• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie / USA, 2007, 89 min (Director's cut: 90 min)

Z herní předlohy jsem hrál sice pouze druhý díl, ale řekl bych, že náplň byla přesný opak toho co se nám snaží prezentovat Gens (ač z různých detailů je vidět, že tu sérii má obehranou horem spodem, viz kachnička). Místo zběsilé akce a dialogu zbraní šlo o plížení a vymýšlení co nejméně nápadného postupu. I "sedmačtyřicítka" tam jako postava měla něco do sebe. To Olyphant (ač ho mám jinak rád a s nekompromisními drsňáky, ze kterých sálá respekt nemá problém) v téhle roli pobral charismatu asi jako já. Takže kde nic tu nic. A scénář... Jestli nějaký vznikl, tak v průběhu těch devadesáti minut se s ním určitě nesetkáte. Gensův Hitman je prostě akční slátanina, s nikterak zajímavě natočenou akcí, která má blíže k písmenu abecedy následujícím za "bé", než k tomu, které béčku předchází. Vykradačské (nejen co se hudby týká), nevěrné předloze (a kdo ví čemu ještě) a do morku kostí blbé. Ovšem znamená to zákonitě, že by to nebylo zábavné? Ne, neznamená. On totiž celuloidový Hitman zábavný je. Ať už chtěně či ne.(30.5.2008)

Pominu-li fakt, že je to totální vykrádačka Bonda a Bournea, dále, že se to naprosto nedrží "silent assassin" ducha předlohy (nehrál jsem, ale vím o co jde) a také drobnost, že Olyphant je skvělý, ale pouze v místech, kdy nedojde na akci, dostalo se mi svižně a zručně natočeného akčního filmu, který je akorát hloupý a nelogický, až to bolí. Koukalo se mi na to ale dobře, je to svižný a ani na momnt mě to nenudilo, takže ty poctivé tři tomu dám bez sebemenšího problému. Jen škoda, že se tvůrci při bitce 4 Hitmanů nevyvarovali školácké chyby v podobě stejného záběru 2x během půl minuty.(25.1.2008)

• Renton

Scénář: Skip Woods .. Dynamicky odvyprávěné NIC. Scenárista Woods sesmolil něco tak neskutečně plochého, něco tak nehodícího se pro tuto herní předlohu. Vzal celek za špatný konec a vlastně Hitmana narouboval na tuctovou mezivládní konspiraci tajných služeb s úplně zbytečnou ženskou postavou a směšnou porcí dialogů. Odkazů na hru samotnou je absolutní minimum, zajímavá akce také nehrozí, ale vyloženě jsem se nenudil - ne že by byl film dobrý. Je prostě "dobře" blbý!! Xavier Gens ani Timothy Olyphant nejsou zdaleka tím nejhorším, pouze se drží v průměru, kam se ovšem celek nevyškrábal. Poctivá zábava pouze pro děti, co se narodily po roce devadesát a budou tak žrát tyto povrchní adaptace.(27.1.2008)

• Xmilden

Film, o kterém za pár minut ani nevíte, že jste jej viděli. Přesně takhle na vás bude působit. Hudba mi celou dobu připomínala Bourna. Zrazený agent to téma už si myslím, že se stává trošku vyčerpaným. Postavu Olgy Kurylenkové nejde pochopit a dialogy mezi ní a Timothy Olyphantem jsou úplně zbytečné. Jakoby si scénárista řekl "a teď sem ještě musíme šoupnout ženskou". Film jako celek nepůsobí zrovna moc věrohodně, ale na druhou stranu jsem od něj nic zvláštního ani nečekal. 40%(23.6.2008)

Na poměry videoherních adaptací stále slušný nadprůměr. Je ale nad slunce jasné, že nemastný neslaný Timothy Olyphant by se vyjímal spíše jako noční hlídač ve školce. Není to žádný drsoň, spíše vypadá jako nakrknutý prodavač zmrzliny, kterého právě opustil přítel. Stojím si za tím, že takový Jason Statham by byl v roli 47čky ideální, jenže zabijákova záliba v drahých kvádrech by sváděla k záměně s podobně orientovaným Frankem Martinem a jeho kurýrní službou. Nelogičnost byla očekávaná a hloupý scénář jakbysmet, což mi ušetřilo zbytečné pofňukávání nad rozlitým mlékem._____Scéna, ve které 47čka prolétne oknem a zastihne dvě děcka při hraní videoherní předlohy je výtečná, potěšujícím faktorem je taktéž sesnímání některých scén pohledem "third person"._____Vrcholem vší trapnosti je hudba. Zanelli si může směle podat ruku s kolegáčkem z Remote Control Raminem Djawadim a spáchat dvojitou rituální sebevraždu. Nikdo totiž neprzní řemeslo tak svědomitě jako jejich maličkosti.(24.6.2008)

• - Natáčanie filmu trvalo 12 týždňov. (Greenpeacak)

• - Timothy Olyphant prošel při přípravě na roli náročným tréninkem a nabral svalovou hmotu. (Satan)

• - Na pistolích Hitmana (Timothy Olyphant) a jako tetování jeho učitelů se objevuje logo společnosti Eidos, tvůrců stejnojmenné herní série. (vojtaruzek)