poster

Kung Fu Panda

 • USA

  Kung Fu Panda

 • Slovensko

  Kung Fu Panda

Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Komentáře uživatelů k filmu (959)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(30.1.2009)

 • Galadriel
  ****

  Panda není vůbec originální, není tak vtipný, jako první Shrek ani tak detailně propracovaný, jako filmy od Pixaru (i když místy je animace výborná). Přesto je zábavný a hlavně kung-fu scény v podání pandy červené, kobry, lvice, jeřába, kudlanky ale hlavně obtloustlého pandy jsou geniální a velmi nápadité (zejména závěrečný souboj s gepardím padouchem).(12.4.2009)

 • Blizzard
  ****

  Kill Bill + Star Wars a spousta jídla spolu s pěknou kung fu akcí v animované podobě = Kung Fu Panda. Už v samotném začátku na vás zaútočí nejen hladová panda jménem Po, ale především zajímavé titulky, na Dreamworks příjemná (manga) 3D animace a detailně zpracované textury. Panda však není jediným výrazným představitelem snímku, kromě jí samotné je minimálně na stejné úrovni, ne-li lepší i charismatický mistr Shifu. Začátek má dobrý rozjezd, tréninková část Po + Shifu je vynikající, ale výsledný dojem trochu kazí fakt, že je film místy laděn až příliš dětinsky. Samotný závěru mi pak připadal spíše jako hravé škádlení kočky s myší, než dramatický souboj Tai Lung vs. Po, který jsem očekával. Vtipy jsou celkem průměrné a spíše se budete přiusmívat a nějaké větší LOL zážitky jako v případě Shreka ani nečekejte. Panda zaujme především vizuální stránkou, pěknými souboji a k tomu i trochu pobaví. Po nám nakonec navíc hezky předvedl, jak je důležité věřit v sama sebe, a také dokázal, že nejen láska prochází žaludkem. (8/10)(7.7.2008)

 • Matty
  ****

  Nikoliv hravostí, nýbrž žravostí se panda vyrovná Shrekovi, jehož popularity pravděpodobně nedosáhne. Důvod je jednoduchý, ba až primitivní – Panda mohla být vtipnější. Což o to, Shrek také, ale nejspíš si to neuvědomíte hned po jeho prvním zhlédnutí. Pestrému zvířecímu světu, kde vedle sebe bez jakékoliv vnitřní logiky koexistují prasata, nosorožci či opice, vévodí titulní panda, který i zásluhou hlasu Jacka Blacka nachází vhodný kompromis mezi roztomilostí, nemotorností a rebelií. Pár dílů by ještě utáhl, třebaže mu po boku věrně nežvaní žádný osel, akorát by bylo zjevnější tvůrčí vaření z vody. Velice obehraná historka sice nachází místo pro mudrující senilní želvu i dojemné flashbacky, ale nedokáže nabídnout žádné překvapení, které by těšilo déle než do dalšího z vtípků. Vtípků vesměs lehčího ražení, jež bránici pouze opatrně šimrají a nadto nemají spacáky, aby se ve vaší mysli mohly zabydlet na delší dobu. Uznávám však, že mne i desátý apel k smíchu založený na Poově (čili Bobkově) těžkotonážnosti dokázal přimět přinejmenším k pousmání. V jedné věci Panda ovšem Shreka bez obtíží poráží. Soubojové scény mezi zvířenou zrežírované často se seriózností wu-xia filmů jsou zatraceně cool. Apendix: Pátráte-li po jiném americkém animáku ovlivněném východními kulturami, doporučuji o chlup vážnější a hrst chlupů lepší Legendu o Mulan. 75% Zajímavé komentáře: Nathalie, Ingrid, BadoXXII(13.7.2008)

 • Isherwood
  ***

  Kung fu Panda svou zavalitou postavou dlouho klame tělem. Tváří se jako ‚jiný‘ animák, který těží z fajn prostředí, charismatických hlasů a vynikajících (!) akčních scén. Jenomže na výšlapu do závěrečných schodů postupně dochází příběhu dech natolik, aby nakonec jenom sípavě odříkal několik morálních pouček, a divákovi došlo, že vlastně DreamWorks jenom obměnil mustr prvního Shreka, bez popkulturních narážek a s více mrkáním na děti. Škoda, s tou parádní animací si mohli podat ruku s Pixarem.(26.10.2008)

 • Malarkey
  ***

  ...a koněčně jsme u toho, poslední třetí animovaný film pro rok 2008. Měli jsme tu Pixarovce, Disneyovce a do třetice si ještě užiju se studiem Dreamworks, který na svět vyslal z těch nejznámějších hlavně Shreka, takže něco za sebou už určitě bude mít. Film je to zábavný, obsahující velkou várku narážek na asijské kungfu filmy té doby, plus obsahuje další slušnou várku narážek na dnešní dobu plus další i když trošku menší várku pravé nefalšované zábavy, jenže mu zase musím ubrat za docela nesympatické postavičky. Když si vzpomenu na psa Bolta, tak musím tvrdit nesympatické, jinak mi to prostě ani přijít nemůže. Kung Fu Panda je možná legrace, ale není to až taková legrace jakou bych si já sám přál. Jack Black si svojí postavu Pandy užívá, sedne mu jako ulitá, respektive jeho hlas na ní sedne jako ulitý, zbytek už je čistý průměr, Hoffman, Liu, Chan, Jolie, Duncan...To všecko už je tak nějak v normálu, sice se to všecko váže na Pandu, ale když už pořádnej animovanej film, tak ať si alespoň pamatuju více jak jednu postavičku z něj. Vždyť i Shrek má oslíka, stejně jako Příšerky s. r. o. jsou dvě. například. Tady mi to prostě nejde a nejde, nemůžu si pomoct. Tím pádem mi tenhle film odpadá a i když je udělaný pěkně, řadí se v animácích mezi průměr.(23.1.2009)

 • Cervenak
  ****

  Najlepší kung-fu film od čias Tigra a draka. Vážne. Ako akčný film to funguje dokonale. Bojová choreografia je fantastická, "akčná kamera" šialená, "efekty" veľkolepé a všetko brilantne graduje k bombastickému vyvrcholeniu, ktoré je stopercentnou adrenalínovou peckou. V komediálnej rovine je to trošičku horšie, predsa len je tých pádov a výpraskov, ktoré panda vytrpí, trochu veľa, ale ešte stále je to taká dobrá zábava, že som chvíľu uvažoval o absolútnom hodnotení.(15.7.2008)

 • Djkoma
  ****

  Zábavné a příjemné, ale mohlo se toho ve filmu o kung-fu objevit mnohem více... přesto je tu vidina pokračování, které má naději být podobně kvalitní a vtipné. Postavy jsou namluvené skvěle a jejich animace je velmi pěkná, hlavně samotná Panda je prostě velký sympaťák (co na tom, že zbožňuji Kudlanku:)). Všichni zúčastnění se viditelně bavili a snažili, aby výsledek byl nejlepší. Trochu k dokonalosti chybí, ale kvalita tam prostě je. Milovníci filmnů o kung-fu nebudou mít takovou velkou výhodu oproti obyčejným lajkům, jak by se na první pohled mohlo zdát a to mě možná trochu mrzelo i přesto, že to je spíše výhoda (kdo z dnešního mladého publika je znalec filmů plného kung a fu :)).(2.9.2008)

