poster

Skapinova šibalství (TV film)

 • Československo

  Šibalství Scapinova

Komedie

Československo, 1961, 84 min

Scénář:

Molière (divadelní hra)

Kamera:

Adolf Navara

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

 • D.Moore
  ***

  Mám stejně smíšené pocity jako z novější verze s Vladimírem Menšíkem. A už si tedy opravdu myslím, že za to nemohou herci (ostatně jak by to u takové sestavy vůbec mohl připadat v úvahu?), ale prostě a jednoduše Molière. Tuhle hru očividně nenapsal pro mě.(2.11.2016)

 • vypravěč
  ***

  Na důvtipné op-artové scéně, v kouzelných aranžích malých divadelních scén si ti jedni z nejlepších českých herců hrají s Molièrem.(24.12.2017)

 • rt12
  ***

  Zajímavě udělané, ale s Menšíkem se mi to líbilo více.(30.11.2013)

 • Ironfood
  ***

  Tahle Molierova hra se mi zdála celkem slabá už v rozhlasové verzi, připadala mi jako takový odvar z Lakomce. A ani toto zpracování mě navzdory luxusnímu hereckému obsazení o jejích kvalitách nepřesvědčilo. Je tu sice jistá snaha o "modernizaci", ta ale bohužel spočívá hlavně v tom, že hercům na jevišti překážejí nějaké velké kostky a zaclání partička baletek, či co je to zač. Výsledkem jsou takové slabší 3*.(23.11.2017)

 • bohemia_regent
  ***

  V titulcích filmu uvedeno: název Šibalství Scapinova.(14.10.2013)

 • ostravak30
  ***

  Verze z roku 1961 mě bohužel nenadchla. Moliérovy hry mě jinak baví, ale nelíbila se mi tato. Možná, že jiná verze by se mi líbila více, kdo ví. Když pominu plejádu vynikajících herců, z nichž máme unikátní možnost sledovat na divadle Ladislava Peška či F. Filipovského nebo dokonce J. Marvana, což pro mě bylo skvělé, neboť tyto herce často vidíme převážně ve filmu, trochu mě tohle divadlo nudilo. Tanečnice s kostkami, pouze jedna scéna a to vše navíc černobíle. Omlouvám se pánům hercům tam nahoru, ale tahle verze dnešního diváka již nejspíš neuchvátí. Za kvalitní a profesionální divadlo a výkony si však poctivou trojku zaslouží.(7.11.2016)

 • hanikrivi
  ***

  Ladislav Pešek se mi líbil jako Šibal více, než jak ho ztvárnil Menšík. Ale s Moliérem mám zatím problém stejně jako uživatel D.Moore, a to i v případě rozhlasového zpracování. František Filip je zkušený režisér, herecký výběr kvalitní, ale komedie jako by postrácela švih a dokázala vyvolat maximálně lehký úsměv. Žádné salvy smíchu. (Ostatně ani novější zpracování.) Ale jako archivní, spíše divadelní záležitost stojí za zhlédnutí.(2.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace