Když se Will rozhodne vyprávět své dceři příběh, jak potkal její matku, zjišťuje, že ohlédnutí do minulosti mu možná pomůže vyřešit svou budoucnost. Zkrátka nikdy není pozdě dát lásce druhou šanci...
Třicátník z Manhattanu Will Hayes (Ryan Reynolds) se právě nachází uprostřed rozvodového řízení a jeho desetiletá dcera Maya (Abigail Breslinová) se ho začíná vyptávat na jeho život před svatbou. Will jí vypravuje o svých milostných úspěších i pádech - o dívce ze sousedství Emily (Elizabeth Banksová), o nejdůvěrnější přítelkyni April (Isla Fisherová) i o volnomyšlenkářské Summer (Rachel Weiszová)... Tři romance... tři zlomená srdce. Maya si skládá dohromady dílky tátovy milostné skládačky a začíná chápat, že láska vůbec není jednoduchá. Will si díky ní ale také uvědomuje, že nikdy není příliš pozdě na to, aby dal lásce druhou šanci. (HBO Europe)

Sammya

Tohle je hrozně roztomilej film :) Je to takový kouzelný, jak Will v podání Ryan Reynoldse vypráví svůj mladický příběh lásky své malé dcerce (Abigail Breslin), která si to všechno přebírá s takovou tou úžasnou dětskou nevinností a inteligencí. Normálně nesnáším takové ty strašně chytré děti, co snědly všechnu moudrost světa, ale tady to působí roztomile. Srovnání s HYMIM jde mimo mě, protože na to nekoukám, takže když hodnotím tenhle film sám za sebe, musím dát 4*, protože jde to velmi nadprůměrná romantická...no komedie ani ne, prostě film. Je fajn, že se až na konci dovíme, kdo vlastně byla ta ONA, ale jsem ráda za ten konec, který tam je, protože ta opravdová matka mi byla nesympatická. Edit: Dějová linka s Jane Eyre byla super, já si zase sbírám knihy od Jane Austen :D A ta politika mi vůbec nevadila. Edit: Po deseti letech je to stále jeden z mých oblíbených filmů, ke kterým se vracím. ()

Flynn

Po dlouhé době povedený romanťák, který skutečně jakoby vypadl z nápadu How I Met Your Mother.... zajímavý námět, zajímavé zpracování, příjemné obsazení, akorát jsem z toho byl nějaký smutný nebo co... každopádně Isla Fisher byla více než sympatická. ()

eaten

How I Met Your Mother v dvoch hodinách. Super príbeh, nenudil som sa ani chvíľu a bol som zvedavý ako to dopadne. Možno to nie je tak úplne na 5 hviezdičiek, ale hneď po dopozeraní filmu som z toho dosť nadšený :)). ()

pakobylka

Nevím jak vy, ale já osobně přemoudřelé dítě vnímám podobně jako jednorožce ... nebo mořskou pannu - bájné bytosti, které nemají co dělat v naší přízemním realitě. Tohle je komedie, takže jsem ochotná maličko přimhouřit obě oči - tím spíš, že je mile vtipná a nad věcí, byť možná až přespříliš korektní a laskavá ... ale především: Zbytečně netlačí na pilu - jakoby dobře věděla, že to při svém IQ nemá zapotřebí ... 3,5* P.S.: Víte ... chtěla bych ho SLYŠET, jak své holčičce vypráví svůj příběh, myslím, že by to byl výjimečný zážitek. ()

c.tucker

Opravdu netradiční romantická "komedie", nejede v zajetých kolejích a od začátku nikdo netuší, jak to s kým dopadne a kdo s kým skončí. Velmi zajímavé a dobře zvolené obsazéní. Ryan Reynolds celkem překvapil, že není jen směšná figurka. Velmi oceňuji i sympatickou a milou Islu Fisher. ()

Maty85

Tendle filmový žánr sice extra nemusím, ale přeci jen sem kouknul a byl docela mile překvapen. Tady jde vidět, že ne všechny romantický filmy jsou na jedno brdo. Tendle je vytvořen z trošku jiného soudku a docela se povedlo. Děj plynule pokračuje bez větších zádrhelů a hlavně divák v podstatě do poslední chvíle neví jak vše přesně dopadne. Pro milovníky tohodle žánru je to určitě krásný zpříjemnění některého z večerů. ()

BoXBe

Film zoufalý, o ničem, s dvěma pěknýma herečkama (Isla, Rachel) a několika úsměvnými momenty. Je to bezcenná vata pro deštivá odpoledne, osamělé ženy a muže v kocovině jako jsem dnes já... ()

wendelin9

Ani jsem to nečekala, ale tahle sladká komedie se mi opravdu líbila a dobře jsem se bavila po celou dobu... Abigail válí a Ryan je proste Ryan :D:D.... ()

otík

Nečekal jsem, že Ryan Reynold natočí tak krásný film. Ano, je to romantická pohádka, ale zatraceně hezká a pohodová. Není plná kýče jako je většina romantických patvarů, je originální, inteligentní a velmi lidská s věřitelnými osudy lidí. Také forma vyprávění malou dcerkou je zajímavá a diváka stále žene za poznáním, jak to tedy vlastně skončí. Už dlouho jsem se tak dlouho netěšil, až film uvidím znovu. Velké romantické bravo! ()

Twil

How I met your mother in one-hundred and five minutes with no jokes. But still realy nice... Actully, there were samo jokes maybe, ... There definitly were some. 75% ()

dr.fish

Vždycky, když vidím filmy tohoto ražení, přemýšlím, zda tvůrci točí svéráznou reklamu na Ameriku, anebo prostě jen plní sny běžného Američana. Obojí je hrozná představa, hlavně v tom, že jim to někdo žere a ještě se u toho baví. Tenhle laboratorní svět plný klišé nabídek sňatků, voleb prezidentů, dilemat ještě nezhrzených milenců, New Yorku jako best-city -in-the-world, nám vnucuje pocit, že každý Amík touží na kolenou požádat svou milou o ruku, ale nemůže se furt nějak rozhodnout. Protože je po ruce pořád nějaká ta zajímavá ženská, komplikuje se to. Když už dojde k nejhoršímu, respektive on se tomu nejhoršímu ubrání a definitivně se rozhodne pro svou starou lásku z maloměsta, odepře si sex na jednu noc, tedy obětuje se pro lásku (abychom tomu vskutku rozuměli), ona z maloměsta přijede a řekne mu, že on není tím, kdo selhal, ale ona se nechala ojet svým spolubydlícím. Ne tohle není spoiler, protože je to skoro v každé americké komedii, která si hraje na inteligentní zábavu. A tak náš milý hrdina s prstýnkem v ruce shoří jako papír a jeho život ztratí smysl, přestože už dávno ví, že je to on, kdo to odpískal první, i když se s tou holkou minulou noc nevyspal. A že má vlastně štěsí, že se mu dveře do nového života otevřely tak snadno.... Druhá třetina filmu nám ukazuje hlavního hrdinu trochu v civilnější podobě, jeho chování se už vzdáleně blíží skutečnému člověku, i když se pořád chová jako blázen, a evidentně ještě vůbec nepochopil, že je to on kdo je celou dobu zcela mimo mísu. To je samozřejmě záměrem tvůrců, aby ho část obecenstva začala nesnášet a druhá litovat. Obě poloviny diváků jsou však zvědavé, jak to s ním tedy dopadne. Nebylo by dobré romantické komedie, kdyby si hlavní hrdina nesáhl na dno, neocitl se v krizi, a v té chvíli nepochopil, kdo je jeho opravdový přítel. On však i svého už jediného přítele (ve své zabedněnosti!) zklamává a odkopává. Dostáváme se zcela na dno příběhu, kdy by se z popela měl zvednout pověstný Fénix, tj. nový člověk, který vše pochopil a vše bude směřovat osvědčenému HappyEndu. I pro diváky, kteří neholdují našemu pornohrdinovi ve střídání partnerek, je zde zajímavé zpestření v podobě hrdinovy dcerky, které je příběh vyprávěn retrospektivně. Dcerčiny poznámky a postřehy udeří pro změnu na strunu těm tzv. rodinným typům. Zpět ale k příběhu. Postupem děje začíná být divák přesvědčen, že hrdina musí být naprostý idiot, když mu nedocházejí základní fakta a není schopen je vyhodnotit a poučit se z nich. To se ale v životě stává. Na scénu se vrací původní milenka z maloměsta, a mně nezbývá se ptát, jestli si člověk má vzít první ženskou, kterou potká, anebo počkat až se úplně odrovná životem a pak si pořídit tu samou?! Asi to bude tedy úplně jedno. V této chvíli už je divák naprosto vysílen a modlí se za finální "hepáč", který nám nakonec rejža naservíruje. Dceruška to zařídí, on to pochopí a všichni družně zaplují do bytu poslední neopotřebované milenky, která na to mimo jiné celý život vlastně čekala.... ()

