Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

kiril

Hvězdný prach. V nějaké anketě skončil mezi desítkou přehlídnutých (nedoceněných) filmů roku 2007. Rozhodně je to pravda, sám jsem se o něm dozvěděl se zpožděním. Ale o to víc mě, na první pohled nenápadný, snímek překvapil. Ať už svoji poetikou, hravostí nebo nebo jenom prostým příběhem zasazeným do neuvěřitelných kulis světa za zdí. Do míst, kde fantasie je až na prvním místě. To že je autorem scénáře (nebo spíš knižní předlohy) Neil Gaiman, autor kultovního komiksu Sandman, jsem zjistil až ze závěrečných titulků. O to větší to pro mě bylo překvapení, že člověk podepsaný pod místy až depresivními komiksy byl schopen stvořit tak poetický svět. A díky filmu si obstarám a velmi rád přečtu i jeho knižní předlohu. ()

spacylemon

"Co dělají hvězdy?" "Přitahují problémy?" ... Jedno z vůbec největších filmových překvapení mi připravila tahleta pohádka... Nečekal jsem vůbec nic, spíš přeslazenou, patetickou, nekoukatelnou hovadinu jako je většina tzv. moderních pohádek. Místo toho ale přišla dvouhodinovka plná napětí, britsky suchého někdy docela černého humoru a pak samozřejmě lásky; opravdové lásky, která přiměje padlou hvězdu znovu zářit tak, že ji i jejího nálezce zachrání a připraví tak skutečně dojemný závěr. Těžko říct, díky čemu je vlastně Stardust tak výjimečný počin, možná to bude právě ten "britský přístup", každopádně - obrovské překvapení? Určitě. Nejkrásnější pohádka? Rozhodně! ... "Co dělají hvězdy? Září!" ()

FeFa

Podmanivý příběh o lásce, který, přestože obsahuje mnoho klasických klišé, dokáže zaujmout a je takřka prost hluchých míst, což se u filmu se stopáží přes dvě hodiny cenní. Nemám moc v lásce filmy tohoto typu, ale tento mě dostal. Co mě ještě dostalo je scéna tančícího De Nira v dámských šatech, na to dlouho nezapomenu. ()

vla_kor

Fantasy oddechovka s pořádnou porcí černého humoru. Nejlepší je sympatický záporák Septimus (Mark Strong). Utopení ve stylu woodoo je moje nejoblíbenější scéna. ()

Respex

Parádní film, na který jsem se těšil hodně dlouho. Možná jedna z nejlepších pohádek/fantasy vůbec. Potěší snad všechny věkové kategorie. Za mě 5* ()

LordMysti

Opravdu moderní pohádka ve velkém stylu, nádherná výprava a vizální efekty, zajímavý pohádkový příběh s jasně daným dobrem a zlem, výborné herecké výkony - a zde dvojnásob platí že čím lepší záporák, tím lepší celý film. Film u kterého jsem se ani chvíli nenudil a o to více vychutnal na nové velké LCD TV s prostorovým zvukem ve FullHD kvalitě. ()

Aditu

Lahůdka. Snad jediný film, na který jsem šla do kina víc jak 2x ... vlastně celkem 6x. Díky Coxovi, De Nirovi, Michelle Pfeiffer, Claire Danes a všem ostatním hercům, byli vážně úžasní. Stejně jako scénář a režie ... Pro mě zatím nejlepší filmové zpracování pohádkovo-fantasy námětu, navíc doprovázené výborným soundtrackem. Až na pár "chybiček" typu "Lamia má v jednom záběru příliš mladé ruce/bílé zuby zezadu" opravdu nemám co vytknout. ()

Shizuru

Díky Gaimanově knize jsem měla před filmem obavy, jak se co změní a aby příběh nedopadl jak HP. Naštěstí bylo změn, které se mi nelíbili pomálu (jen se ještě musím rozhodnout, jestli kp. Shakespearea zařadím mezi pozitivní nebo negativní) a film jsem si užila až do konce. Tyhle "pohádky pro dospělé" mě začínají bavit víc a víc! 5* ()

artuš

Pěkné fantasy na které se dá dívat, i když psané jako romantika. Má hodně blízko píš k fantasy než k romantickému filmu, moc romantických scén tu nebylo, což mě nevadilo, protože romantiku nemusím. A nápad s čarodějnicemi používaící voodoo panenky a bratři, kteří se na vzájem zabíjejí byla docela zábavná. ()

messi@h

Nemám rád Neila Gaimana. Na jeho knihy jsem se nadšenými recenzemi nechal nachytat 3x (Nikdykde, Koralina a Američtí bohové) a pokaždé mě čekalo jen rozčarování. Taky z principu nevěřím kladnému hodnocení filmů od autorů, které nemám rád, zvlášť pokud ho čtu od kritiků, kteří si hrají na intelektuály. Takže k Hvězdnému prachu jsem se odhodlal s největším sebezapřením, odstupem a nedůvěrou. Prvních pár minut mi skoro dalo zapravdu. Nakonec jsem si ho ale pustil a před mýma očima se rozjela neuvěřitelně napínavá, vtipná a dojemná záležitost, která si nezaslouží míň než 5 hvězd. Všem vřele doporučuji - Gaimana rád mít už nebudu, ale tuhle adaptaci jsem si zamiloval. ()

E lan

Po dlouhé době vynikající britsko-americká pohádka prošpikovaná humorem a zabalená do kvalitního spletitého příběhu. Efekty jen příjemně doplňují podívanou, nejsou jen tak bezúčelné. Bravo:-) ()

Zevon

Skvělá pohádka, uf, ještě že ta holčička, co jsem vzal do kina, nerozuměla dobře některým výrazům, ale i tak přišla domů dost moudrá natolik, že ještě dnes mám co vysvětlovat :-) ()

Luckyman

JEDNA NESKUTOČNÁ PECKA! Tak skvelý film som dlllllho nevidel. Je to fantasy, je tam dobrodružstvo, je tam akcia, je tam krásna romantická lovestory a aj trošku strašidelných prvkov. Našiel sa tam aj humor, ktorý bol sem tam aj čierny. Dalo by sa o tom veľa rozprávať, ale za všetko poviem len .... Proste fantázia! ()

Chester7

Přijemný film. Bavil mě od začátku do konce. Mark Strong je výbornej. Michelle Pfeiffer je skvělá. A Robert De Niro je prostě nejlepší :)) ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora