Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

Herráček

Na jednu stranu trošku smutné znásilnění legendy jménem Asterix (ty vtípky by se téměř občas daly přirovnat k Date, Epic, Hero, Disaster movie) na druhou stranu aspoň někdo nenechal Asterixe umřít v propadlišti dějin... Ty postavy mají totiž téměř nepředstavitelný potenciál... ()

HiddenDragon

Pro me jsou hrane verze Asterixe jakousi ujetou az uchylnou zabavou :) Nejsou to filmy na oscara, ale kdyz je ta spravna nalada, pobavi me. Sice obsahuji prepiskle az trapne fory, ale proti tomu taky spoustu silenych napadu vizuelnich i slovnich, a kdo vymysli ta ceska jmena, musi byt genius :) Lovestorix, Jetohnus, Tvrdokozus, Bezeslov apod. :) Tenhle dil se mi libil asi stejne jako predchozi "Kleopatra" (2002). Narozdil od nej si "Olympijske hry" berou ze stejnojmenneho komiksu jen neco, a na muj vkus se jim to dari. Sice je skoda ze Asterixe nehraje Clavier, ale Brutus je tu spravny nouma, ktery se neustale a neuspesne snazi odstranit narcistickeho Caesara, ktereho si strihnul modrooky Delon. Ten se mi na tuto roli libi asi nejvic z hranych adaptaci ("Ave moi!" :)). Co se tyce narazek a vtipu "pod carou" na zname filmy (Gladiator) nebo kulturni a sportovni souvislosti, opet jich tu par je. A pro znalce (hl. franc.) sportu je to prehlidka hvezd, i kdyz tu maji jen mala cameo - co jim za to slibili netusim, ale jmena jako Schumacher (F1), Mauresmova (tenis), Zidane (fotbal), Parker (NBA), mluvi za sebe. A navic prijdou "VIP" hoste z Egypta :) ()

iXtr3m3

Škoda Claviéra, ale stále fajn časť série. Začiatok síce nebol úplne extra, ale olympiáda to vynahradila. Skvelé mená znovu na zozname a znovu super. Perfektné cameá, skvelé narážky na xy megafilmov rokov minulých. Ja som sa stále bavil. ()

Fary

Rozhodně lepší než dvojka a celkem srovnatelné, možná o fous lepší než jednička. Nicméně své animované předloze to pořád nesahá ani po kotníky ... ()

Shakeus

Opět jsem se bavil, koukám ale, že jsem v tom byl sám:-) Jenže smůla, opravdu jsem si to užil a Schumi mě doslova zboural. Neznám nikoho v mém okolí, kdo si na tento film také našel čas, jakmile se totiž jen slůvkem zmíním o Asterixovi a spol., každému jakoby se v očích objevil záblesk intelektualismu a rádoby filmového vkusu. To je ale opravdu škoda. ()

Scytale

Pomerne prijemna oddechovka, jen je skoda, ze Asterix je zde totalne vedlejsi postavou a herec, ktery ho ztvarnuje se k nemu vubec nehodi. ()

Ripley odpad!

Tak to byl teda brutus!Takhle zmršit film a navíc o slavné gálské dvojce...no já být rejža,tak zalezu pod zem a nevylezu dokud někdo nerestartuje tuhle sérii.Nedívím se,že Clavier do toho nešel.Mise Kleopatra už sice také obsahovala některé šílenosti,ale byla dějově vyvážená a vtipná.Tohle byla neskutečná...oprava:skutečná sračka.Navíc,film se měl spíše jmenovat Cézar,Brutus a Olympijské hry,protože Asterix a Obelix zde měli jen několik minut scén. ()

