Film podle románu Michela Houllebecqa se zaměřuje na Michaela a Bruna, dva zcela různé nevlastní sourozence a na jejich narušenou sexualitu. Po vcelku chaotickém dětství s hippiesáckou matkou, která se více než o něj stará o své věci, se Michael stává molekulárním biologem a geny ho zajímají více než ženy. Bruno je posedlý sexuálními touhami, ale nejčastěji nachází uspokojení s nějakou prostitutkou. Jeho ubohý život se změní, když potká zkušenou Christiane. Mezitím Michael opět potkává Annabelle, lásku svého mládí ... (Fary)

Anglofile

Velmi zajimava tragikomedie, rekla bych...Opet vynikajici Moritz Bleibtreu a Martina Gedeck, skveli soucasni nemecti herci, Franka Potente take, byt ma mensi roli. Knihu jsem necetla, ale film mne zaujal, tak dysfunkcni bratry clovek jen tak nevidi ( ve filmu tedy), da se rict, ze to vlastne jeste dobre dopadlo, s jejich minulosti a stylem zivota:)) ()

radek.896

Dva nevlastní bratří, kteřý prožívají krizi a to každý jiným způsobem. Chtěl jsem dát 4*, ale některé silné scény mě přesvědčily, abych přidal o jednu * navíc - rozhodování o skoku z balkonu, objetí vozíčkářky na chodbě psychiatrie. ()

Upswing

Tak to dopadne keď francúzsky bestseller natočia Nemci. Prečítajte si radšej knižku, napísal ju síce poriadne vyšinutý Houellebecq - aj keď sa volá Michel, tak v tomto filme je to celý Bruno, aj s tým pobytom na psychiatrii a islámskou mamičkou a boľševickou babičkou ... ale nakoniec môžme byť radi, že to nenatočil on sám ("Možnosti ostrova" nemali to šťastie). Čítalo sa to pred pár rokmi ale dobre. Teraz som trpel - nudou. Nemci to vykastrovali ! ()