Allien.9

Hodnocení filmu je dle mého názoru zbytečně vysoké (já osobně bych zakotvila pod osmdesátkou), Sandler sám nicméně zabodoval. Dokázal rozesmát i rozplakat, a to se od jednoho z nejpopulárnějších komiků současnosti opravdu cení.:-) ()

HAL

Film o jedenáctém září? To ani omylem, stejně tak by se mohl odehrávat po jakémkoli jiném neštěstí. Je jenom o tom jak se jeden muž snaží pomoci někomu kdo trpí tak velkou bolestí že už není schopný normálně žít a možná při tom pomůže i sám sobě. Příběh civilně a minimalisticky hrajícího Sandlera, který opravdu dokáže chytit za srdce. 9/10 ()

Satan

Jestli Let č. 93 využil tragické události k přímé konfrontaci, u Reign Over Me stojí neštěstí v pozadí minulosti a rezonuje v jednotlivých postavách, zvláště pak v Charliem Finemanovi, který 9/11/01 ztratil celou rodinu a snaží se na vše zapomenout a ovlivněn posttraumatickým stresem nechce o nikom a ničem slyšet. Stále s klapkami na uších, jezdící na koloběžce. Už v Opilí láskou Sandler ukázal, že umí zahrát i dramatičtější polohu a zde své kvality potvrdil. Mike Bender vypráví s citem, ale hlavně v první polovině jakoby se stále honil za vlastním ocasem a až se setkáním s terapeutkou se odhodlal jít o něco dál a hlouběji. Nebýt Dona Cheadlea, asi by Reign Over Me nebyl tak citlivým a komorním dramatem, přestože některé scény jsou emočně silné i bez jeho chápajícího výrazu a gesta přátelství. [Přesná stopáž: 116 min] ()

Javert

No teda! Tohle se mnou dokázalo zahejbat. Něco tak dojemného už jsem dlouho neviděl a asi ani neuvidím. Navíc mě mile překvapil Sandler, jenž mi tu vzdáleně připomíná Dustina Hoffmana v Rain Manovi. A jako třešnička na dortu Love Reign O'er Me - má oblíbená. Tomuhle filmu nelze než dát plný počet. ()

k212

Celkem atmosférické drama/komedie, které staví na zajímavých hereckých výkonech obou hlavních představitelů, jenž také výsostně těží z urputné snahy neustrnout ve vodách banálnosti a klišé - částečně se daří, částečně ne. Byť lze vyčítat téměř obsesivní optiku zaměřenou jen na dva hlavní hrdiny, což zapříčiňuje určitou neplastičnost vedlejších "zajímavějších" figurek (psycholožka a její pacientka), je to jímavě kluzký až unikající příspěvek k sortě hrdinů trpících PTSP. Co mě však opět lehce rozladilo je "americky nutná" zmínka o 11. září. 60%. ()

kingik

Asi jsem čekal víc. Nemůžu si pomoct, ale film vždy něco začal a pořádně to nedotáhl do konce a nehledě na to, že se film celkově dost vlekl a připadal mně málo pravděpodobný, ale byl precizně zahraný a v mnoha pasážích byl divákovi nabízen nevtíravou a citlivou formou. Příběh muže Charlieho Finemana, který po tragické události ztratí celou svou rodinu a poté se uzavře před světem do toho svého světa, byl velkou hereckou výzvou pro jinak vžitého komika Adama Sandlera a on velmi herecky překvapil. A právě kvůli jeho hereckému výkonu film o velkém přátelství mezi dvěma muži, kteří se spolu setkávají po letech, stojí za zhlédnutí, protože kdy jindy bude šance vidět Sandlera ve vážné roli. ()

Payushka

Dojemne, emotivni, krasne. Sandler tu konecne predvedl, ze umi hrat a ovlada vic grimas nez jenom "jsem urcite moc vtipnej". Posledni tretina je absolutni dojak. A ocenuju, ze tema 11. zari tu neni nijak umele nastrcene. ()

sochoking

Doporučenie: Nedoporučujem pozerať ľudom s boľavými zubami ! P.S. I napriek tomu, že Binder si ohrial polievočku ( 11/09/01 ) a na konci dal divákovi zožrať to, po čom túžil, dávam za plný, bo tie ftípky v jednotlivých situáciach boli megamasakrálne !! ()

Šakal

Pro mě osobně se jedná o jedno z nejpříjemnějších překvapení za poslední dobu! Nejlepší a emocionálně bezesporu nejsilnější ( pro mě ) reflexe 11. září, kterou jsem měl doposud možnost shlédnout! Ikdyž samotné téma 11. září není nijak upřednostněno ( ba právě naopak ) jedná se o hodně sugestivní výpověď ( a té je dosaženo i bez nárazů letadel, výbuchů a hledání obětí v troskách.....) Jedná se spíše o komorní příběh o navázaní kdysi ztraceného přátelství mezi dvěma muži na pozadí osobní tragédie jednoho z nich. To, že Don Cheadle umí hrát ( a to více než dobře) už vím od snímku hotel Rwanda, ale to co zde předvedl " věčný komik " Adam Sandler mně upřímně vyrazilo dech! Bezesporu zde předvádí doposud jeho životní výkon. Vůbec nechápu, kde se to v tom chlapíkovi vzalo! Jeho monolog v čekárně mě naprosto přikoval do křesla. Tuto ústřední dvojici skvěle doplňuje Liv Tyler ( v roli psycholožky ), která i přes malý prostor , který tu dostala, zazářila naprosto dokonalým tlumeným a citlivým projevem. Propracovaný scénář, brilantní kamera, citlivá režie Mikea Bindera, to jsou ( vyjma vzpomínaných hereckých výkonů) hlavní klady tohoto snímku . Zcela pozvolně plynoucí děj bez zbytečného útočení na city diváka až do emocemi nabitého finále. DLOUHO ve mně film nevyvolal film tolik emocí jako tento snímek! To vše spolu s nádhernou ( a přesně zvolenou ) hudbou dělá z tohoto snímku ( i přes drobné nedostatky ) pro mě jasnou záležitost k plnému ohodnocení! ()

Webb

Zajímavý námět, příjemný scénář, napsané postavy i ztvárněné herci. Celou dobu jsem se nenudil a situace prožíval s našimi postavami. Žádné klišé a umělé dolování emocí, skládám poklonu. ()

Anderton

Pozerateľná dramedy, ktorá je ale bohužiaľ príliš "pop", aby zaujala aj kritiku, tá ju istotne v USA odpísala ako ďalší instantný kalkulový doják. Adam Sandler s vizážou Boba Dylana hraje slušne, len je škoda, že je jeho postava príliš nejasne napísaná. Chvíľami skutočne cítiť tú hrôzu, ktorú musí prežívať, chvíľami zase pôsobí ako retardované decko a potom zase ako nadržaný puberťák. Hlavným hrdinom je skôr Cheadlova postava, príjemne pôsobia všetci herci, ale show si kradne pre seba nasratá sekretárka u zubára. Všetko smerovalo k tomu, že sa film na konci zvrhne na v porno, ale bohužiaľ štúdio asi tieto pasáže vyškrtalo po premietnutí testovaciemu publiku. ()

arie

Volanie o pomoc je veľmi zaujímavou dramatickou snímkou založenou na hereckých výkonoch ústrednej dvojice - skvelého Dona Cheadla a rovnako geniálneho Adama Sandlera, ktorého výkon musí byť pre väčšinu divákov, vrátane mňa, obrovským prekvapením, dokazujúcim, že žiadneho herca netreba súdiť podľa jedného filmu. Snímka je hereckým koncertom tejto dvojice a ostatné, prevažne ženské obsadenie, sa muselo vyrovnať s obmedzeným priestorom, resp. faktom, že dvojica hlavných predstaviteľov ostatné postavy vo väčšine prípadov úplne zatienila. Na celkovom výsledku je určite vidieť, že režisér a herec v jednej osobe Mike Binder je televízny tvorca a preto je jeho snímka komorným, prevažne v exteriéroch sa odohrávajúcim konverzačným dielom, ktorému by určite neublížilo skrátenie stopáže. Takto sa jedná o príjemne strávenú dvojhodinovku, ktorá však mohla byť ešte omnoho príjemnejšia. 3,5/5* ()

AppleCore

Zde můžete vidět, že pod vedenim dobrýho režiséra může bejt každej člověk hercem, hodně dobrym hercem. Nejlepší film Adama Sandlera. ()

Dzeyna

Hodně silný snímek, chvílemi mi bylo opravdu úzko a líto Charlieho(Adam Sandler) a částečně i Alanovi manželky(Jada Pinkett Smith) a Alana(Don Cheadle). Ztráta rodiny, nalezení přátelství, 11. září a psychická nemoc. Nikdy bych si nedokázala představit Adama Sandlera v jiné než komické roli, ale tahle role blázna se k němu hodina skvěle, zvláště se vsuvkou předělávání kuchyně vícekrát do roka. Skvělé herecké obsazení, doprovodná hudba, atmosféra a gradování děje. Je skvělé, že v celém filmu byla půlka černochů a půlka bělochů, ale vůbec nevyzníval špatně, zesměšněně nebo rasisticky, ale byl krásně provázaný. ()

AllShallFall

Adama Sandlera vidím stále jako komika. A v tom případě je těžké si přebrat jeho roli v dramatu. Protože je stále vtipný. Co se týče děje, tak ten je naprosto smutný. Příběh muže, který truchlí ze ztráty rodiny o kterou přišel díky jednomu z největších neštěstích v novodobých dějinách člověka. Spousta producentů a režisérů se tohoto témata ujímá a vznikají nejen povedené dokumenty, ale i dramatické příběhy jako je tento. Na zamyšlenou však stojí, kdo za to všechno může. Mladí Američané trpí, protože jim někdo vzal blízké. Přátele a rodiny. Jenže ten někdo nebyli oni údajní teroristé. Byla to sama americká vláda, která použila své vlastní obyvatelstvo k vytvoření nové propagace k upevnění moci. A pak ještě drze budou soudit muže, jenž ze zoufalství učinil špatné činy. Přišel o vše, co v životě budoval a co miloval. Soudce v podání Donalda Sutherlanda to řekl krásně. O tomhle by vůbec neměl rozhodovat stát. Je to nehorázná drzost. Snímek se opravdu vydařil. ()

teutates

Prepracované charaktery postáv, vykreslenie emócií, žiaľ a nádej sprevádza tento snímok, ktorý svojou úprimnosťou a originálnosťou prinúti zamyslieť sa... Určite neide o dokonalý film, avšak ide o trochu iný pohľad na "vec"... Ústredná dvojica (Adam Sandler, Don Cheadle) sa Vám vrije do pamäti a pomaly odhaľuje príbeh, ktorého trpkosť cítiť po celej dlžke snímku. Film určitým spôsobom poteší, zarmúti, ale aj prekvapí. Nečakal som takýto doják, slzička síce nevyšla - ale myšlienok zostalo "kopa". 7/10 ()

swamp

Veliké překvapení. Sandler mi místy připomínal Dustina Hoffmana v Rain manovi. Mně se opravdu dostalo něčeho - od Sandlera - neočekávaného. Svou postavu nabil emocemi tak uvěřitelně, absolutně vystrnadil ze svého hereckého projevu přitroublý smích, neomezil se na jediný výraz..etc etc. Jeho podání je tak uvěřitelné, že i zkušený Don Cheadle se musel hodně otáčet, aby nehrál jen druhé housle.. Jenže co je pro mě zásadní..tento snímek ve mně zůstává stále a já nad ním zkrátka musím přemýšlet. ()

predators

Zde bych se přikláněl k menšině, která tento film moc kladně nehodnotí. Je to spíše na 3a1/2*, hlavně díky poslední půlhodině, ale na ty 4* to u mně nevyjde. Možná je to tím, že mi nesedělo téma, které navíc nepatří mezi ty nejzáživnější. Pochválil bych, ale herecké výkony(i když nerozpláčou) a místy příjemnou muziku. Takže 65% ()

Slartibarkfast

Dramatický příběh o událostech po 11. Září, kdy se rodiny obětí musely vyrovnat se ztrátou svých milovaných. Výborný herecký výkon Sandlera, který tu předvádí, pro něj nezvyklou, vážnou tvář a musím přiznat, že mu to šlo výborně a mile mne překvapil. Naopak Don Cheadle, který mne naprosto přesvěčil o svých hereckých kvalitách již v Hotelu Rwanda tu udržuje permanentně vysokou kvalitu svých hereckých výkonů. Citově tenhle film člověka doslova spláchne. Uvědomí si, jaké to je o někoho přijít. Vřele doporučuji a dávám 90% ()

nascendi

Je prirodzené, že udalosti spojené s 11. septembrom sú mimoriadne lákavou témou, po ktorej vďačne siahnu tvorcovia filmov. Silu priateľstva som si pozrel opakovane, pretože mi k nej chýbal komentár. Už na mňa ani zďaleka nezapôsobila takým dojmom, ako pri premiére. Naopak, viac som vnímal zdĺhavosť filmu, nefunkčnosť dejových odbočiek a neujasnenosť konania postáv. Naďalej však oceňujem herecké výkony oboch protagonistov s dôrazom na dylanovsky pôsobiaceho Adama Sandlera. Aj keď som išiel o hviezdičku nižšie, považujem Silu priateľstva za zaujímavý film, ktorý sa oplatí pozrieť. ()