Skapinova šibalství (TV film)

• Československo

Šibalství Scapinova

Komedie

Československo, 1961, 84 min

Molière (divadelní hra)

Adolf Navara

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Mám stejně smíšené pocity jako z novější verze s Vladimírem Menšíkem. A už si tedy opravdu myslím, že za to nemohou herci (ostatně jak by to u takové sestavy vůbec mohl připadat v úvahu?), ale prostě a jednoduše Molière. Tuhle hru očividně nenapsal pro mě.(2.11.2016)

Zajímavě udělané, ale s Menšíkem se mi to líbilo více.(30.11.2013)

V titulcích filmu uvedeno: název Šibalství Scapinova.(14.10.2013)

Ladislav Pešek se mi líbil jako Šibal více, než jak ho ztvárnil Menšík. Ale s Moliérem mám zatím problém stejně jako uživatel D.Moore, a to i v případě rozhlasového zpracování. František Filip je zkušený režisér, herecký výběr kvalitní, ale komedie jako by postrácela švih a dokázala vyvolat maximálně lehký úsměv. Žádné salvy smíchu. (Ostatně ani novější zpracování.) Ale jako archivní, spíše divadelní záležitost stojí za zhlédnutí.(2.4.2017)

Verze z roku 1961 mě bohužel nenadchla. Moliérovy hry mě jinak baví, ale nelíbila se mi tato. Možná, že jiná verze by se mi líbila více, kdo ví. Když pominu plejádu vynikajících herců, z nichž máme unikátní možnost sledovat na divadle Ladislava Peška či F. Filipovského nebo dokonce J. Marvana, což pro mě bylo skvělé, neboť tyto herce často vidíme převážně ve filmu, trochu mě tohle divadlo nudilo. Tanečnice s kostkami, pouze jedna scéna a to vše navíc černobíle. Omlouvám se pánům hercům tam nahoru, ale tahle verze dnešního diváka již nejspíš neuchvátí. Za kvalitní a profesionální divadlo a výkony si však poctivou trojku zaslouží.(7.11.2016)