Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

lakikaki

Originálny a vtipný film plný rocku, zopárkrát okorenený nejakým tým oplzlým vtípkom. A cameo roly Bena Stillera a Tima Robbinsa naozaj stoja za videnie. ()

Morzael

Až do shlédnutí tohoto filmu jsem o kapele Tenacious D nevěděl. Jack Black je vlastně docela frajer, a to i jako muzikant. Nejlepší je ale stejně finální rockovej duel s ďáblem. ()

Pajky3

Hrozný omyl, tohle jsem si pustil ve Student Agency v domnění, že je o Školu Rocku, kde sice taky hraje Jack Black, ale na rozdíl od tohohle je to koukatelný. Chvilku jsem doufal, že to jen trapnej začátek filmu a že pak přijde ta dobrá část s dětma s super hudbu, jenže... Jak říkám záměna filmů. Tohle byl děs od začátku do konce. Hvězdička snad jen za Grohla (Foo Fighters), kterej si Satana musel užít. ()

Šimpy

Začalo to velmi slibně a velmi slibně to i končilo. Škoda, že si to neudrželo tu laťku, kterou si film nasadil předtitulkovou scénou, po celou dobu. Začátek byl totiž neuvěřitelně fucking nakopnutej! Pak to však trochu sklouzlo do šedi, dalo se z toho vytřískat ještě mnohem víc! Ale i tak jsem se velmi bavil. Třešinkami na dortu byli Ben Stiller, Tim, Robbins a samozřejmě můj oblíbený Meat Loaf!!! ()

campix

Problém mezi mnou a Tenacious D bude nejspíše to, že nejsem zas až takovým fanouškem Jacka Blacka a ač mohu říci, že film je protkán někdy i hodně zajímavými věcmi, tak jako celek na mě působí vyloženě ulítle. Plusem může být, že stopáž je velmi příjemný, děj atraktivní, a tak než se nadějete je všemu konec. Dále také fakt, že film je hlavně o hudbě a jelikož mám téměř ke všem druhům hudby velmi kladný vztah, tak mě námět potěšil. Jinak mi přijde hodně dobré, že tato kapela normálně v reálu funguje a už si zahrála i například i na Rock am Ringu, což je v hudebním světě ta nejvyšší liga. Rozhodně zajímavý počin, ale to je tak všechno. ()

forsythia

Chachááá tak tohle byl nářez - jak po hudební stránce, tak po té správně ujetě humorné. Hudby tam teda mohlo být ještě o pár chlupů víc, ale jinak výborná jízda! ()

FrankSusta

Film o dvou nadšených idiotech... takhle by to šlo popsat v jedné větě. A vlastně proč to rozepisovat, že? I tak. Mě ten film strašně sednul možná i z toho důvodu, že taky vlastním akustickou kytaru a jsem pyšnej i na to, když mi vyjde zahrát aspoň jeden z deseti pokusů prakticky jakýkoliv písničky, co zkuším (o poznání JB i KG to umí mnohem líp než já, ale to jim nedaruji). Ke všemu je tam pěkná řádka fakt solidních vtipů a cameí (Dave Grohl absolutní vrch všeho), který mě prostě rozesmáli a já si je fakt užil. A ke všemu, Tenacious D maj prostě dobrou muziku, takže bylo prostě jasný, že mi to sedne. Asi bych šel i níž s hodnocením, ale nějak mě to nenapadlo. ()

Slavníkovec

Kyle Gass a Jack Black, dvě postavičky, které svým vzhledem do světa hudebního showbyznisu možná nezapadají. Oba dva mají nadváhu. Jeden je plešatý a poměrně přestárlý, druhý je komik. Tahle netradiční dvojice oslovuje nejen záoceánské fanoušky, dokonce i nás některé "zbývající" fandy rocku z "ledviny" Evropy. Jejich kouzlo není ani tak v jejich hlasivkách a rukou při správném drnčení do kytary, ale především v jejich démonické a netradiční hudbě. Jejich hudba obohacená o jejich lásku k hudbě se nedá srovnávat se současnou evropskou hudební scénou (jako kdybych si vzpomněl na falling slowly, které mi leze na ....) Co se týká filmu? Jako hudební film špička. Pokud bylo založení Tenacious D aspoň ze špetky tak podobné jako ve filmu, tak to musel být značný haluz. Sníst lysohlávky, a sjiždět jahodový potok, no nezkoušet. Radši! ()

