Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

Toyotomi

Co jiný hraný Asterix to jiný režisér. Zatím co jednička byla podařený film určený hlavně pro fanoušky komixu a Mise Kleopatra byla brutální komedie plná skvělých vtipů, tak Olimpijské Hry byly něco mezi tím. Sem tam nějaký fórek, třeba závody koňských spřežení (Schumacher a tabulka pořadí závodníků), nebo Brutusovy akce jakéhokoliv charakteru. Trošku jsem doufal že Trubadix rozjede svoji muziku v rockovém stylu jako v Asterix a Velký Boj, a taky že se tam oběvý pirát Rudovous se svoji posátkou. Mohli tam dát víc vtipů a taky vynechat takové "nezábané" scénky. Ale nakonec můžu říct že Asterix a Olympijské hry se mi, jako fanouškovy, líbily. A doufám že se k příštímu hranému Asterixovy vrátí do role Asterixe Christian Clavier a vše se odehraje pod taktovkou Alaina Chabata. ()

Hadža

Jedna se o ne moc povedeny kousek,trapnost preteka a predstavitel asterixe je opravdu uplny propadak!Ovsem na druhe strane decky usmev film vyvolava a kdyz se na to moje dcera divala po treti ,tak jsem pochopil ,ze i to si sveho ciloveho divaka naslo.Vizualne pekne ()

Rosalinda

"Ave moi." :-D A toť vše z vtipnosti snímku. Usmívat jsem se musela začít s nenápadně nastupujícími tóny ze Sicilského klanu. Zasmála jsem se dosti. A co budu zastírat, chechtala jsem se důkladně. Pak přišlo otrávené sousto pro tu krásnou šelmu tam a po jejím skonání se jakýkoli úsměv rozsypal stejně jako ty gepardovo flíčky na srsti. A bylo dochechtáno. Celkově příšernost. ()

katuska138

Můžete na něj nadávat, můžete říkat, jak stupidní to je a jak moc to znectilo svou knižní předlohu. Ale stejně vás ty Brutovy a Caesarovy hlášky rozesmějí. Ani Asterix, ani Obelix ani žádný jiný z Galů nehláškovali tak skvěle jako právě Brutus a Caesar. Já se královsky bavila. ()

Colonist

Protože Asterixe dobře znám a v dětství jsem byl jeho fanoušek, tak jsem byl nadšen, když do kin přišel v roce 1999 první díl. Tento díl se mi líbil nejvíce, měl správnou komiksovou atmosféru a ačkoliv dějově byl slepencem několika Asterixových příběhů, jako jediný hraný Asterix dělá komiksu čest (samozřejmě ale že je slabší). Hodnotil jsem ho *****, ačkoliv na plné hodnocení tak úplně neměl, ale oproti ostatním dílům je to jediné opravdu důstojné hrané zpracování. Druhý díl se poměrně věrně držel komiksové předlohy Asterix a Kleopatra, všechny zásadní scény v něm byly obsaženy a poměrně přesně zpracovány, avšak původnímu komiksu poněkud dělal ostudu druh humoru, který byl úplně jiný, jaksi modernější a mnohdy trapnější. Z komiksového hlediska jsem ocenil, že se to docela drželo předlohy, ale ten druh humoru mi vadil. Ale když jsem se přes to přenesl, bral jsem to jen jako opravdu bláznivou komedii a na předlohu nebral ohled, tak jsem se pobavil a nebyl to zase tak zlý film. Jako k obyčejné komedii proti tomu nic nemám. Hodnotil jsem ho ***. A TEĎ UŽ KONEČNĚ KE TŘETÍMU DÍLU: Dlouho jsem váhal, zda se na to vůbec mám podívat. Už od první chvíle mě odrazovalo několik věcí. Tou první byl například Clovis Cornillac, který se do role Asterixe absolutně nehodí! Proboha, Asterix je šibala a sympaťák, Cornillac je neuvěřitelně nesympatický. No nakonec jsem ho vzal, protože ačkoliv je to film o Asterixovi a Obelixovi, oba dva tu mají opravdu velmi málo prostoru (jestli Clavier věděl, jaký paskvil tento film bude, tak se mu ani nedivím, že svou roli předal dál). Vlastně by vyšlo úplně nastejno, kdyby se film jmenoval "Brutus a Olympijské hry". Ano, máme tu retarda Bruta (s hlasem jiného retarda - Cardy), kterému je na plátně věnováno nejvíce prostoru. Přitom je to neuvěřitelně trapná a pitomá postava. Párkrát mě sice pobavil, ale většinu filmu byl naprosto trapný. Během sledování filmu jsem si říkal, zlatá Mise Kleopatra a její bláznivý humor, který aspoň pobavil. Tento film má sice také bláznivý humor, jenže ten je trapný a infantilní. Z hraného Asterixe se stal přitroublý film pro malé děti. Dabing filmu se také nepovedl (teď nemyslím jen záměnu některých dabérů). Avšak ani v originále by to asi nebylo moc lepší. Výběr herců nebyl moc dobrý (Panoramix měl nejslabšího představitele za celou hranou sérii). Zase Alain Delon byl solidní Caesar, rozhodně lepší než jeho předchůdce v minulém filmu. Teď ke scénáři: S komiksovou předlohou "Asterix a Olympijské hry" (mimochodem jeden z mých oblíbených dílů) má tento film společný tak akorát název...no dobře, název a pak dvě nebo tři scény, které vycházejí z komiksu. U Kleopatry vycházela z komiksu většina scén, ale zde to není prakticky nic. Jako zpracování komiksu si jde tento film svou vlastní a trapnou cestou. Scénář je naprosto dementní. Zamilované story jsou asi dneska v módě, tak sem šoupli Lovestorixe a jeho lásku k řecké princezně (mimochodem vážně hezká ženská), přitom v komiksu šlo Galům čistě jen o sport a reprezentaci své země. Všechny dějové zvraty, gagy a vtipy jsou naprosto nepovedené, trapné a natahované. Opravdu pitomý scénář, to ani není scénář, to byl jen slepenec scén, které šly za sebou (do ruda mě třeba rozpálilo setkání druidů, které už bylo v prvním filmu, zde bylo naprosto hloupě vloženo a navíc pochází z komiksu "Asterix a Gótové"). Jak už jsem napsal, pobavil jsem se jen párkrát. Nejvtipnější byl samozřejmě Michael Schumacher a celá ta parodie na Formuli 1. Pak mě pobavilo ještě pár vtipů a narážek, ale upřímně jsem se celý film nudil a z těch trapností se mi chtělo zvracet. Konec byl natahovaný, dvouhodinová stopáž je příliš. Původně jsem chtěl této příšernosti dát aspoň dvě hvězdičky, protože natočeno to bylo poměrně solidně a větší rozpočet byl znát, ale z komiksového hlediska a z hlediska celého filmu, trapnosti a stupidnosti scénáře, prostě dám jednu hvězdičku. Ať už žádného hraného Asterixe netočí, prosím! Ale aspoň jednu věc si ze sledování odnesu - vidět Michaela Schumachera s hlasem Bohdana Tůmy, na to se jen tak nezapomíná... () (méně) (více)

