Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

Her0.89

Je to taková lepší Škola ro(c)ku, avšak je zde víc rocku a víc zábavy. Po zhlédnutí jsem si sice nepamatoval co bylo na začátku (obsah filmu mě moc nechytl), ale všechno bylo kompenzováno skvělou hudbou a skvělými texty. Závěrečné duo se Satanem bylo velice povedené - taková třešnička na dortu (u mě bez pochyby vyhrál Santan :-)) Dávám 4*, ale kdybych byl pro rock zapálen, tak dám určitě 5. ()

zipper111

Jako rockovej fanda nemůžu jinak než 4*. Jack Black potvrzuje že je magor co umí sakra dobře hrát, hudba v celým filmu je naprosto monstrozní. Úpně jsem ulítaval z Bena Stilera, jeho rolička byla nářez. Vůbec celej film je jeden velkej nářez, ani tak nemluvim o ději jako o tý lásce k muzice, která z toho prosakuje ven. Některý vtipy jsou taky dost ubohý, ale úplně to vyrovnájí texty songů, u kterejch jsem se fakt bavil. Zajímalo by mě, odkolika let je film přístupnej :) ()

sonnak

Žádná sláva, přátelé. Hudbu a humor „Déček“ mám rád, takže očekávání bylo možná až příliš vysoké.….ale film pojednávající v podstatě o ničem nemůže zachránit ani humor Jacka Blacka s výtečnou muzikou dohromady. První půlhodina se rozjíždí slibně, postavy ztvárněné Robbinsem či Stillerem potěší, parodie na Kubrickův Pomeranč dobře pobaví, ale když se film začne chýlit ke konci a vy si uvědomíte, že očekávaná bombastičnost už bohužel nepříjde, nastane jen zklamání. Tenacious si svým stylem nasadili laťku příliš vysoko a film podle toho dopadl. Podívejte se na klip Tribute, pobavíte se mnohem líp a ušetříte 90 minut času. ()

gogos

Soundtrack filmu je vskutku výtečný. Ale to je tak jediné. Příběh neoplývá ničím zvláštním, herecký výkony jsou nevýrazné, vtipnost také film celkem postrádá. Závěrečná scéna se Satanem je úžasná, stejně jako hudba, to je ovšem na hodinu a půl dlouhý film zatraceně málo. Lehký nadprůměr... ()

blackrain

Jack Black je pěkné číslo a neustále mě o tom přesvědčuje. Ve filmu exceluje od začátku do konce. Dokáže vykřesat zábavu i tam, kde by ji nikdo nečekal. Nenechal mou bránici ani na chvilku v klidu. Pokud hledáte něco na odreagování od nejrůznějších pracovních povinností, které vám zatemňují mozek a potřebujete alespoň na pár chvil zapomenout na okolní svět, tak vám film vřele doporučuji. ()

Naslund

Dřív jsem měl Jacka Blacka hodně rád, a když jsem si tak procházel jeho zábavná videa na netu, tak jsem narazil na hodně výborných hudební. Viděl jsem je asi 2x 3x a nedávno jsem si uvědomil, že se nejedná jen o scénky, ale o součást filmu. Tak jsem se do něj radostně pustil, ale kromě těch výborných scén to byla prostá tuctová komedie. Potenciál to má ohromný, ale bohužel. Přitom myslím, že kdyby tomu dali pár dní navíc, tak by to byl perfektní muzikál. Takhle tam prostě spousta písniček schází. A to to mělo tak krásně nadupanej start. ()

esopesokeso

Pre mňa najlepší film kde hral Jack Black ... veľmi ma to pobavilo,a soundtrack z tohto filmu si občas pustím.Moja obľúbená časť je záver filmu,kde majú duel zo beelzebossom a zvlášť tie hlášky ked sa spieva : JB :ked vyhráme stiahneš sa späť do pekla/ nato belzzeboss : a ked vyhrám ja?/ JB:môžeš si vziať KG do pekla.../ KG:čo? /JB : ver mi,je to jediná možnosť..;) / belzzeboss : OK! a na to dravá muzika....je to pekne prešpikované ()

