• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie / USA, 2007, 89 min (Director's cut: 90 min)

• imf

Kurýr mínus Jason, dobré akční scény, stylový soundtrack a slušná kamera. Kdyby napsal scénář Luc Besson, mohlo to být možná na tři hvězdičky, Skip Woods zvládnul svým perem pohřbít celý film. Herní Hitman je dějově jednodušší, ten filmový je rovnou "blbej jako tágo". A to je věc, ze které vás nevyseká (v tomhle případě nevystřílí) vůbec nikdo.(26.11.2007)

Rozpočet $33miliónovTržby USA $39,687,694Tržby Celosvetovo $99,965,792Tržby za predaj DVD v USA $34,033,520 //počet predaných kusov 1,371,142║ Našťastie nie som fanúšikom hier, o Hitmanovi ako takom neviem nič a asi preto som aj zožral tento akčný počin jedným hltom. Vychádzajúca hviezda Timothy Olyphant nám predvádza zbesilú jazdu v štýle akčných pasáži ako z filmu Equilibrium či Kurier. Režisér Xavier Gens sa ani lepšie na poli áčkového filmu nemohol uviesť a natočil konečne stráviteľní film podľa počítačovej hry, doterajšie paškváli ako Doom nebudem ani menovať, toto je konečne rok keď akčné filmy majú svoj skoro stratený šmrnc, takže po vydarenom Shoot Em Up a Smrtonosnej pasci 4 prišiel ďalší nárez a verím že to neostane len pri jednej časti. Jediné čo my ako tak vadilo boli dosť odfláknuto zahrané dialógy od Dougrey Scotta, ináč nemám iných vítiek, ostatné veci vrátene ochraňovanej divy ako Olgy Kurylenko boli moc fajn na pohľad. Prestrelky , výbuchy všetko spravené na výbornú a to do útoku zapriahli aj Ruský vrtulník Mi-24. /videl v kine: 85%/(18.12.2007)

• johnn333

Hitman nemá v žádném směru šanci uspokojit jak fanouška akčního žánru, tak hráče předlohy. To by totiž na režisérské stoličce nesměl sedět břídil Xavier Gens, který neumí zrežírovat libovolnou akční scénu a scénář by musel pocházet z pera kohokoli jiného, než rutinéra Skipa Woodse. Velké zklamání. 40%(26.1.2008)

• gudaulin

Když už jsme v tom hodnocení, měl bych začít něčím pozitivním, a tak tedy potvrzuji, že Olze Kurylenko to opravdu sluší a v některých scénách je neodolatelně sexy tak, že vzdáleně připomíná moji manželku. Za druhé, akční scény jsou nasnímané řemeslně dobře, jenže to je v dnešní době už v rámci žánru prakticky povinnost, takže zbývá to ostatní. Scénář je tradičně blbý, jak už to v rámci téhle produkce většinou chodí, takže se nevyhne spoustě logických nesmyslů, místy nesnesitelnému pozérství - viz scéna likvidace překupníka zbraní alias bratra ruského prezidenta, pitomé přehnanosti nezranitelnosti hlavního hrdiny a jeho superschopností, ale to všechno by bylo tak nějak v rámci hry a žánru skousnutelné. Jenže tenhle typ snímků stojí a padá s obsazením hlavní postavy, no a tady je zkrátka a dobře náš hrdina necharismatický. Je navíc jako vykonavatel atentátů páchaných pokud možno nenápadně a s elegancí přehlédnutelný asi jako chlapeček, který by do třídy základní školy přišel s kalašnikovem v ruce. Vůbec celá ta tajemná Organizace v pozadí má směšné rituály a podivnou uniformitu, která ji činí snadno identifikovatelnou a pro filmového diváka směšnou. No a aby žánrový fanoušek bral svého akčního hrdinu vážně, měl by být mnohem tvrdší a charismatičtější. Celkový dojem: 20 %.(29.3.2011)

Timothy Olyphant mi v trailerech neskutecne vadil, vubec to nebyla ma predstava dokonaleho hitmana, mozna jen jeho chuze byla podobna. Akce a krve bylo docela dost, v kine sem se nenudil na dvd to uz asi takova slava nebude. Prumerna oddychovka, naprosto deravy scenar, ktery nemel hlavu ani patu, nejlepsi moment filmu je zpomalena karetni scena :-) kdo videl vi, kdo nevidel at se tesi...lepsich 6/10*(20.1.2008)

• - Mike Whittier (Dougray Scott) často vytahuje cigarety, jak je však patrné, nikdy si je nezapálí. (KucC)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 55. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film bol dokončený len pár mesiacov pred uvedením, pretože tvorcovia museli niektoré scény dodatočne natočiť. Jednou z nich bola scéna, v ktorej bojuje Agent 47 (Timothy Olyphant) s ďalšími troma zabijakmi vo vlaku. (Greenpeacak)