corona

Delon si Cézara zjavne užíval a jeho scény s Poelvoordom patrili k tomu lepšiemu. Naopak, všetci Galovia ťahali tentokrát za kratší koniec (na Asterixovi by si po Clavierovi vylámal zuby aj lepší herec ako Cornillac) a všetko to negatívne dorazil športový záver. ()

kajas

Třetí hrané dobrodružství nejslavnějších francouzských kreslených postaviček a potřetí úplně jinak. Absence Claviera hodně zamrzí, na druhou stranu tady Asterix s Obelixem tolik prostoru nemají. Hlavními hvězdami jsou totiž César s nezdárným synem Brutem a tahle dvojka mě prostě dokázala pobavit, i když zbytek filmu už tolik ne. ()

Kopik

Zatím nejslabší ze všech tří dílů. Nejspíš to bude asi tím, že není Asterixem již Christian Claviere. Ale prijemne se u teto komedie pobavite jako v predchozis dilech, na nedelni odpoledne komedie jako delana. ()

dee-key

"Asterix a Obelix"? Proč se to nejmenuje "Brutus a Cézar a něakej Gal a mimochodem Obelix"? Asterix tam prakticky nefiguruje, což tedy tak trochu chápu, protože Claviera prostě nenahradí. Ale stejně natočit film o Asterixovi bez Asterixe, který je mimochodem skoro stejně vysoký jako Obelix, to je prostě moc. Proto tento film hodnotím jako legrační pohádku, ne jako film podle veleúspěšného komixu. Úplně na odpod to není, ty prachy do toho vražený jsou vidět. Alain Delon je jako Cezar kouzelný, Schumacher s červeným vozem mě opravdu rozesmál a tak dále a tak dále, pár fórů tam bylo. Ale za to že zprznili Gosciniho... ()

kagemush

Těch 20% jen za arogantního Zinedina Zidana jako arogantního Zinedina Zidana.Ten jeho ztuhlej ksicht a rychlý nohy mě fakt dostali.Ale jinak zmuchlat,zahodit a zapomenout. ()

Jango_Fett

Zas takový průjem to nebyl. Chvíli trapné, chvíli vtipné a hodně často nudné. Nový Asterix hlavně dělá postoje jako by si nas... do kalhot ty jeho rozkročené pokrčené nohy, to je něco děsného. Nechápu co někomu na tom může připadat vtipné. A závěr je děsná natahovaná nuda se zbytečnými sportovními hvězdami. Jo a nakonec je tu ještě taková hnusná sadistická scéna s jedením živých broučků... ()

Rocky88

Pokud na tohle nechcete jít s malým - nejlépe 6-ti a méně letým - dítětem, tak se tomu obloukem vyhněte. Jinak vás čeká nuda, nuda a zase jenom nuda. Osobně mě pobavila jen skvělá camea Jeana Todta a Michaela Schumachera. Ostatní postavy - snad kromě Alaina Delona a Claudie Cardinale - jsou naprosto nesympatické, trapné a šíleně přehrávající. Příběh je sice jiný, než v předchozích dílech, ale Asterix s Obelixem, hlavní to tahák k filmu, jsou tu absolutně nevyužití. Humor - kromě výše zmíněných cameo rolí - se tu opravdu nenajde, naopak trapnosti je tu víc než dost. . . Nečekal jsem nic světoborného, ale toto opravdu nemá význam. Ave já. 23%. ()

Petoss1

Sranda to ceeelkom bola, ale len v niektorých prípadoch, kedy sa nejednalo o trápne, akože vtipy. Ešte jedna vec, vôbec mi tam nepasoval ten nový Asterix. 45% ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč