• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie / USA, 2007, 89 min (Director's cut: 90 min)

Vzhledem ke kritice filmu jsem moc nečekal, ale byl jsem "relativně velmi mile" překvapen. Jako bych se procházel počítačovou hrou... atmosféra naprosto perfektní. Hráčům má díky mnoha odkazům na hru (vzhled interiérů) určitě víc co nabídnout, ale myslím, že i ti co hru nehráli, si film můžou užít. Nejvíc sem se bál toho, že se 47 změní z chladnokrevného vraha bez citu v zamilovanou napodobeninu. To se bohužel do jisté míry stalo, ale jen do jisté míry. ŽeOlyphant se pro roli nehodí je bohužel moc samozřejmé.(11.12.2009)

• MrHlad

Scénář si bere to nejhorší z osmdesátých let, režisér nevystupuje z průměru a celé se to bere až příliš vážně na to, aby to mohlo být zábavné. Olyphant neuškodí, vedlejší postavy nezaujmou a z akce si člověk na zadek rozhodně nesedne. A pár pomrknutí na fanoušky hry nestačí k tomu, aby vznikl zábavný film.(9.12.2007)

• gudaulin

Když už jsme v tom hodnocení, měl bych začít něčím pozitivním, a tak tedy potvrzuji, že Olze Kurylenko to opravdu sluší a v některých scénách je neodolatelně sexy tak, že vzdáleně připomíná moji manželku. Za druhé, akční scény jsou nasnímané řemeslně dobře, jenže to je v dnešní době už v rámci žánru prakticky povinnost, takže zbývá to ostatní. Scénář je tradičně blbý, jak už to v rámci téhle produkce většinou chodí, takže se nevyhne spoustě logických nesmyslů, místy nesnesitelnému pozérství - viz scéna likvidace překupníka zbraní alias bratra ruského prezidenta, pitomé přehnanosti nezranitelnosti hlavního hrdiny a jeho superschopností, ale to všechno by bylo tak nějak v rámci hry a žánru skousnutelné. Jenže tenhle typ snímků stojí a padá s obsazením hlavní postavy, no a tady je zkrátka a dobře náš hrdina necharismatický. Je navíc jako vykonavatel atentátů páchaných pokud možno nenápadně a s elegancí přehlédnutelný asi jako chlapeček, který by do třídy základní školy přišel s kalašnikovem v ruce. Vůbec celá ta tajemná Organizace v pozadí má směšné rituály a podivnou uniformitu, která ji činí snadno identifikovatelnou a pro filmového diváka směšnou. No a aby žánrový fanoušek bral svého akčního hrdinu vážně, měl by být mnohem tvrdší a charismatičtější. Celkový dojem: 20 %.(29.3.2011)

Ja nechapu, co proti tomu kazdej ma. Sice se nejedna o nic novyho v akcnich filmech, ale tech 100 minut film dokaze paradne zabavit. Akorat skoda, ze se tvurci krapet odchylujou od videohry a nejde ciste jen o zabijeni, ta linie s zenskou a misty hodnym Hitmanem je naprosto zbytecna a nevynahradi to ani skoro naha Olga. Co se tyce Timothyho, nepresvedcil me, ze to byla spravna volba, ale zas tak strasnej, jak jsem se bal, nebyl. No a co se tyce pribehu, tak to nakou ani poradnou zapletku nema, proste chce zabit par lidi, ale aspon se film s nicim moc nesere a jde se bez dlouhyho kecani na vec hned od zacatku a film nikde moc nedrhne. Navic je ta akce sem tam fakt vychytana. Ja se slusne bavil.(14.12.2007)

"Víš, že seš docela frajer, když zrovna nevraždíš?" Tak se do mého obývacího pokoje tajně vplížil další nejlepší a nejtajnější zabiják světa. Nuda s ním nebyla, extra zábava taky ne, ale náš stejný styl účesu ve mně vyvolal jednu otázku: Nejsem jako on? Dvojitým odrazem zrcadel jsem se podíval na svůj zátylek a zjistil nemilou skutečnost - jsem jen obyčejný skinhead bez vlastního přičinění, jehož zátylek je prost jakéhokoli čárkového kódu, což mne sice diskvalifikuje ze zabijácké branže, ale za to patřím mezi největší světová esa v točení koltem na nasliněném prstu.(15.7.2012)

• - Když Hitman (Timothy Olyphant) střílí na ruského prezidenta, je vidět a také zazní, že střílel na vzdálenost přes 4,5 km, což je nesmysl. Nejdelší potvrzený zásah odstřelovací puškou je něco kolem 2 400 metrů a provedl jej elitní odstřelovač speciální jednotky. Zbraň s dostřelem 4 500 metrů ani neexistuje. Navíc při pohledu optikou bylo vidět, že prezidentovi bylo mířeno přímo na hlavu, jenomže při střelbě na tak extrémní vzdálenost, jaká byla uvedena, by kulka změnila svou trajektorii vlivem větru přinejmenším o několik metrů a je statisticky nemožné, že by se tak nestalo. Navíc vypálená kulka by na takovou vzdálenost letěla mnohem dýl než bylo ukázáno. (Thommy91)

• - Ve filmu je udána poloha rusko-turecké hranice, která ve skutečnosti neexistuje. (Pepy)

• - Hitman Eidos a tvorcovia IO Interactive vstúpili do rokovania o natočení filmu už v roku 2003. Nakoniec však práva získalo štúdio 20th Century Fox. (Greenpeacak)