Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

Ondis

Dvojka nezklamala! Ze začátku jsem se hodně nasmál, pak se vtípky ztrácely a přišlo americké ponaučení a přátelství nadevše. 65% pohodovka. ()

Crackonosc

Naprosto průměrný animovaný film s jedním geniálním vtipem se světluškou a řadou dalších pro děti do osmi let. Dokoukat se to dá bez jakékoli újmy na zdraví. ()

Lionheart

Podle mě (a nejsem sám) lepší než jednička. Užil jsem si tučňáky, ale hlavně ta hudba!! Zpočátku Shrek, pak Volání divočiny a při souboji Alexe s babičkou upravený Morriconův Hodný, zlý a ošklivý. Kdyby to bylo méně patetické, možná bych dal pět (ale to u mě animáče nedostávají). 3,5*. ()

D.i.d.i.

Tak z tohodle animáku mam smíšený pocity. Mile mě překvapilo docela solidní množství opravdu dobrejch vtipů a hlášek a krásně udělaný prostředí u některejch scén. Na druhou stranu mě bohužel vůbec nepřekvapilo to, že tam byl ještě o dost větší počet vtipů fakt trapnejch. Největší podíl na nich měla ta stará bréca, která mě štvala už v jedničce a oni jí daj do dvojky jako skoro hlavní postavu (děkuju). Každopádně pro děti tak do 12ti let asi ideální animák :) Pro starší zábavnej fakt jenom místama. ()

Prochy38

Když už jsem si zvykl na to, že jsou ta zvířata prostě hnusný, donutil jsem se si s dětmi pustit dvojku. Začátek se mi moc líbil. Opakuji moc! Pak už to nabralo obrátky stejně jako v prvním díle a postupně to kleslo ještě níž... Nechápu. Ale prosím, už žádný Madagaskar:/ ()

ThomasL

Za tu starou babku mezi devadesátkou a smrtí bych toho scénáristu nejraději pověsil za kule do průvanu, ale jinak jsem docela dobře pobavil. Prostě taková oddechovka na odpoledne. Vím, že je dneska možné všechno, ale aby se dala dohromady hrošice s žirafákem? To na to musí upozorňovat i v Holywoodu? ()

Hanes88

Musím říct, že první polovina filmu byla snad i lepší než v prvním díle. Jenže pak začala kvalita postupně klesat až to došlo k hroznému závěru. Původně jsem měl v plánu dát jen 2 hvězdičky, ale za Krále Jelimána, který mě ani v jednom díle nezklamal (ačkoli by se mohl ve filmu vyskytovat ještě častěji), dávám 3*. ()

J*A*M*A*L

Dvojka nijak moc nepovolila a také se film pro mě moc zdařil.I přesto že na jedničku se to někam hrabe mě to stále přišlo moc zábavné a stejně dobré.Když jsem shlédnul jedničku nikdy mě nenapadlo ani ve snu ne že by mohli udělat dvojku, ale stalo se a udělali dobře.Já jsem si to nenechal ujít a s přítelkyní jsme alou vypálili do kina a užili jsme si to v plném proudu.Jenomže teď nedávno už na DVD přepašovali dvojku a tu jsem ještě neviděl tak se už moc těším protože to prostě stojí za to.89% ()

Teabag

V mých očích jednoznačně vede král Julian a Sacha Baron Cohen... Ačkoli mám dojem, že tučňáci už vymýšlejí plán, jak je překonat :-) ()

angloumene

V kině se spoustou dětí je Madagaskar 2 parádní oddechovka, která nabízí spoustu zábavných vtipů, napětí a vůbec všeho co ke správné animované pohádce patří. Při druhém televizním zhlédnutí jsem ale zjistila, že většina gagů se pohybuje někdo okolo linie určující neúnosnou míru trapnosti, příběh je takový celkem nijaký a celkově spíš nic moc. ()

peetriss

Přechod na pevninskou Afriku, jinak opakované přihřívání už tak průměrné kaše prvního dílu. Nejsem žádný upjatý moralista, ale např. mlácení staré babičky do tváře se mi nezdá u dětského filmu vhodné a výchovné. Sterilitu filmu alespoň částečně narušuje zábavný gang tučňáků a občasné povedené hlášky. ()

Patrik256

Rozpočet_ 150 miliónov dolárov // Tržby_ 603.9 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 68 685 137 Kč // Diváci v ČR_ 785 044 // Tržby v USA_ 180 miliónov dolárov ()

berry.77

Dávám veký plus aspoň 2* za český dabing a to mě zaskočilo pač sem často naštvaný a sklamaný. Seděl sem v kině a kolem spousta dětí pozoroval sem tam a tenhle film je jako nejlepší hračka pro děti smích se rozléhal i ze sálu. Sice je to slátanina animáků,ale mě tohle neva gesta spousta narážek na různou kulturu proč ne celkově to dává dobrý dojem. ()

Yardie

Nerozumím celkem vysokému hodnocení... Tento snímek byl pro mě vyloženě zklamáním! Přítelkyně mě na to donutila jít, tak co bych pro ni neudělal. Ale dokonce i ona se nudila a usnula v kině. Já se celým filmem totálně pronudil. Zasmál jsem se tak 2x za celý film a pousmál tak 5x. Naprosto otřesné! Naštěstí mají v kině do Vánoc akci a vyšlo mě to jen na 50,- Kč za lístek. Protože jinak bych byl ještě více vytočený! Opravdu jsem hodně zklamán! Hvězdičky dávám za tu kapku humoru a animaci, která byla opravdu výborná. Jinak otřes! Howgh! ()

Ricky_CZ

Už přece nejde jen o to, jak slavný hlas bude která postavička mít, nebo jak velký dav se sejde ke hromadnému tanci...Bohužel v úUtěku do Afriky o nic jiného nešlo...40% ()

conery1

Nevkusné pokračovanie. Kto je ten zlý. Filmári? Robia iba to, čo ľudia chcú vidieť. Kam sa podelo čaro rozprávok. ()

petrfox

Oblíbená zvířátka z prvního Madagaskaru v čele se Zoolanderovským lvem Alexem mě opět nezklamala... A Jelimán s Mauricem, stejně tak jako jednotka bojových tučňáků předvádějí svoje další neskutečné kousky, u kterých jsem se skvěle bavil... ()

AlchENEMY

No narozdíl od jedničky mi přišlo, že druhý díl až na vyjímky postrádal vtip a nějaký větší příběh. Je to celkem zklamání, čekala jsem od toho trochu víc než mi bylo dáno. ..zvlášť když jednička je nekompromisně originální. ()