dopita

Měl sem z filmu trochu strach, jestli náhodou nebude následovat zoufalost a debiltu druhýho dílu, kterej mě kdysi velmi zkazil náladu. Ale naštěstí se film nese v duchu prvního dílu, takže je to infantilní a celkem zábavná blbina. Na první díl sice nemá, ten měl aspoň ňákej děj, kdežto tady se o ději moc mluvit nedá. Ale ani to nevadí, humoru je dost a triky sou na úrovni. Akorát mě trochu zaráží, že film vlastně není ani tak o Asterixovi a Obelixovi, jako o Alafolixovi a Brutovi. No ale budiž, Asterixe hraje Clovis Cornillac a ten mi nějak nejde pod fousy a Obelixe zase dabuje Ota Jirák, a jeho hlas se mi k Depardieuovi moc nehodí. Takže to, že jsou to vedlejší postavy mi vlastně ani nevadí. Naopak Benoit Poelvoorde v roli Bruta nemá chybu! Co se týče dalších, tak Stéphane Rousseau (Alafolix) je nevýraznej a Alan Delon akorátně srandovní. Cameo role jsou víceméně OK, až na neuvěřitelně natahovanej závěr se Zinedine Zidanem. ()

DocBrown

Otřesné, a protože to tvůrci vědeli, tak všechny ty hvězdy jako Zidana nacpali úplně na konec, aby diváci neutekli z kina dříve. Akorát Schumacher s Todtem dostali více prostoru a ten závod je asi jediné, kvůli čemu se na to dá koukat. Představitel Asterixe je ubohý jako celý scénář. ()

Paity

Asterix a Olympijské hry už je skutečná slabota a ve srovnání s tím, s čím "Asterix na filmových začínal" je to vyloženě humus. Na tohle se nedalo koukat. ()

Janega

Veľkým problémom filmu je Clovis Cornillac, ktorý sa do role Asterixa vôbec nehodí, a to ho ani nemusím porovnávať s výborným Clavierom. Jeho v podaní je Asterix, ktorý neustále pôsobí neviem prečo nasrato, úplne nesympatická postava. Našťastie v ostatnom kastingu to zlé nebolo a Delon s Poelvoordeom do svojich rolí pasujú. Lovestory Gala a gréckej princeznej sa tam celkom hodí aj keď v pôvodnom komikse nie je, ale dáva to postavám určitú motiváciu. Zlatým vrcholom sú preteky alá Ben-Hur. ()

Zik2

Jsem zklamaný. Ano, pravda, je to film pro děti - ale všichni předchozí Asterixové byli tak nějak mezigeneranční. Smály se jim pětileté děti i osmdesátileté babičky. Kvalitní vtipy z komiksu, ale levně zpracované a doplněné vlastními, nepříliš dobrými. Film nešetřil filmový triky, ale co je moc, to je moc. Příliš mi neseděl herec v roli Asterixe. A byl tam divně našroubovaný jiný příběh, o únosu Panoramixe. René Goscinny občas vtipě zamíchal do příběhu odkaz na dnešek (byrokracii, paneláky, dálnice apod.), ale Zidane a Michael Jordan, to už je moc. Naopak klady tohoto filmu jsou kvalitní obrazové zpracování - Řecko je udělané opravdu hezky. ()

defagoo

Mise Kleopatra měla - zdá se - neopakovatelnou atmosféru, styl, akci a vtip. Olympijské hry nemají nic, všechno úplně špatně. Je to umělé, ošklivé, nevtipné, hloupé a vůbec roztržité. On by se ten film ani nemusel moc měnit, ale to načasování, celý timing filmu je hrozný. A proč ty amerikanismy? Schumacherova nejčastější replika je "OK", stačilo by to jednou. A ten umělej kanec na začátku - jako by z oka vypadl tomu vycpanýmu u nás ve škole, jenže ten je 50 let starej, tomu neříkám filmová rekvizita... Hezká je akorát princezna a občas scény s Brutem a jeho kumpány, jinak nic nic nic. A supertrapně zarámovaným titulkům se jménem Alain Delon se už nelze než smát... ()

Sairina

Až moc Bruta, který je vysloveně trapný. Jediné, co mě potěšilo a trochu i pobavilo, byla parodie na F1 se Schumacherem. ()

venom14

Zklamání,mně to nezaujalo,přišlo mi to nudné,už jenom taková levná fraška.Ale dětem se to líbí a pro ty to je,tak dvě hvězdičky. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč