• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie / USA, 2007, 89 min (Director's cut: 90 min)

Konečně někoho napadlo zpracovat Hitmana z herní podoby do filmové. Jakožto velký fanoušek hry, jsem si nemohl nového Hitmana nechat ujít. Už ale při prvních screenshotem z filmu jsem nepochopil, jak tvůrci můžou do hlavní role Hitmana obsadit Timothy Olyphanta, který ač se ve filmu snaží zuby nehty tvářit jako chodící smrt, tak stále přitom vypadá směšně a jako lidumyl. Pokud jste aspoň jednou viděli podobu herního agenta 47, tak víte o čem mluvím. Další co bych filmu vytknul je vůbec celý příběh a zpracování. Ve hře jde o tichou akci plnou překvleků a promyšlených akcí. Tady opět tvůrci udělali z Hitmana obyčejný akčnák a to že Timothy během scény ze samopalu postřílí snad 20 vycvičených vojáků je hodně přitažené za vlasy a rozhodně to není Hitmanův styl. Nového Hitmana bych zařadil do škatulky k filmům Vina Diesela nebo The Rocka. Filmu ale nakonec přeci jen po rozmýšlení dávám 4 hvězdičky. Nehodnotím ho ale jako Hitmana ale jako normální akční film, který má docela slušný spád a jeho délka je také docela stravitelná. Pokud budou chtít autoři natočit nějaký další film o holohlavci s číslem 47 měli by příště trochu ubrat nábojů a zapojit mozek.(21.12.2007)

• Niktorius

Průser se nekoná. Dovolím si dokonce odvážně tvrdit, že Hitman patří mezi ty lepší herní adaptace, snad proto, že krom pár "third-person" záběrů zvysoka kašle na nějaké (u podobných snímku často nucené a křečovité) odkazování ke svému digitálnímu předobrazu a místo toho přichází s celkem normálním (čti ohraným a nezajímavým) příběhem o konspiraci mezi nejrůznějšími vládními i nevládními organizacemi. Scénarista odvadí svou práci tak na čtyřicet procent, rejža na padesát a oba dávají okatě najevo jak moc se inspirovali od Bournea (to však zdaleka nejvíc platí pro hudbu). Ale čert to vem, spád má Hitman dobrý a mít k tomu ještě zapeklitešjí děj, lepší postavy/herce (Olyphant aspiruje na ocenění Plyšáček roku) a lépe zvládnutou akci, měli bychom před sebou slušný akčňáček. Takhle je to jen šedivý průměr. 50%(27.2.2008)

Jsem překvapen, jak se mi po tolika negativních ohlasech a nízkých hodnoceních Hitman líbil. Sice jsem prosazoval do hlavní role Jasona Stathama, ale jakmile jsem viděl první promo obrázky, začal jsem Timothymu fandit. Nakonec mám pocit, že se pro Hitmana narodil a sedne sem lépe než by byl býval Jason. Samotná akce je opravdu hodně krvavá (unrated verze), tvůrci se rozhodli pro verzi "mass murderer" a zvolili asi dobře. Scény ve výtahu, metru a na záchodech se hned staly mými oblíbenými v akčním žánru posledních několika let. Scénář je sice děravý jako řešeto a režie obstála jen v akčních scénách, celkově však film působí neškodně a zábavně. Nejvíce mi asi vadila postava ruské prostitutky, která byla obsazena jen aby ukázala nějaké to prso. Se zbytkem jsem spokojen, s pár odkazy na předlohu taky a vůbec bych se nezlobil (já si to dokonce přeji), kdyby vzniklo pokračování s Timothym opět v hlavní roli. PS: Hudba sice Bournea vykrádá, ale poslouchá se to zatraceně dobře.(13.3.2009)

Sice s překopanou mytologií (Hitman opravdu není sirotek, ale klon...navíc nebyl vychován v kostele, ale pod blázincem), ale i tak se jedná o příjemnou oddechovku s nějakýma těma hláškama s krvavou polevou a navrch přidejme ještě mnoho odkazů na hru samotnou. Lidi, kteří od Hitmana čekali dalšího Bourna klidně osobně oddělám, bo to jsou pyče a tupé hovada. Fanoušci myslím dostali to, co od filmu čekali...Olyphant je celkem fajn (sice ne perfektní, ale fajn) a jeho držka přehrává snad jen 2x za film (pozoroval jsem). Tenhle film určitě žádnou díru do světa videoherních adaptací neudělá, ale o to se snad ani nikdo nesnažil. Silent Hill holt pořád zůstává na vrcholu :)(16.12.2007)

Jason Bourne Light - nula procent tuku, minimum kalorií a výsledkem je zdravotně nezávadná chutná jednohubka s hodně fajn Olyphantem (nadávejte si jak chcete, mě tam pasoval). Akce není k zahození, eRko filmu viditelně prospělo, vykrádačka Powella sedí k filmu jak prdel na hrnec a na vrch ještě dostanete Desmonda s šílenym ruskym přízvukem a to vše se navíc zfoukne ani ne za hoďku a půl. Já jsem naprosto spokojen.(4.12.2007)

• - Prostitutka v úvodu filmu má tetování na obou tvářích. Později ji však z pravé tváře zmizí. (Pepy)

• - Mike Whittier (Dougray Scott) často vytahuje cigarety, jak je však patrné, nikdy si je nezapálí. (KucC)

• - Natáčanie filmu trvalo 12 týždňov. (Greenpeacak)