• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie / USA, 2007, 89 min (Director's cut: 90 min)

Říkejte si co chcete, ale Timothy JE Hitman. Umí střílet potichu i s pořádným bengálem, dokáže to, co má za úkol a když ho někdo podrazí, dokáže jít přes mrtvoly (tedy přes větší počet než jindy). Vezme dvojici přesných nejlepších přátel a dojde s nimi přesně tam, kam zamýšlí. Zároveň ale není bezcitný a okolnostmi vynucený vztah s Nikou je toho perfektním příkladem. Nenechám si namluvit, že je to jenom cesta, jak dostat do filmu sexy postavu Olgy Kurylenko, protože 47 je oproti předloze velmi vhodně polidštěn o přirozený původ a zmatek při kontaktu s někým jiným než nepřítelem je tak věrohodný a hlavně vhodný. Zrodil se jiný zabiják. Jiný než jaký byl stvořen a jiný než jaký se zrodil v herní předloze. Ale přesto přišel a to, že se okamžitě nezačalo točit pokračování s libovolnou herní linkou, pro mě nadlouho zůstalo nepříjemně palčivým dluhem.(21.12.2007)

Po důkladném hraní Hitman: Blood Money: Je to tak. Hitman je nejlepší herní adaptace všech dob, Mortal Combat se může jít bodnout. Pečlivé převedení herního stylu s přidání feme fatale Olgou Kurylenko se povedlo na jedničku. I ten Timothy Olyphant nyní působí jako Agent 47. Nechápu, že mi při prvním shlédnutí připadal jako podviživené štěně. On opravdu je Hitman! I přes to vše mi stále není po chuti místy až moc komplikovaná dějová linie, ale co se týče převedení atmosféry na plátno, tak to se vskutku povedlo. P.S. Hudební stránka je výnikající. Ave Maria zajisté potěší každého fanouška série.(16.2.2008)

Neuvěřitelné se stalo skutečností!! Chladná, drastická, akční videohra Hitman dostála ve své zfilmované podobě kvality své předlohy! Dokonce i Olyphant, kterému jsem před shlédnutí filmu Hitmana vůbec nemohl věřit, jej ztvárnil excelentně, přesně tak, jak videohrení hrdina vypadá a funguje. Film je jedna velká akční jízda, která se nebojí brutality, krve ani odhalených ňader hlavní hrdinky. Akce je perfektně choreograficky zvládnutá (kromě soubojů na meče, to je samozřejmě tragédie ...), film má spád od začátku do konce, má grády, má svůj osobitý chladný styl. prostě parádní akční podívaná vyloženě pro příznivce videohry. Chápu však, že diváci, kteří videohru nikdy nehráli, tento film zdaleka tolik neocení ...(1.7.2008)

Potencionální publikum pro počítačové adaptace tu vždycky bylo a bude, škoda jen, že málokterá dokáže skutečně strhnout. Škoda, že režisér francouzského původu zřejmě netušil, co chce vlastně točit. Škoda taky, že děj lze shrnout do pár vět a stejně vás nebude zajímat (špičkového zabijáka hodí jeho nadřízení přes palubu, msta se dá čekat – jak originální); dvakrát škoda, že slibovaná porce násilí ve filmu trestuhodně chybí. Vážně škoda, protože slušně hrající (tvářící, chcete-li) zabiják s kódovým označením 47 Timothy Olyphant rozhodně není tím, který by počítačového hrdinu pohřbil. Škoda i nudné vaty mezi akčními scénami, které nejsou nejhorší, ale postrádají originalitu, nadhled a humor. Ostatně, že to jde, dokázaly oba díly Kurýra i s podobně tupým scénářem. Olga Kurylenko (na kterou se náš hrdina bohužel raději dívá, než aby jí pořádně naplácal) je tu jen pro svou tvářičku, nicméně si oproti dalším, neuvěřitelně vážně se tvářícím vedlejším postavám, na nic nehraje. ** až ***, fakt nevím..(28.2.2008)

• Gilmour93

Projel jsem si čtečkou Hitmanův týl a na displeji se mi ukázalo: „Zmetek. Made in Skip Woods“.. Snad za tím byl ten styl ala Bessonovy produkce, Robert Knepper, rusky mluvící šlápota či ústřední smirkový drsňák s Údolím smrti pro vši, ale hrozně mně to splývalo s trojkou Kurýrem. Vlastně tu jeden rozdíl byl. Statham neměl charisma pátého člena expedice Adam 84..(29.3.2016)

• - Studio Fox muselo před premiérou vyvracet zvěsti, že z Hitmana úplně zmizí krev, a že bude přístupný už od třinácti let. (Siriuss)

• - Největší změnu oproti hře představuje to, že ve filmu najdeme ženu (ruská modelka Olga Kurylenko), která v ledově chladném agentovi vůbec poprvé probudí nějaké city. (Pumiiix)

• - Agenta 47 měl původně hrát Vin Diesel. Z jeho akvizice však nakonec sešlo, a tak měl roli ztvárnit Jason Staham. Ten však odmítl, díky čemuž role připadla Timothymu. (KucC)