doggy stylem, sexujících monster se sobím parožím, orálně se uspokojujících monster s obživlými čerstvě jednonohými mrtvolami, monster vykastrovaných.. Prostě gore horor plný neuvěřitelných a směšných scén. Jde o takovou odlehčenější a zároveň drsnější verzi Hills Have Eyes (ono to jde ještě drsnější?). Charaktery nám jsou rychle a originálně představeny, aby mohla jatka co nejdříve odstartovat. Film boří jedno klišé za druhým, postavy hláškují o sto šest a lekaček k posrání je tu taky dost. Whoa, monster cock! Poslední dobou se rojí kvalitní nízkorozpočtové horory (Dawn of the Dead, Descent, Slither) a doposud neznámí režiséři ukazují, že to jde i bez slavného jména. Zvěsti o natáčení pokračování jsou slyšet čím dál častěji, snad se povede alespoň ze tří čtvrtin tak dobře, jako jednička. ()

Aluska88

Myslím, že Krvavá hostina zcela předčila má očekávání. Čekala jsem jen nějakou trapnou, nechutnou blbost a nakonec z toho vyšla docela vydařená vtipná podívaná:) Inspiraci tvůrci nejspíš čerpali z Planety teror, Od soumraku do úsvitu nebo možná také z Critters, Gremlins či snad i Vetřelce:) Máme tu jeden typický americký bar, v němž se jeho návštěvníci budou muset semknout a bojovat proti žravým a odporným příšerkám. Jakmile do baru vtrhl Eric Dane a vyřkl za doprovodu dramatické hudby a přibližující se kamery hlášku o tom, že "je přece ten, co jim zachrání prdel", byly mi ihned jasné dvě věci. První: ten, kdo v tomhle filmu přežije nejkratší dobu, bude právě Eric Dane. Týpek, co má v úmyslu všem zachránit prdel prostě nemůže dopadnout dobře. Druhá: Tohle bude hodně krutý nářez:) A taky, že byl. Pestrá sestava zákazníků omšelého baru dává tušit, že tohle bude skutečně stát za to. Každý má jinou inteligenci, odvahu a čeká ho jiný osud. No, vlastně většinu dost podobný:) Takže tu máme dívku, která bude jednu chvíli vypadat jako Carrie, poté, co se na ní její spolužáci dopustili na maturitním plesu dost nevybíravého a krutého žertíku. Máme tady jednu hodně drsnou borku, která svou kuráží i vzhledem připomíná Michelle Rodriguez. A také tu máme poměrně tragickou postavu tělnatého týpka, který bude nějakou chvíli po baru pobíhat s páskou přes oko jako Elle Driver v Buddově karavanu. Snímek zcela dostál svému názvu. Toto byla skutečně Krvavá hostina:) "Zavolej policisty, národní gardu, městský strážníky, každého, kdo střílí. Nějaký dotazy?" - "Jo, kdo sakra jsi?" - "Já jsem přece ten, co Vám zachrání prdel.", "Tak jo, nechci slyšet řeči typu "kde jsou klíče", "klíče mi upadly", až budu chtít ven, pustíte mě." ()

sniper18

Je to úplne priemerná hororová komédia. Má celkom dobrý príbeh o skupinke rozdielnych ľudí, ktorí trávia noc v jednom osamotenom púštnom bare, ale musia čeliť útoku krvilačných monštier, ktorým bar stojí v ceste. Spracovanie je ale iba priemerné, film je až moc krátky na to, aby vôbec mohol začať nudiť, čo poteší, po zaujímavej úvodnej predstavovačke postáv už prakticky prídu na rad monštrá, takže sa tu stále niečo deje, ale problémom je, že tu ani nemá moc čo zaujať, takže svoju priemernú úroveň film ani na okamih nezdvihne, ale aspoň pod ňu ani neklesne. Film chce byť štýlovou hororovou komédiou, ale to sa mu moc nedarí. Humor je vtipný len minimálne, pousmial som sa možno tak raz a ako horor to tiež nefunguje, nie je tu atmosféra, ani trošku napätia a navyše monštrá tu zámerne pôsobia tak, aby nevyvolávali žiadny rešpekt, takže ako horor tento film nefunguje ani omylom. Krvavých scén je tu plno, krv takmer nezmizne z obrazu a nájde sa tu viacero obsahovo zaujímavých momentov, lenže sú horšie natočené a zostrihané a kvôli tej celkovej snahe o štýlovosť odpadá aj akákoľvek snaha o nejaké drsnejšie vyznenie. Jedine po stránke takej tej zvrhlej zábavy, lebo viaceré scény svojimi zvrhlými nápadmi rozhodne pobavia. Herecké obsadenie nie je zlé, síce tu nie je žiadny výraznejší charakter, ale poteší napríklad Henry Rollins alebo slušné ženské postavy. Réžia a technická stránka ma síce moc nezaujali, ale mám pocit, že sú presne také, aké aj chceli byť, takže ich kritizovať nebudem. Krvavá hostina je priemerná zábava na jedno pozretie, ktorá ako celok pôsobí len čisto priemerne, ale tých pár zvrhlejších vtipných momentov zaujme. 54% ()

mysicka

tahle parodie (nevymlouvejte mi to, prosííím) na horory mi zpříjemnila celkem dost nudné odpoledne.. partička idiotů a looserů v jedné hospě.. a prapodivné příšerky čert ví odkud.. rozhodně gurmáni.. a hostina může začít..! všichni vyzdvihujete jasona mewese.. ale henry rollins v růžových kaťatech.. mein gott!!:-) ()

Hitman_47

Tak takhle krutou a brutální jízdu v dnešní době by čekal málokdo (pravda, byl tu Slither...ale oproti Feast se může jít zahrabat, fakt mu nesahá ani po kolena), v době, kdy na horrorovém poli vládnou "amatérské americké rádoby horrory", které svou demenci a nešikovnost opravdu nezapřou. No, ale zpátky k Feast...začíná celkem dost originálně, něco jako "představovačky" z filmů Guye Ritchieho...a musím dát velkej BOD za (alespoň částečné) borcení horrorových klišé a další velký BOD za gore...taky hodně potěšilo. Víc takových filmů! ()

Le_Chuck

Po miernom sklamani zo Slithera som nechal očakávania v šuflíku a vrhol sa na Feast v domienke, že ak dnes boli hviezdy v priaznivej konštalácii a Ježísko na drogách, tak dostanem ako darček trochu viac, než len ďalší gore polotovar pásovej výroby spoza mláky. A výsledok? No je to za 4 a to plnohodnotné a zaslúžené. Kto má zálusk na súložiacich alienov, ľudské baranidlo, alebo červíkov v oku tak nech sa páči. Dnešné menu zato naozaj stojí! I am the guy, who is gona save your ass!" 85% ()

kitano

Ressurection of B horror movie. Ak vám chýbal béčkový horor, ktorý stavia na jednoduchej zápletke, čiernom humore, klaustrofobickej atmosfére, ak zo slzou v oku spomínate na Evildead, Braindead, Od Súmraku do Úsvitu a podobné lahôdky...dočkaliste sa. Feast je návrat ku koreňom béčkových hororov, bez CGI efektov, bez snahy hrať sa na niečo čím nieje, bez zbytočných dejových klučiek. Partička podivínov, zbrane, krv, a nechutná obluda ktorá ich drží uveznených v lacnom pajzli. Po dopozeraní som sa takmer rozplakal od dojatia. Ďakujem. (10/10) ()

castor

To si takhle Ben Affleck a Matt Damon sedli, napsali výtečný scénář a dostali za něj Oscara. Uplynulo pár let a jednou si takhle Ben Affleck a Matt Damon řekli, že se pustí do produkce (přesněji řečeno, tihle ve filmové branži vážení pánové jsou spoluzakladateli Project Greenlight, soutěže scenáristických a režisérských talentů o řádně lukrativní cenu – a to režisérskou stoličku u filmu podle vítězného scénáře). Na Oscara to sice nebylo, ale dostatečná nadsázka jim i vítězovi Johnu Gulagerovi nechybí. Banda nijakých existencí (včetně zkrachovalého herce Jasona Mewese hrajícího sebe sama) tráví svůj čas v baru, kdesi v americké pustině. Jsou tam asi pečení vaření, ale ať tak, či onak, brzy se stanou pochutinou bez tepelné úpravy pro nenasytné potvůrky, před kterými je varoval jistý sympaťák, který.. si v totálně nekorektním snímku nezahrál zrovna moc dlouho. A tím to celé začíná. Osazenstvo baru se před neznámým nebezpečím zabarikáduje a začne pokoušet vlastní osud. Zuřivý nápor hladových příšer neustává, takže nejen svůdné ženštiny s vyvinutým poprsím za to musí pořádně vzít. Na nic se tu zrovna nečeká. Úvod spočívá v představování jednotlivých hrdinů (celkem vtipnou) titulkovou formou a pak přístupnost nepřístupnost, brutální násilí nastupuje. A ani děti, natož tělesně postižení nemají na růžích ustláno. Co na první pohled nemůže těšit, tak jsou pánové od kamery a střihu. Snímání je permanentně roztřesené, chaotické, rovněž jako střih, což už tak prostičkému ději VÝRAZNĚ nepomáhá. Až comicsová brutalita snímku mimořádně svědčí, někdy se jde ale skutečně až k hranicím „očekávaného“ (jelení lůj na rty pro týpka bez oka, monster sex – aby se nahradil právě zamordovaný synáček, useknutej pták monster taťky atp.), přičemž režisér je natolik nezkušený, že vtip vedle napětí (brutality, strachu..) často nezvládá!! ()

Rex Mundi

Feast mi dporúčal známy ako niečo fantastické... vraj temná Dogma. Mno, zázrak sa nekonal a tak som sa síce párkrát zasmiala a niektoré parodické nápady s "alienmi" boli fakt srandovné, ale inak nič moc. A Dogma? - Kde? IMHO zámerná béčkovitosť a originalita v klišovitosti sú v tomto prípade prínosom, no hlavným nedostatkom je réžia, tempo, nerovnomerné dávkovanie adrenalínu... a také tie veci, ktoré pomôžu zo slabého filmu urobiť bombovú "guilty pleasure", lenže aj dobré béčko môžu poslať o priečku nižšie. Tri hviezdičky s odretými ušami! ()

*CARNIFEX*

Skupinka ľudí uväznených v odľahlom motoreste na okraji pustatiny vedie súboj na život a na smrť s neznámym monštrom. Vďaka gore, pár skutočne pekným záberom či vtipným scénam, o triedu lepšie ako "Animal". Nakoľko som nič nečakal, veľká spokojnosť. - 65%. ()

D.Moore odpad!

Největší podvod na diváky, jaký jsem v poslední době viděl. "Děláme si z toho srandu, lidi, a všechna klišé, která uvidíte, jsou záměrná," říkají tvůrci. Mazaně. A kdo jim na tuhle fintu skočí, tomu je jedno, že se během celého filmu nedočká ničeho jiného než klišé a zase jen klišé, a že namísto snímku, který se měl smát všem těm vyvražďovacím hororům, sleduje prostě další z nich. Navíc v příšerně stupidním balení. Humor tu a tam sice probleskne (vyprávění historky starou ženou, která "ví"), ale každý takový náznak vzápětí něco bleskurychle potopí. Dílo zkázy dokonává zblblá kamera a střih, který ze scén, v nichž se něco děje, dělá nepřehledný šmouhatý guláš, laciné a trapné sexuální narážky všeho druhu (příšera a vycpaná sobí hlava, příšera a příšera, vykastrovaná příšera...) a písňový soundtrack, z něhož krvácí uši. ()

MM_Ramone

Jednej letnej noci sa hostia a personál lacného baru niekde na odľahlej výpadovke stretnú s niečím, čo si doteraz nevedeli ani len predstaviť. Zaútočia na nich krvilačné, odporné, rýchle a hladné monštrá, ktoré ich začnú neľútostne likvidovať. Nikto nevie čo sú zač, ani odkiaľ sa vzali. Jedno je však jasné, bude to masaker, "Krvavá hostina". Celkom zábavný béčkový horror plný krvy, násilia, kriku, nechutností, čierného humoru, drsných hlášok a všetkého, čo ku tomuto subžánru patrí. *** ()

petero

Hardcore béčko odohrávajúce sa v jednom bare plnom zlých hercov bez poriadneho deja založené na čo najväčšom množstve vystreknutých tekutín. Nebál som sa, čo bolo síce jasné, ale to že som sa ani nebavil, to im neodpustím. ()

Xmilden

Nesourodá sebranka hlavních hrdinů, holky v upnutých tričkách a zvláštní potvory pobíhající venku. Svérázný filmík, kterého jedinou ambicí je pobavit publikum. Úvodní profily postav nemají chybičku, stejně jako potažmo představení 3 hrdinů z nichž až ten poslední se konečně dožije rána. Perly: (ne)vyprávění legendy starou ženou, ufiknutí pinďoura jedné potvoře, páření monster na parkovišti před barem a Henry Rollins. 50% ()

oli.G

Asi najrýchlejší rozjazd, aký som u hororu videl. To, čo v Od súmraku do úsvitu trvá hodinu (čím nechcem povedať, že by ta prvá hodina nebola lepšia, než zvyšok), stihne Feast presne za 10 minút. Človek sa ani nenazdá a všade je zrazu krv, kúsky ľudských aj mutantích tiel, rôzne zelené tekutiny a červy. Konanie postáv občas celkom prekpaví a až do samého konca sa stále niečo deje. Škoda len, že kvôli zmätenej kamere väčšinou veľmi nevidíme, čo... ()

-bad-mad-wolf-

Gulager se novým Raimim ani Jacksonem nestane. Krvavá hostina je mixem Od soumraku do úsvitu a Evil Dead 2, přičemž z prvního má prostředí a atmosféru, z druhého parodičnost a zběsilost. Start je neuvěřitelně šílený, jenže se zdá, že přichystaná nálož bouchla rejžovi přímo pod zadkem - prostě to nezvládl. Ano, je k vidění řádka brutalit, nechutností, šíleností a nekorektních podpásovek, ale minimálně polovina z nich je okatě nucená, očekávatelná a přítomná čistě pro efekt. Příliš se tlačilo na pilu, se kterou se neumělo a chybělo více vlastní invence. Ideální někam na mejdan s přáteli, kde se nevyžaduje přehnaná pozornost ani střízlivost. ()

Paldini

Potenciální drsňáci jsou smeteni ze stolu hned v prvních minutách. Zbude jen banda sráčů, kterým vévodí Henry Rollins v růžových elásťácích. ()

Pilda17

Ať jsem chvíli myslel, že dám čtyři hvězdy, tak to nešlo. Prostředí pořád stejné a odehrává se to jen na jednom místě po celý film a to docela po chvíli začne nudit. Brutální a nechutný to ano, ale to je vše. Stále jen průměrný horor, který nepřekvapí.. 5/10 = 50% ()

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007