Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

remy

Eeej Morisi, když zvedneš ruce, tak je to větší prča! Prča je celý Ma-a-kdó že dvojka. Tak hned na začátku můžu říct, že je dvojka minimálně o velikost sopky lepší než první díl. Král Jelimán nikdy nezklame a střílí tak jednu lepší hlášku za druhou. Kraluje i Melman a jeho velké odhalení vůči Glórii. Nejlepší je ovšem Alexova statečnost tvrdě fightit s jakousi kung-fu babičkou, která je vlastně jedna z nejdůležitějších postav. Takže záporák luxusní! . Zkrátka Madagaskar 2 není špatný pokračování. Za mě velká spokojenost. //80% ()

JADIM

Od Madagaskaru 2 som dostal to, čo som chcel a to bola znova dobrodružná jazda sprevádzaná celkom dobrým humorom, ale nebolo to až tak dobré ako prvý diel, pretože občas som sa nudil. Možno to priniesli nové vážne postavy, keďže v jednotke išlo iba o partiu zvierat zo ZOO a o bláznivých obyvateľov divočiny, ale celkovo som sa bavil. Prvýkrát som to videl ešte v škôlke, čiže to pre mňa má určité čaro, podobne ako aj jednotka a trojka. 7,5/10 (Videné roku 2010, SK dabing) ()

Maark

Král Jelimán,Morris a tučňáci jsou naprosto cool!!! Myslim(a to mám přitom zakázaný), že parta tučńáků by zasloužila krátký animák... ()

killjezor

Po,pro mne nudné jedničce,přichází dvojka,plná hudby a jednoduchých vtípků.Nenabídne nic nového,ale konečně jsem se bavil skoro od začátku do konce.A hlavně,tučňáci dostali větší prostor k seberealizaci. ()

DavidS.

Pro děckého diváka pokračování Madagaskaru nabídne pochopitelně barevné obrázky, sem tam písničku, trochu roztomilosti, piškvořící se zvířátka a nakonec nějaké to povinné moudro o rodině...Mně osobně přinesl Útěk do Afriky větší porci hlášek, protože už se nesnažila jen eskadra tučńáků... Letecká scéna a ztroskotání byly opravdu zábavné, nemluvě o opičích odborech a jejich mateřské dovolené :) ()

rozbris

Oproti předešlému Madagaskaru jsem se pořádně nezásmal ani jednou. Tohle se DreamWorks moc nepovedlo, co si budem povídat, podívejte se a budete souhlasit. ()

Pavlík

02. 06. 2009 (158.); Alex, Marty, Melman a Glorie zažívají mnohem větší dobrodružství a svobodu než v New Yorské Zoo ()

Herráček

Ale nebejt odborů... Už i ty zvířata sou sakra zkažený... Metrosexuál, téměř zoofilní (či tak něco) jedinec, otylá slečna, který trpí představou, že je pěkná... No... pěkný to obrázek naší doby. Ale to vynášení starých dobrých časů do nebes? (samozřejmě nenásilně) ()

Seti

Komu je víc než 12 ruce pryč! Věřím, že pro naše nejmladší to může být nový Lví král, ale nám odrostlejším toho nový Madagaskar moc nenabízí. Tučňáci jsou ještě jakž takž styloví a dost toho zachraňuje i Sacha Baron Cohen, ale jinak sucho v napajedle. ()

Han22

Průměrné pokračování mírně nadprůměrného animáku. To co bylo v jedničce je i tady, ale celé je to tak nějak rozbředlé do scének, gagů a historek a příběh veškerý žádný. Z postaviček u mě každopádně vede drsná babka, ta nemá chybu. ()

see_sawandrew

Kung-fu bába a Simba v2.0 aneb čorkujeme, kde se dá. Nejnudnější animovaný film... Opičí odbory a rafinovaní tučňáci na dobrý animák fakt nestačí. 20% ()

Loki_Six

"In case of a loss of oxygen, please place your masks over your faces to hide your terrified expressions from the other passengers." ()

borec999

Kúzlo jednotky sa aspoň pre mňa, stratilo. Dejová línia z Afriky, odkrývanie minulosti Alexa a nový nápadník Glorie už neboli tak zaujímavé ako dej pôvodného filmu. Na film sa však stále pekne pozeralo(animácia), pár scén ako napríklad pád lietadla, či scény s ústavične nasratou babkou alebo tučniakmi sa podarili a celkovo to úplná katastrofa nie je. Len typické pokračovanie, ktoré je slabšie od originálu. 60% ()

Zagros

No, kdybych druhý díl Madagaskaru neviděl, o nic bych nedošel. Prakticky platí to, co jsem napsal u jedničky. Stále dokola stejná kostra příběhu, stejné charaktery postav a jen je to navlečené do jiné animace, která se mi moc nelíbila. Jinak klasická dvojka, více akce, více zvířat, více všeho… méně hvězd. Ani král Jelimán už mě nepřinutí dát třetí hvězdu a třetí (a další?) cesty na Madagaskar už rozhodně nepodniknu. ()

Hanys_

Tahle série si drží celkem vyrovnanou kvalitu. Druhý díl není o moc horší než jednička, zase jsou tu sice rodinná moralizování (ale kde nejsou), ale je to prostě zábavné. Navíc když jde do tuhého, je vždycky spoleh na tučňáky. ()