Radiq

Hej já teda rock nemusím, jsem spíš do elektroniky, ale teda bylo to vynikající a já se skvěle bavil. Jack Black je prostě hvězda a komik jaksepatří. Ten druhej je takovej moula, ale to je taky místama vtipný. Ten rock, co hrajou, považuju za nejhorší odnož rocku, ale stejně se mi ty songy jakž takž líbily. Je to originální a nudit se u toho nedá. Chch. ()

Noviik

Geniální snímek! Tuhle dvojici mám hrozně rád, jejich muzika je jedna z tich nejlepších co se momentálně dá v rocku poslouchat. Skvělý je Dave Grohl coby ďáběl (není zde uveden). Co dodat? Prostě TENACIOUS D! ()

otík

Neuvěřitelně nadupaná rocková jízda za trsátkem osudu a za úspěchem sourodé dvojice looserů, kteří sice umí hrát na kytaru a zpívat, ale chtěli by daleko víc a jsou pro to ochotni spojit se i se samotným satanem. Nakonec však právě s ním musí "vybojovat" bitvu o holé životy a předvést tu nejlepší rockovou píseň svého života. Ačkoliv film ke konci přeci jen ztratí vražedné tempo a také malinko vyzní do prázdna, celých devadesát minut vás budou bavit skvělé písničky, humorné scény a také parodie na pár známých filmů (přičemž překonání laserové pasti stylem "Past a Catherina Zeta-Jones" je jasně nejlepší). Je to totální odvaz s parádním ústředním duem. ()

okkac

Větší nářez a úchylárna, než School Of Rock. Potěší Meat Loaf, Ronnie James Dio a taky vlasatý Stiller a Tim Robbins ("Catch me if you can.") a soundtrack je super. ()

tomeek

Velký úlet! Příběhově žádný epos, ale to ani nebylo cílem. Jack Black je skvělý zpěvák!!! A závěrečný duel proti Satanovi je naprostý nášleh :D "I'm the Devil, I love Metal!" -"Fuuuuuuuuuu-uuuuuuuck!" ()

SoolenJV

Skvělá úvodní scéna á la Tommy, s Ronniem Jamesem Diem a Meat Loafem, podbarvená skvělou melodií slušně navnadí, má švih a potřebnou chytlavost. Bohužel, zbytek filmu už tak dobrý není a plácá se víceméně v limitech obyčejné komedie, kterou ničí i některé vysloveně zbytečné prvky z hrubšího soudku. ()

MJMilan

Oddychovka plná skvělé rockové muziky. Kdo čeká nějaký duchaplný děj s náboženskou tématikou asi při výběru tohoto filmu šlápne vedle. Film plný sprostých slov v angličtině, celkem slušně přeložený v češtině je především modlou pro fanoušky Tenacious D, tvrdého rocku a metalu. ()

Sabrewulf

Zatímco Škola rocku vzdávala hold rockové hudbě s úctou a od srdce, tohle už je moc přestřelené a dělá to z rockerů spíš blbečky. Prdící a hulící humor fakt nemusím, o to víc mě mrzí cameo krále hard rocku (Dio) zrovna v tomhle úletu. ()

Triple H

Totálny úlet. Wow. Pre mňa osobne geniálna komédia. Kopec scén je nenormálne vtipných (napr. hubičky v lese--to nemá chybu), no a songy, ktorými je celý film prešpikovaný sú super. Hudba v poho, ale tie texty! To je naozaj komediálna genialita (Pri scénach Classico a Master Exploder som sa váľal od smiechu). Jednoznačný kult. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf