Na cenu Emmy nominovaný Matthew Perry predstavuje bezprostredného a inovantívneho učiteľa, ktorý odchádza z malého mestečka učiť na jednu z najťažších Harlemských škôl. Aby si však našiel cestu k študentom a prebudilv nich plný potenciál, musí použiť veľmi nekonvečné metódy... Na základe skutočného príbehu. (Zion)

GTS_PUNK

Skutočnými udalosťami inšpirovaný príbeh o učiteľovi Ronovi Clarkovi (Matthew Perry), ktorý prichádza učiť do ťažkých podmienok v newyorskom Harleme, je už na prvý pohľad typickým "béčkovým" počinom. A v praxi to snímka režisérky Randy Haines potvrdzuje. Niežeby to, čo sa skutočnému Ronovi Clarkovi podarilo dokázať, nebolo obdivuhodné, problémom je, ako to tento film z roku 2006 zachytáva. Divákovi je od začiatku jasné, že Clarkovi sa podarí uspieť a premeniť triedu plnú problémových detí na premiantov, ktorí si zamilujú učenie. Predvídateľnosť je však v tomto prípade akosi očakávaná. Horšie je, že dielo režisérky Haines sa nijakým spôsobom nevymyká z rámca tematicky podobných filmov, pričom so sebou prináša všetky možné stereotypy, ktoré si možno z filmového hľadiska predstaviť. Najvýraznejšie sú v prípade postáv školákov, ktorí najprv vzdorujú všetkému a všetkým, ale postupne sa Clarkovi podarí nájsť si k nim cestu. X-krát použitá šablóna nemôže ničím prekvapiť, tým pádom nemôže ani diváka veľmi baviť. Aj vďaka tomu je príbeh ako celok plochou a nezáživnou záležitosťou, ktorej nepomáhajú ani menšie odbočky do životov či už Rona Clarka alebo jeho žiakov. Snímka veľmi nebaví ani po hereckej stránke. Matthew Perry je nanajvýš priemerný a detskí herci síce nehrajú najhoršie, ale diváka výkonmi príliš nenadchýnajú. The Ron Clark Story je šablónovitým filmom, ktorý potvrdzuje, že pri podobnom námete, aký v tomto prípade možno vidieť, sa už len ťažko dá vymyslieť niečo nové. A v praxi to potom rezultuje do podoby podpriemerného "béčkového" diela. ()

Evushe

Když pominu některé (až příliš americké) momenty, tak byl rozhodně lepší než http://www.csfd.cz/film/242265-mezi-zdmi/ , který byl v podstatě o tom samém, ale trochu víc dokumentárnější a "syrovější" - což ho bohužel učinilo monotónním a nudným.. Příběh Rona Clarka byl naopak dynamický a zábavný! ()

Indyi

Něco jako Sestra v akci v kalhotách, ale ne tak vtipné a vážné scénky vyznívají trapně, pateticky...no prostě klasická Amerika. Přehrávané, nevěrohodné, neupřímné. Špatné. ()

vlKousek

Ikdyž to byl "jen" televizní snímek, tak mě opravdu mile překvapil. Film je hned zajímavější, když člověk ví, že se to opravdu může stát. Byl to velmi dojemný a příjemný snímek, kterého se Matthew Perry ujal velmi schopně a tudíž i velmi důvěryhodně zahraná role. Ty jo na těch našich školách je opravdu něco špatně, hloupé memorování něčeho, co nás občas naprosto nezajímá.....tohle je návod, jak by se taky mohlo učit, jenže zarezlé systémy se prostě jen tak změnit nedají, neumím si totiž představit, že by tohle tady někoho vedení školy nechalo dělat....:)) ()

redalert21

Best, best, best...a to snímky podobného ducha nemám rad, matthew to zahral brilantne a dokazuje, že není jenom tajtrdlík "Chandler" bravo! Nechapu tak "malé" hodnocení, to bude tím že se film nedostal do širší veřejnosti ()

r007

Děj je velmi předvítatelný, příběh je jakoby okopírovaný z filmu Panu učiteli s láskou, kterému však nesahá ani po kotníky. Absolutně nevyužitý potenciál. Pár hezkých momentů by se našlo, třeba skákání přes švihadlo nebo příprava večeře, ale všechno je takové nedotažené... jako televizní film to není až tak špatné. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 9/10 ... Celkový dojem: 10/10. ()

Radek273

Perfektní snímek, který ukazuje roli a náročnou práci dobrého, poctivého učitele. Samozřejmě se i tady hodně přehání, na druhou stranu se tematicky pohybujeme na bázi skutečné události. Matthew Perry má každopádně svou postavu jako ušitou na míru, tudíž výkonem zastíní úplně všechny. Nicméně bohužel (!) tu jedna velká chyba skutečně je .. film nemá český dabing! A ano, tomu se až věřit nechce! ()

Išak

Další film ze školského prostředí.Dost mi to připomínalo Freedom Writers, akorát že tady se jednalo o třídu mladších lidiček.Pro tento druh filmu mam jaksi slabost.Snaha napravit malé uličníky a chtít je něčemu naučit je myslím neocenitelná.Škoda jen, že se dnes takových učitelů najde jen málo, nebo jestli vůbec.Jelikož je snímek podle skutečnosti musím dát za pět. ()

Dusin

Matthew Perry mě opravdu překvapil, jak se své vážné role zhostil...Pohádkový konec, kterému jsem uvěřil až u závěrečných titulků při popisování následných událostí, byl pro mě jedním z mála důkazů, že odhodlání a vůle můžou občas přinést i úspěch... Jako učitel jsem hlavnímu představiteli i chvíli záviděl, lákalo by mě se s takovouto výzvou popasovat osobně, ikdyž bych určitě tak úspěšný nebyl... Pan Clark ukázal všem učitelům, že škola nezačíná s prvním zvoněním, nekončí s posledním a že žáci nejsou jen nucení roboti biflovat se vše od A do Z... ()

Jenda1cz

Nějaká ty klišé a pateticky romantické scény tam  jsou, ale není jich vůbec příliš. Naopak jsem byl mile překvapen, že to nebylo tak americké, jak jsem si představoval. Emoce jsou spíš až na druhém místě a jen podporují, co se snaží sdělit děj. Super inspirace pro pedagogy. ()

majrou-

Jako fanoušek "Přátel" vyhledávám filmy, kde bych zastihnul některého z legendarní šestky a tady rozhodně nemůžu litovat. Mathew táhne celý snímek na úroveň vyšší než mnohé stomilionové-superakční-megapopulární trháky. Kdyby měl každý druhý film tolik srdce, co tenhle, svět by byl zase o něco krásnější... ()

Lion438

Nějak začínám mít M. Perryho čím dál víc rád. V Přátelích mě bavil, ve Zmatené duši zase překvapil hereckým výkonem a teď potěšil, že všechno z těch předchozích snímků potvrdil! Někdo tu píše, že neumí hrát vážné role, to prostě musí být ten dotyčný slepý a hluchý. Sice jsem viděl celý film ve slovenském znění a věřím, že dabovat Rona Clarka mnou oblíbený Rostislav Čtrvrtlík, byl by to neskutečný zážitek. I takhle jsem si ale tohle drama užil. Jedna hvězda dolů spadla, byl bych neobjektivní, kdybych, kvůli oblíbenému herci, zapomenul ohodnotit film jako takový. Ten sice zvolil ohrané téma a sem tam z toho koukalo cliché, ale 4 hvězdy a 80 % si rozhodně zaslouží. ()

lajkee

Veľmi rád by som dal 4 hviezdičky, ale 3 sa mi zdajú byť zaslúženejšie. Je to zaujímavý príbeh, a aj keď existuje mnoho filmov s podobným dejom, tak tento je jeden z tých lepších aj kvôli tomu, že je to skutočný príbeh. Matthew Perry bol celkom dobrý i keď o nejakých hereckých výkonoch tu nemôžme hovoriť. Posledné scéna ma aj dojala a vytvorila celkový dojem z filmu. Oplatí sa pozrieť. ()

james47

Jsou filmy, u kterých se dá velice dobře odhadnout, jak se bude příběh odvíjet. Pro mnohé to tím možná značně ztratí poutavost, ten moment překvapení, radost z vyvrcholení. Ne však u tohoto filmu. Příběh je tak poutavý, že i přesto, že se dá velice dobře předpokládat, co se stane, nijak to celkovému dojmu neuškodí. Co se však dá předpokládat, je velice mlhavé, tudíž i v průběhu filmu vás spousta věcí překvapí. Mile překvapí. 95% ()