Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

Harapes

Příjemné překvapení se strašidelným příběhem.Leč,už trochu okoukaným,protože se už vícero filmů s problematikou démonů zabývalo,tak Vám může připadat,že už jste to někdy někde viděly.Možná,že ano,ale i tak jsem tento film rád viděl a mohu jen jen doporučit,ať si sami uděláte názor. ()

Hyb_rid

Takhle mi už dlouho žádný film tlak nezvednul. Dobrá atmosféra, děj odsýpá, Jodelle Ferland ve mě vzbuzuje vzpomínku na Almu (F.E.A.R.) takže vše vypadá ok, ale není to úplně pravda. Potíž mám s Renée Zellweger, která podává výkon na romezí průměru a podprůměru. Navíc ten wtf?! konec totálně pohřbil dobrý dojem, který jsem z filmu měl ještě v jeho polovině. Škoda. 55% ()

Disease

Kdysi když dítě zlobilo, dostalo nabacáno. Když dnes dostane zlobivé dítě nabacáno, vezme si ho sociálka. Reflexe důsledků západního stylu výchovy občas z druhého plánu zabrousí až do plánu prvního. Horrorovou atmosféru ovšem totálně zabíjí Renée Zellweger, která by se měla raději držet svých Bridget Jonesových a Chicag. ()

remblis

Film sám o sobě nic moc. A jak už tu pár lidí psalo, originalita taky trochu pokulhává, ale... Ale myslím, že film (horor) splnil, alespoň u mě, svůj základní účel - bál jsem se. V 5 ráno, sám v posteli, za okny tma a při tom toto - co víc si přát. Právě proto dávám 4*. ()

Haymar

Vydařená variace na všechny ty Ómeny a Órphany. Z tý holčiny občas naskakovala fakt husí kůže, brrr! Bidžit Džounová sice dobrá ale do tohoto typu rolí mi nějak nesedí (holt už ji mám asi nadobrou zaškatulkovanou) ()

peetriss

Poměrně příjemné překvapení, které staví výhradně na postupné gradaci napětí i umně nastíněné atmosféry. Je pravdou, že v žánru se již těžce vymýšlejí inovativní kousky, ale kombinování prostředí dětské sociálky a hrdinky čelící rafinovaně maskovanému ďáblu, kterého si nevědomky přivedla do svého života, se ukázala jako stěžejní pro obstojný výsledný dojem. Renée Zellweger se mi sice zpočátku zdála ve své roli ne zcela šťastně obsazena, ale brzy jsem ji přijal, aby se nakonec v roli dobře zabydlela. Sekundující mladičké Jodelle Ferland kombinace ďábla s andělskou tváří také sedla výborně. ()

Hanes88

Jako určitě zajímavý film..po celou dobu byla zajímavá atmosféra a navíc bylo i pár lekavých scén. Navíc Jodelle Ferland ztvárnila jednu z hlavních rolí výborně :). Určitě doporučuji. 75%. ()

Klay

Čekal jsem, že Alvart dodá ohranému tématu potřebnou šťávu a s výsledkem budu spokojený stejně, jako v případě skvělého Orphan. Opak je však pravdou. Případ číslo 39 je po všech stránkách rutinní záležitost, která nevyděsí, nenapne, pouze se líně táhne skrz ty stokrát omleté žánrové kličky směrem k nevzrušivému finále. Pochvalu si zaslouží jen Ian McShane v roli detektiva. Zellwegerové jsem nikdy nemohl příliš přijít na jméno a nic se na tom nemění ani po tomto filmu. ()

sona123

Nejslabším článkem je tu určitě Renée. Sice asi přitáhne diváky, ale o ty vzápětí přijde kvůli naprosto příšernému výkonu. Když pominu, jak podivně vypadá (vyžle s hlavou jako meloun), nelze se odpoutat od toho příšerného hlasu, co to mělo být? Nemohu si vybavit, zda jsem ji někdy slyšela bez dabingu, ale asi ne, protože to bych v životě nezapomněla. Diane Wiest má silnou konkurenci! A to jsem ji měla tak ráda (zejména za role v Cold Mountain, Chicagu, ale především samozřejmě v Deníku). No nic. Samotný příběh není špatný, spíš do televize, nepřináší nic nového, ale dokáže udržet napětí po docela dlouhou dobu. Příjemnou třešničkou je pak závěr, kterým se film odlišuje od laciných béček. ()

Cement73

Aj som sa na chvilku prelakol, hoci mala Jodelle vie zahrat urcite aj lepsie. Mozno ze problem bol v režii? A výber Zellweger bol určite chybou. Ustála to striedavo zamračene. ()

bolan

Ty divný děti jsou fakt nějak v kurzu. Srovnání s Orphan je bez diskuze, ale oproti Case 39 nepůsobil tak béčkově. V podstatě jde skoro o stejný příběh. ()

M1k9

Ďábelská holčička a boj s vlastním strachem. Thriller, který má co nabídnout. Navíc u mě si připisuje body za dořešený konec. Prostě se mi to poslední dobou začalo líbit, když se všechno vyřeší a už nemusíme o filmu dále přemýšlet. Nezapomenutelná scénka ve výtahu - proč Emily, proč Emily... Ten film má něco do sebe. 6.5/10 ()

embecka

No teda, nič moc. Jedna vec je, že nemám rada filmy, kde sú desivé deti, lebo deti majú byť milé, detské a nie desivé. Ale šancu im dávam, lebo zas nie všetky sú úplne nanič. Od tohto som čakala trocha viac. Od Renée ani nie, lebo nepatrí medzi tie sympatické herečky, s ktorými človek prežíva alebo nebodaj súcití. Skôr mi bolo ľúto tých zvyšných neborákov. Najväčšie sympatie si získali psycho rodičia, ktorí si mohli pohrať trochu viac. Mnohí tu hovoria, že dej bol predvídateľný, no a... mali pravdu. A to ja ani nie som jeden z tých scenáristicky nadaných typov, ktorý vidí za roh každého záberu. Dooosť slabý priemer. ()

Silviaxx

Téma diabolského dieťaťa je vždy o tom istom, teraz už len závisí na tom na akú kartu to tvorca zahrá. Tu sa dosť vsadilo na príbeh, ktorý bol vymyslený dobre. Najprv si vás film predpripravý prostredníctvom úbohého dievčatka a potom pomaly prichádza odkrývanie pravdy. Kedže som však v krátkom časovom rozpätí pozrela Whisper a v zápätí na to Prípad číslo 39, musím povedať, že Whisper sa mi páčil o niečo viac, aj keď má nižšie hodnotenie. Na tomto kúsku teda oceňujem v konečnom dôsledku dobrý príbeh a halušky (miniSPOILER : napr ducha naháňajúceho Renée). Dievčatko bolo v pohode keď sa ukazovalo ako neviniatko akonáhle to začínalo naberať grády musím uznať, že to na mňa pôsobilo trochu neprirodzene (pozerané v českom dabingu, možno to bola tá chyba). Renée mi tam nijak zvlášť nevadila, aj keď neobľubujem obsadzovanie známych hercov, ktorých mám zapísaných do iných žánrov do hororu. ()

Tunri

Wau, velmi příjemně překvapilo. Možná bych to srovnala s Orphanem (trochu zvláštní, že filmy se stejnou tématikou byly natočeny v jeden rok) , ale tohle se mi asi líbilo o něco víc. Napínavé, i když předvídatelné. Renée Zellweger chvílemi zvládala skvělý výkon - protože v rolích zoufalé ženy má jistou praxi - a konečně jsem si ji odpárala od Bridget Jones. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...