Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

aR3Zz

Čistě komerční pokračování nepřináší nového téměř nic. Za pozitivní proto hodnotím jen fakt, že více prostoru dostali tučňáci. Pro děti roztomilý animák, pro odrostlé publikum jen animák. A to je málo. 30% ()

Miki68

Nevím. Neviděl jsem větší rozdíly mezi jedničkou a dvojkou. Přišlo mi, že humoru bylo v obou přibližně stejně. Scény s tučňáky byly vypointovanější, jen se mi zdálo že ve dvojce se tvůrci zaměřili více na menší diváky, předpokládal jsem opak. Ale přesto jsem se několikrát dobře zasmál. ()

Koška

Pod pojmem Madagaskar 2 si můžete představit ohromnou porci vtipných scének, které jsou výborně graficky zpracované. Tento film mě dostal od samého začátku. Kdo se rád zasměje, tak vřele doporučuji!!! ()

Torgal

Na takéto filmy som už asi pristarý. Infantilnosť, ktorá mi prekážala pri jednotke je späť a útočí na všetkých frontách. Hromada vecí ma vyslovene iritovala, najmä trápna babka terorizujúca všetkých okolo a príbehová línia ako celok. Nájdu sa tu aj dobré hlody (a niekoľko vynikajúcich), no zväčša ide celkom priemernú zábavu pre tých najmenších, ktorá odrastenému divákovi moc príležitostí na smiech neponúka. 5+/10 ()

pepa3rd

Hezká barevná animačka, ale nikterak zajímavý příběh, který vylepšují jen epizodní vsuvky s tučnáky. Nebýt jich, asi bych se ani jednou nezasmál. Asi to je film pro malé děti. 50 % ()

Utero

Dostal jsem chut pustit si něco odlehčeného, něco u čeho budu moct vypnout mozek a dobře se pobavit, přecejen jsem už dlouho neviděl žádnou tu komedii, protože mě moc nebaví, ale jednou za čas je nějaká ta změna určitě zapotřebí ...aaaa vlastně já ještě neviděl ten druhý Madagaskar, že? Proč si ho nepustit? jdu do toho...šel jsem do toho a upřímně toho lituju...zatímco jednička byla moc fajn (teda když přehlídnu ten konec), spousta skvělých hlášek a výborný dabing...tak dvojka je totální odvar jedničky a dalších veleúspěšných animáků ze světa Dream Works. Ani snad nedokážu popsat slovy jak mi totálně lezla na nervy ta blbá bába s kabelkou nebo furt dokola tancující zvířata..asi děsná sranda co?....Tučnáci rulezzzzzzzzzz. ()

Manhattan

Za tučňáky jinak zbytek je hrůza., jedničce to nesahá ani po nehty na nohou chtěl jsem napsat po kolena ale to bych tomu filmu hodně přidal.... ()

Dimo

Obstojné pokračování, kde opět hrají prim podružné postavičky, s tučňáky v čele a drobné vtipné scénky, naopak přidaná hodnota v podobě kung-fu babičcky jde spíš na misku trapnosti. Slušný spád, dobré množství vtipu, únosná míra patosu, poučování a trapnosti. Přesné 3 hvězdy. Uvidíme, s čím se vycajchnuje trojka. Ta už bude chtít hlubší nápad a střeštěnější vtipy. ()

Yomega

Celkově vzato, ztráta času. Jediné co stojí za pozornost je pár vtipných momentů (vyjednávání odborářů a tučňáci obecně + občas vtipná hláška od Melmana) a výborná hudba Hanse Zimmera. Ovšem babizna s kabelkou, král Julián a vše ostatní spolehlivě kazí celkový dojem. Doporučuji koukat pouze do deseti let věku, jinak to nemá smysl. ()

Pekisan

I´ve got good news and bad news. The good news is we´ll be landing immmediately. The bad news is we are crash landing. Bez tucniakov by to bola podpriemerna nuda. Skoda, ze ostatne zvery im nedokazu sekundovat a na ako-taky priemer to vytahuje uz len babka karatistka. ()

Jakubik

Naprosto perfektní zábava jak pro dospělé tak pro ty nejmenší. Děti zaujme spíše animace jednotlivých postav a mimika a dospělého diváka přiláká na některé scény a gegy prostě každý si tu najde tu svou...myslím, že pokračování není lepší ani horší než první díl... ()

Stíba

Tak trochu animovaná fantasmagorie, která mi nicméně sedí a často se při ní zasměju. Spousta hlášek a opět skvělý král Jelimán. ()

Ondr@932

V celku slušné, zábavné, ale o trochu slabší pokračování perfektního animáku Madagaskar! Nejlepší momentky jsou s letadlem na začátku :-) Dávám 6/10 ()

Orina

Méně tanečních párty, méně scének typu "kdo koho praští víc" a více Mortyho, bylo by to možná i na plný počet. Tučňákům a šimpanzím odborům oskara :-) ()

Bollek

Asi pudu proti proudu, ale líbilo se mi to možná ještě více než první díl. Především hudba je mnohem výraznější, ta se Zimmerovi obzvláště povedla. Tučňáci dostali alespoň trochu více prostoru a pomáhají jim navíc ještě opičáci. Dobrých hlášek i vtipných momentů je tu dostatek, jen ten příběh není možná úplně dokonalý a je místy až trochu dětinský. Ale je to přeci jen pořád film pro děti, nebo ne? ()

chrispe

Provedení je moc pěkný o tom žádná, ale ten příběh, humor, jednotlivý scénky podle mě stáli spíš za nic, než za moc. To, co bylo vtipný, bylo vzápětí doplněno nějakou nemožností. Prostě se mi to nelíbilo. ()

geek.ondra

Plejáda funkčních a méně funkčních skečů. Filmu hraje do karet celkem kvalitní rozkreslení postav a v rámci možností nosný příběh což vlastně stačí k tomu aby to stejně jako minule byla neurážející zábava pro celou rodinu. 7/10 ()

bararich8

Docela fajn, ale na první klasický díl to asi nemá. Jako určitě to má některé fajn momenty a člověk se u toho pobaví. 3* ()