SarumanKo

Pomerne unikátny komediálno-rockový muzikál, ktorého scenár je síce iba púhym zlepencom silnejších i slabších epizód a pôsobí, akoby ho Jack a Kyle písali totálne sfajčení a počas natáčania takpovediac „za pochodu“, ale evidentne sa obaja i so zvyškom obsadenia výborne bavili a takmer všetky hudobné čísla vrátane spievaného textu sú vskutku excelentné. Keby bol ich film menej živelným a rozmanitým, ale naopak celistvejším príbehom, určite by som si ho rád pozrel aj opakovane ako nenáročnú klasiku. (7/10) ()

kaylin

Je to sice místy až moc ujeté, takže mě to sem tam trochu otravovalo, ale i podruhé, co jsem snímek viděl, jsem se mu musel plně věnovat, protože j to sbírka šílených nápadů. Jack Black a Kyle Gass jsou jedna krevní skupina, a tak si dokonale sednou, příjemná jsou camea známých hudebníků i herců. Jo, na chvíli tohle zabaví. ()

Makky

Prvých 15 minút je priam nadpozemských. Tenacious D to rozbalia okamžite naplno a skrz jedny zo svojich najlepších hitov sa dopracujeme až k odkazu na Mechanický pomaranč, od ktorého sa možná budúca legenda mení len na zhluk vtipných scén a nápadov, ktoré treba brať s rezervou. Je veľká škoda, že tak dobre rozbehnutý vlak sa zastavil a nedošiel do cieľa. 3/4 hviezdy, nefanúšik KG & JB v hodnotení jedna/dve hviezdy dolu. ()

MATADOR

To bylo tak strašně ubohý, že bych si to ani nikdy nepomyslel. Potenciál JB je daleko větší, než předvedl. Začátek je pěkný a chytlavý, ale to co se děje potom z toho jsem mimo ještě teď. Všude se hulí, každej je zhulenej a pak nakonec se tam objeví satan! A to už jsem byl úplně rozpolcen. Za některé pěkné songy a menší role známých herců hvězdička. Jinak tento film se nedá vůbec doporučit. Existují daleko lepší kousky! Obrovské zklamání!! ()

swed

Rocková komedie bez servítek. "Králové ro(c)ku" se nebojí jít svojí vlastní cestou, dlážděnou drsným humorem a šílenou stylizací a vlastně tak vytvářejí specifický druh reality, kde je možné téměř všechno. To si samozřejmě vybralo svou daň, film totiž působí neučesaně. Tvůrci se jistě při natáčení velmi bavili, ani to ale nezakryje fakt, že scénář nepatří k těm propracovanějším (příběh je prostinký; některé vtipy jsou geniální, jiné bohužel laciné). Co rozhodně potěší, je spousta odkazů na hudební reálie, rockující Jack Black a satan David Grohl. Moje hodnocení v jisté míře ovlivňuje i to, že jinou než rockovou hudbu téměř neposlouchám. 7/10 ()

katuska138

Ty písničky byly naprosto dokonalé. Jacka Blacka zrovna dvakrát nemusím a ten příběh vlastně taky zrovna za moc nestál, ale ta Hudba! ()

Toshiro

Jack Black a Kyle Gass v pseudo-historii vzniku jejich kapely Tenacious D. Z počátku vtipné, pak trapné a ke konci už téměř nekoukatelné. Ani muzika co hrajou mi nesedí. ()

JohnMiller

Tenacious D natočili k svojmu druhému albumu celovečerný film. Je tu mnoho gagov vtipných narážok plno slávnych postáv či už filmových ako Tim Robbins a Ben Stiller alebo hudobných ako Dio a David Grohl Je to dosť iné ako seriál s produkcie HBO s roku 1999 ktorý sa mi páčil viac , ale je to dostatočne dobré na to aby som to ohodnotil na plný počet.Je to vlastne epická cesta za dosiahnutím trsátka osudu ktorá je lemovaná výbornými skladbami. ()

Tygrys

Úvod mě totálně dostal, jenže jakmile malý Jack Black zdrhne z domova tempo i zábavnost až na některé okamžiky upadne. Napraví to zase až na závěr zrozený Satan, pokud se nemýlím v podání Davea Grohla. Jako jeden z prvních rockových muzikálů si Tenacious D: The Pick Of Destiny určitě zaslouží pozornost. Let´s Rock! ()

maverick10

Tak trochu jsem doufal ze film se ponese v duchu prvnich 10 minut. Bohuzel to po 10 minutach sklouzlo do prumerne a a obehrane prihradky hollywoodske lihne. Nedostatek humoru prebijela jenom tupost a antirockersky vzhled obou hrdinu. Je ovsem nutno podotknout, ze Jack Black byl uplne v tranzu, ten to ani snad nehral, byl paradni. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf