• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie / USA, 2007, 89 min (Director's cut: 90 min)

Jason Bourne Light - nula procent tuku, minimum kalorií a výsledkem je zdravotně nezávadná chutná jednohubka s hodně fajn Olyphantem (nadávejte si jak chcete, mě tam pasoval). Akce není k zahození, eRko filmu viditelně prospělo, vykrádačka Powella sedí k filmu jak prdel na hrnec a na vrch ještě dostanete Desmonda s šílenym ruskym přízvukem a to vše se navíc zfoukne ani ne za hoďku a půl. Já jsem naprosto spokojen.(4.12.2007)

Sice s překopanou mytologií (Hitman opravdu není sirotek, ale klon...navíc nebyl vychován v kostele, ale pod blázincem), ale i tak se jedná o příjemnou oddechovku s nějakýma těma hláškama s krvavou polevou a navrch přidejme ještě mnoho odkazů na hru samotnou. Lidi, kteří od Hitmana čekali dalšího Bourna klidně osobně oddělám, bo to jsou pyče a tupé hovada. Fanoušci myslím dostali to, co od filmu čekali...Olyphant je celkem fajn (sice ne perfektní, ale fajn) a jeho držka přehrává snad jen 2x za film (pozoroval jsem). Tenhle film určitě žádnou díru do světa videoherních adaptací neudělá, ale o to se snad ani nikdo nesnažil. Silent Hill holt pořád zůstává na vrcholu :)(16.12.2007)

Na poměry videoherních adaptací stále slušný nadprůměr. Je ale nad slunce jasné, že nemastný neslaný Timothy Olyphant by se vyjímal spíše jako noční hlídač ve školce. Není to žádný drsoň, spíše vypadá jako nakrknutý prodavač zmrzliny, kterého právě opustil přítel. Stojím si za tím, že takový Jason Statham by byl v roli 47čky ideální, jenže zabijákova záliba v drahých kvádrech by sváděla k záměně s podobně orientovaným Frankem Martinem a jeho kurýrní službou. Nelogičnost byla očekávaná a hloupý scénář jakbysmet, což mi ušetřilo zbytečné pofňukávání nad rozlitým mlékem._____Scéna, ve které 47čka prolétne oknem a zastihne dvě děcka při hraní videoherní předlohy je výtečná, potěšujícím faktorem je taktéž sesnímání některých scén pohledem "third person"._____Vrcholem vší trapnosti je hudba. Zanelli si může směle podat ruku s kolegáčkem z Remote Control Raminem Djawadim a spáchat dvojitou rituální sebevraždu. Nikdo totiž neprzní řemeslo tak svědomitě jako jejich maličkosti.(24.6.2008)

• Lateef

Emočně chladný hrdina, emočně chladný film. Žádné sympatizování, žádné fandění, nic. Film kolem mě prosupěl jako dlouhatánský vlak složený z jedněch a těch samých vrzajících vagónů. Olyphant si hraje na moderního shaolinského poloboha (fakt jenom hraje), jeho zbraněmi prostřílená těla jsou navíc masakrována šíleným střihem (sekvence s meči wtf). Kurylenko se přišla jenom vysvléknout a jinak tu není ale vůbec nic, kvůli čemu by stálo za to film vidět. Zklamání. 99,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(8.2.2008)

• Renton

Scénář: Skip Woods .. Dynamicky odvyprávěné NIC. Scenárista Woods sesmolil něco tak neskutečně plochého, něco tak nehodícího se pro tuto herní předlohu. Vzal celek za špatný konec a vlastně Hitmana narouboval na tuctovou mezivládní konspiraci tajných služeb s úplně zbytečnou ženskou postavou a směšnou porcí dialogů. Odkazů na hru samotnou je absolutní minimum, zajímavá akce také nehrozí, ale vyloženě jsem se nenudil - ne že by byl film dobrý. Je prostě "dobře" blbý!! Xavier Gens ani Timothy Olyphant nejsou zdaleka tím nejhorším, pouze se drží v průměru, kam se ovšem celek nevyškrábal. Poctivá zábava pouze pro děti, co se narodily po roce devadesát a budou tak žrát tyto povrchní adaptace.(27.1.2008)

• - Příběh se odehrává v ruském Petrohradu, ale natáčelo se v Bulharské Sofii, která poskytla temnější prostředí a chladnější atmosféru. (lesumir)

• - Olga Kurylenko prehlásila, že si pre rolu Niki Boroninovej ostrihala vlasy len preto, aby sa mohla viac vcítiť do postavy. (marciano)

• - Prostitutka v úvodu filmu má tetování na obou tvářích. Později ji však z pravé tváře zmizí. (Pepy)