Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

pilarius

Nuda. Možná to bylo českým dabingem, ale na filmu prostě nebylo vůbec nic zajímavého. Jednu hvězdu dávám za nešpatnou hudbu a nešpatného McShanea. ()

Rockerman

Všichni víme, že děti mají v hororu obrovský potenciál. Velmi důležitý je výběr dítěte do takového filmu. Čím je "sladší", tím je pak děsivější. Tady se to povedlo perfektně, Lillith je přesně ten typ! Bohužel to už nelze říci o představitelce Emily. Myslím, Renée se do takových rolí nehodí. Celý film je malinko těžkopádný, ale dobře vygradovaný závěr to vylepšuje. Za "nehororový" konec jsem chtěl dát tři hvězdy, ale došlo mi, že jsem se vlastně téměř po celou dobu dobře bavil, tak přihazuji i tu čtvrtou. 70% ()

Lyžař

Stejne jako B!shop se i ja rozhodoval mezi *** a ****. Hlavni hrdinove jsou vesmes ok. Renee obcas trochu “lacinejsi”, to je pravda..ale mala holcicka super. Kolikrat jsem si rikal, ze jestli vedela, co hraje, chudak oba! Hudba dobra, kamera taky v pohode..urcity lekaci sceny vylozene super, umrti taky. Jen ten dej. Uz nedlouho po zacatku jsem vytusil, co se bude dit a jak to skonci. Jen si rikam PROC? Co nam chteli tvurci rict? Mam dve teorie, ale obavam se, ze treti je ta spravna a ja jsem mimo.. ()

Faila

Na to, že mi podobné filmy přijdou často s každou další minutou pitomější, už jsem si zvykla, ale stejně mě to štve, protože vím, že to jde udělat i dobře. ()

Rathalos

Pripad cislo 39 si vsimam,ze ho ludia porovnavaju s filmom Orphan,ano,je tu rovnaka tema,len predsa Jodelle Ferland nepodala az taky herecky vykon a nebola taka odstrasujuca ako Isabelle Fuhrman z uz spominanej zalezitosti,ale aj tak sa jedna o vyborny horor,ktory ma tu pravu temnu atmosferu a napatie,Renee Zellweger bola fajn,hudba tiez,cize nemam ziadne vyhrady...:-) ()

n3uro

Velmi průměrnej horror s pár slušnýma scénama. Jednu scénu ale na tom miluju. Jak ta malá holčička obchází postel a s tím drsným (ale komickým) "whoaaah!" zapíchne šroubovák do podlahy 8)) ()

darkreider

Tomuto mutantovi Omena a Orphana dávam roztrasené 4*. Prečo roztrasené? Prvých 15 minút je solídne psycho, po ktorom je ale zbytok filmu predvídateľný volným okom. V polovici už sa ani na nič nehráme a rovno vytasíme karty na stôl, ale bohužiaľ už nemáme žiadny tromf v rukáve a tým druhá polovica stráca na zaujímavosti. Takže posledné minúty už iba tak odsýpajú v dosť štandardných hororových vodách. Koniec jazdy je teda sto krát ohraná pesnička. Preto 4-tá hviezda len tak tak, že mám dobrú náladu. ()

posh.exe

Já vám nevím, miliontá první variace na Omen feat. Kruh - jak vidím v prvních deseti minutách neduživý bledý černovlasý děcko, tak je mi jasný, o co jde. Překvapilo mě, že Renée Zellweger šla do něčeho takhle podprůměrnýho, na druhou stranu, v tomhle snímku byla jen jakousi oteklou vřeštící blonckou. ()

muskcz

"Závěr děsivého hororu plného překvapivých zvratů přináší šokující a zlověstné rozuzlení." :D To se v mém případě tedy rozhodně nekonalo, celý děj jde tradičně odhadnout po prvních 10 minutách, nicméně i tak film v mých očích zůstává lehce nad průměrem. Renée Zellweger (netrpím alergií) to v roli sociální pracovnice celkem seklo, tedy alespoň do onoho "šokujícího a zlověstného rozuzlení". :) Mimochodem celou dobu se tu nabízel potenciál vymítání, už už jsem doufal v nějaký náznak, ale pak přišel trapný konec, který vše zabil. ()

cerbygerby

Tak musím říct že to bylo docela milé překvapení.. ani jsem toho tolik nečekal... Říkal jsem si že Renée v hororu mi asi sedět nebude, ale nijak zvlášt mi nevadila..(to dobře vystihl J*A*S*M) A ta malá Jodelle ze začátku takový zlatíčko a na konci jí ta pěkná tvářička moc neseděla pro tak špatnou roli, ale taky mi to až tak nevadilo... Takže srovnáním Orphanu a tohoto filmu je asi dobré, ale přeci jen musím uznat že 39 o dost pokulhává, ale to jen proto že orphan byl fakt tak skvělý.. Proto budu muset dát o hvězdu míň, ale jsou to fakt skvělé 4* ()

jauzdu

Opravdu hloupé a patetické. I když Jodelle Ferland fandím, tak tady jí to moc nevyšlo. A Renée Zellweger se tvaří pořád stejně jako Bridget Jones bohužel. Nejpovedenější obsazení se koná v případě Calluma Keitha Rennieho (otce holčičky). Raději zapomeňte na sledování tohoto "hororu", jinak si vykroutíte oči směrem ke stropu. A nečekejte ani žádný překvapivý zvrat. ()

kersten

Prvá polovica filmu nudná ako prednáška o kvantovom generátore. Druhá polovica lepšia, ale stále to nebolo ono. Námet filmu bol fajn, ale spracovanie o to horšie. Z filmu sa dalo vyťažiť určite viacej. ()

RobLord

Case 39 nelze s Orphanem vůbec srovnávat! Jde o jiný žánr a o zcela jiný příběh. Orphan je vynikající thriller ve stylu starého dobrého Otčíma, kdežto Renée "kyselý xicht" Zellweger si zahrála v typickém moderním hororu bez napětí a působivě podaného zla (Lillith Sullivan nepůsobí strašidelně ani zle). Případ číslo 39 nevyděsí ani po půlnoci na osamocené chatě v lesích. Příběh a jeho zpracování by lépe fungoval jako řadová epizoda Supernatural. ()

UniqueNett

A pak si adoptujte dítě! No lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem z tý malý neměla husí kůži. Jeden z těch mrazivějších hororů. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...