vesper001

Paridův soud mezi třemi kráskami. Ta, která vyhraje, bude jeho budoucí bývalou ženou. :) Pohodová a vtipná romantika. Nic víc a nic míň. ()

Kjůkíí

Krásná výprava, kterákoliv může být ta pravá, VV=VyVolená. Vyprávění netradiční formou pro dceru Mayu. Schválně komu fandíte nejvíc?Já samozřejmě ryze pravé lásce, tedy holce od kopírky. Holky od kopírky jsou tradičně osudové v amerických filmech, jen si vzpomeňte na Rosse a Rachel z Přátel, za rozpad jejich vztahu taky mohla holka od kopírky, když si dala Rachel pauzu. Je zajímavé, jak se čas od času objeví opravdu kvalitní romantická komedie. Od P.S. I Love You první taková. Kdo zná Ryana Reynoldse ze Sexy párty, má poněkud problém srovnat se s tím, že je zodpovědný otec, úspěšný politik a ne bláznivý odrostlý student a organizátor nejlepších párty ve městě X. Film je plný zvratů, po prvním už tušíte, to je ona a opět se stane něco nečekaného jako v pravém životě, to se mi líbí. Je to věrohodné. A častokrát se tu objevuje srovnání s How I Met Your Mother a když přivřu oči, odmyslím si Barneyho a plno jeho vtípků, musím souhlasit. ()

TomStall

Pěkně si mě Adam Brooks povodil.. Při slabším rozjezdu jsem vzdoroval, pak jsem si chvíli stěžoval na klasickou romantickou klišoidnost a nakonec jsem jim to sežral i s navijákem. Navíc příjemně zahraný, hlavně Abigail opět potvrzuje, že dětský herci nemusej člověka jen iritovat. A Isla je nádherná. 80% ()

markuc

Nevidim zadny duvod tento film lepe hodnotit, napad/idea filmu jsou velmi stary napad a invenci prinasi velmi malo. Otrepane klise v novem havu, s nekterymi dobrymi hereckymi vykony, jinak pramalo invence a v podstate zadny dej. ()

JimmyII

Pro mě moc příjemná změna v trochu skomírajícím žánru romantických komedií. Originální příběh mě vtáhl do děje hned na začátku a nepustil až do konce, který jsem sledoval s napětím a po němž mi na tváři hrál takový ten úsměv, který znamená, že to všechno chápete a cítíte stejně, jako hlavní postava. Tu tady stvárnil jinak pro mě nesympatický Ryan Reynolds, a zahrál skvěle. Z holek nejsympatičtější určitě Isla Fisher a samozřejmě malá Abigail Breslin, jejíž postava je neskutečně vtipně uvědomělá. A třešničkou na dortu je pak zarostlý taťka Kevin Kline. Určitě, možná je nadprůměrnou, příjemnou romantickou komedií, která nemůže zklamat. Fakt. ()