E lan

Ryze podprůměrné hodnocení francouzské komediální série. Již chybí klasické chechtací scény, scénář je celkově trapný a nudný, herecké výkony se vypařili, prostě smutný (doufejme) konec... ()

Acrobat odpad!

ako kludne mohli zo 4 dat prec 406ku. aj tak tam len zavadzala. Kde je ta originalita prvych 2 dielov. uz to treba zastavit, lebo ide to do neustale bahnitejsich vod. ()

LabySo69

Totálně stupidní film, u kterýho (ač to má být komedie) jsem se upřímně zasmál jen jednou. Tvůrci se snažili vykrást kde co, přičemž hlavním zdrojem vykrádání byly předchozí díly z Taxi serie... Všechno, co jsem viděl v Taxi 4, jsem už viděl v předchozích dílech a opravdu už to neni vtipný, navíc je tu jen jedna "taxi jízda" a přehršle naprostý demence. Ještě, že se Marion Cotillard nezúčastnila natáčení, to bych jí asi jen tak neprominul :) ()

Mira90

406-ka z prvních tří dílů byla auto, které jsem vždy chtěl. Tahle 407-ička je divná. A hlavně chybí Marion! :-( ()

Sign

Tohle byla už vyloženě ujetá komedie ale i když vím že kravina nevím proč, když to běží tak to prostě nepřepnu a podívám se na to, asi je to opravdu hlavně kvůli hercům a jejich rolím, hlavně ´´Žibér´´ :-) ()

GTS_PUNK

Záverečný diel pôvodnej Taxi série so sebou neprináša výraznejšie prekvapenia. Po predošlých skôr iba priemerných filmoch nemá štvrtá časť tendenciu uberať sa kvalitatívne smerom hore. Ba, je tomu skôr naopak. Celá časť sa snaží byť ladená do futbalového nádychu, ale ten po typicky akčnom úvode upadne a viac sa k nemu v deji nevracia. Naopak priestor dostáva "klasický" námet, keď marseillské policajné oddelenie dostane na krk úlohu, ktorá sa im samozrejme vymkne z rúk a tak musia Emilien (Frédéric Diefenthal) a Daniel (Samy Naceri) s pomocou Peugeotu 407 prevziať iniciatívu a zachrániť deň. Tentokrát im priamo z policajnej stanice šikovne utečie najnebezpečnejší belgický zločinec a času na jeho opätovné chytenie rozhodne nemajú na rozdávanie. Spočiatku je divácky tento príbehový variant pomerne atraktívnou záležitosťou, keď však prejde od akčne ladeného futbalového začiatku k hlavnej dejovej línii, od tohto momentu klesá kvalita už len nižšie a nižšie. Aj keď je možno ťažké si v takejto pomerne dlhej sérii udržať stabilnú úroveň kvality, bez ohľadu na to je táto časť určite tou vôbec najslabšou zo všetkých štyroch. A to už je čo povedať, keďže ani tie predošlé nedokážu poriadne prekročiť prah filmovej priemernosti. Zas a znovu je aj v tomto prípade hlavným problémom neschopnosť tvorcov zaujať diváka atraktívnosťou príbehu, keď dochádza k tomu, že Luc Besson už len prakticky v scenári recykluje nápady a oblieka im na oko nový kabát. Vykrádanie bánk tu už bolo, dokonca nejedenkrát. Nemožno sa tak čudovať, že divák očakáva niečo svieže a nové. Keď však znovu dostane tú istú porciu, len inak naservírovanú, chutiť mu už nebude. Príbeh už zďaleka nefunguje a humor v ňom detto. Čelí totižto rovnakému problému ako príbeh. Buďto sa s ním už divák stretol v predošlých dieloch alebo jednoducho nie je vtipný, čo je ešte horšie ako prvá možnosť. Naozaj zábavných a vtipných momentov ponúka film ako šafránu. Úprimne sa divák zasmeje možno dvakrát, čo je na dobrú komédiu skutočne žalostný počin. Ku komplexnému zlyhaniu dochádza už v samotnom úvode. Ten diváka "opantá" tým, že sa bude jednať o Taxi s futbalovou tématikou, aby mu následne "vytrel" zrak a sklamal najviac ako sa len dá. Keď už nič, tak aspoň malá cameo rola Djibrila Cissého poteší každého futbalového fanúšika. T4xi neprekvapuje, pretože štvrtý diel akejkoľvek filmovej série dokáže už len ťažko prekvapiť. Potom o to viac, keď sa jedná práve o sériu Taxi. "Staronový" príbeh nemá možnosť diváka výraznejšie niečim zaujať, nedokáže ho adekvátne zabaviť a áno, nejedného môže aj poriadne nudiť. Jedná sa už len o "dojenie" známej filmovej značky, pričom vytuningovaný taxík zohral hlavnú úlohu naposledy v prvej časti série. S prižmúrenými očami možno zhodnotiť film ako lepší podpriemer, aj keď sa táto nezábavná hodina a pol v Marseille pýta kvalitatívne ešte nižšie. ()

rublik05

T4xi se od svým předchůdců liší v mnoha ohledech. Jednak je mnohem, ale mnohem šílenější, díky čemuž občas působí jako parodie sebe sama, má ale také znatelně méně automobilových naháněček a akční scény působí neskutečně nudně. Začátek každopádně vypadal docela nadějně, tvůrci opět sází především na Bernarda Farcyho, který je sice opět perfektní, ale už je to tak nějak málo. Dobrý vtip aby člověk pohledal, většina hraničí s trapností, herecké výkony taktéž nic moc. Přišlo mi, že čtyřka je ve všech ohledech strašně přetažená za vlasy, občas až úplně do absurdna, což je z mého pohledu naprosto zbytečné a ve finále to snímku jen ubližuje. 4/10. ()

mira.l

Jejeje, doufám, že tohle byl poslední TAXI počin. Na víc jak dvě * to nebude. Jedna je za pár (no dobře, asi 4) okamžiky, které byly docela vtipné a Emmu Wiklund. Ona je ... prostě tak trochu nevšední kus ženský:). ()

Martini98

Taxi jede, ale toto asi s ruční brzdou! Celá série se zvrhla na frašku, sice se ještě zasmějete, ale kvalita upadla! :( škoda ()

DjMetal

Neviem preco uz neukazuju tie jazdy v taxiku ako to bolo v prvej a druhej casti a celkom aj v tretej.Da sa na to kuknut a najzabavnejsie je ked je Komisar nafetovany:D. ()

JohnVodka

Bohužel po trapné trojce přišla ještě o něco trapnější čtyřka. První a druhý díl už se asi nepřekoná. Všechno se již opakuje a to co ne, to utíká uplně jiným směrem. Bohužel jsem se u Taxi 4 moc nepobavil. Pár momentů kdy sem měl cukání se pousmát bylo, ale to na aspoň trochu slušnou komedii nestačí. ()

lenzi

Voľakedy som videl jednotku a možno aj ďalšie časti a hmlisto si spomínam, že ma celkom pobavili, aj keď už neviem, čo sa tam riešilo. S podobným cieľom nenáročnej zábavy som si raz večer po ťažkom dni sadol ku štvorke. Z hrôzou som po dvadsiatich minútach zistil, že film je zrejme smerovaný na vekovú skupinu asi tých ratolestí hlavných hrdinov, ktoré vo filme drvia tie počítačové hry. Tak infantilný humor nemajú ani animované filmy, určené naozaj pre deti. Ďalší problém je, že aj napriek názvu tam onen slávny taxík skoro tiež nevidieť. ()

Bezda22

Je to trošku jiný, než předešlé díly. Ale i tak mě to bavilo a to celkem dost. Když bych to srovnával všechno s jedničkou a dvojkou, tak by to bylo tak za 3 hvězdy. Ale když to beru jako samostatnej film, tak uvažuju o pěti hvězdách. Ale nakonec zůstanu na rozmezí mezi 4* hvězdama a plnym počtem... takže 4,5* a 80% ()