 • T2
  *****

  Rozpočet $130miliónovTržby USA $215,434,591Tržby Celosvetovo $631,155,295Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,658,774Tržby za predaj DVD v USA $146,752,106║ Posledné roky ovládli filmový trh z časti aj CGI rozprávky, pokiaľ ešte pár rokov dozadu ich bolo v priemere v počte tak 2-3 na celý rok a kvalitou nespadali pod priemer, teraz by sa ich dalo narátať veselo cez 10 a kvalitatívne väčšina dopadne dosť podpriemerne, jedná sa hlavne o Európske produkcie, či od menej známych Amerických štúdii ako Warner Bros., Sony. Dokonca aj najväčší konkurent Dreamworks, CGI giganta ako je Pixar, sa dokáže pošmyknúť a ponúknuť len priemer ako bol veľmi očakávaný „hit“ Shrek 3. Teraz od nich prichádza akčne ladená Kung Fu Panda a necháva zabudnúť na slabšiu animačnú nádielku roka 2007 a opäť nastoluje vysokú úroveň prevedenia, či už po technickej stránke ale hlavne aj po obsahovej, k tomu treba spomenúť aj tú pre diváka najpríjemnejšiu čiže humornú. Prvý dojem z tohto projektu ale nebol tak hneď zrejmý, že by sa mohlo jednať o opätovný nástup na popredné miesta medzi špičku v novodobej CGI animácii. V prvom rade dosť odrádzal nijako moc zaujímavý trailer, lebo ten nám ponúkal v zostrihu scénok, len karate kúsky predvádzané zvieratami ako tiger, had, opica a dokonca aj kobylka! Takže môj pocit nadobúdal dojmu, že ide o nejakú nevydarenú paródiu na Kill Bill či iné filmy ladené karate súbojmi. Z mojej strany bol spočiatku o projekt nezáujem, až ma presvedčila komerčná úspešnosť, ktorá sa dá porovnať takmer z Oscarovým hitom Ratatouille. Cesta smer kino, sa nakoniec bohato vyplatila, okrem toho že tvorcovia filmu stvorili svižný príbeh o hrdinstve s prvkami príjemného humoru, bol film navyše obohatení aj o skvelý Slovenský dabing, ktorý nám môžu závidieť aj naši susedia. Príbeh si berie tak trošku vzor zo starých Ázijských kung-fu filmov, spomeniem napríklad takú 36. komnata Shaolinu , kde sa ocitne neskúsený smoliar s vnútorným fandením pre tento druh bojového umenia a vydá sa na ťažkú cestu výcviku. A týmto postupom sa vydáva aj Panda s menom Po aby najprv ako nadšenec spoznala svoje veľké vzory z chrámu na kopci a neskôr sa sama mohla stať obávaným bojovníkom ale aby k tomu prišlo musí podstúpiť v krátkom časovom úseku náročný výcvik pod vedením majstra Tai Lunga. Réžia: Na projekte sa podieľali debutanti Mark Osborne a John Stevenson, ktorý to nemali zrovna kvôli už dosť krát prevarenej téme ľahké, veď si len spomeňte, kedy naposledy si dali Jet Li, Jackie Chan(daboval opicu v originálnej verzii) či Jason Statham pauzu od ich tradičných karate kopancov. V tomto smere teda nieje núdza o tento žáner a teda aj keď máme možnosť sledovať to čo už poznáme z mnohých hraných karate filmov, tu to je dá sa povedať po prvý krát zasadené do zvieracieho sveta a tým to príde aj akési neokukané, lebo karate kúsky na celej ploche príbehu vo svete animácie, pokiaľ ma pamäť neklame ešte neboli doteraz využité. /videl v kine: 90%/(18.7.2008)

 • Renton
  **

  Scénář: Jonathan Aibel, Glenn Berger .. Když pominu PIXAR (krále animované zábavy) tak musím smutně konstatovat, že konkurenční studia rezignovala na jakoukoliv originalitu a cit pro příběh a ve snaze vytřískat jakkoliv peníze své produkty povětšinou cílí pouze na děti s tím, že od dospělých jim stačí prachy za doprovod ratolesti, ale na oplátku jim takřka nic nedávají. A jelikož došla inspirace v domácích vodách, obrací se do cizí, třeba asijské kung-fu mytologie. Co naplat, že je výsledek infantilitou nasáklý, PO je tragéd a tragicky nezábavné jsou jeho eskapády. Hlavně, že kasička chrastí. Pro mě zbytečný, plochý animák, který mi nic nedal, spíše vzal.(7.8.2008)

 • woody
  *****

  Pro mě osobně největší překvapení tohoto roku. Po Shrekovi 3 (já bych řekl, že i dvojka byl už pěkný vopruz) se není co divit. Neočekával jsem nic jiného, než rádoby vtipné narážky na bojové filmy a žertíky čtvrté cenové... Ale když zde dal jeden z těch co na ně dám 4*, tak jsem si řekl, že na tom možná něco bude... A víte co? Bylo. To je čistokrevný kung-fu film. Stylem výcviku, snímáním bojů, byť přehnaných, ale to byl i takový Tygr a drak. Byl jsem nadšený a tetelil se jak už v kině dlouho ne. Nepotřebuje to laciné narážky, má to skutečně atmosféru. Hlavně na mě zapůsobil prověřovací boj mezi pandou a mistrem o poslední knedlík v misce. To byla nádherná podívaná... Dal bych 4, protože využít potenciál ostatních bojovníků jen v jedné scéně je donebevolající hloupost, ale což. Dám plný počet a budu říkat, že je to za záchvat smíchu při akupunktuře.(5.7.2008)

 • Adrian
  ****

  Na moje potesenie, nebola to retaz parodickych scen na kung-fu film, ale regulerny detsky kung-fu film. A navyse, choreografia subojov (a treningu s palickami :) ) bola velmodobra..az je miestami skoda, ze je to "iba" animovane...(5.7.2008)

 • Radek99
  ***

  Včera přišla Kung Fu panda - to byla ale na základce švanda !(3.12.2009)

 • DaViD´82
  ****

  Když potká sob soba, mají radost oba. A když potkám já pandu, mám z toho nejen radost, ale i srandu. Panda s pupkatým panděrem a její mocné kung-fu. Očekával jsem klasickou dreamworksovku. Tedy jeden popkulturní odkaz za druhým bez ladu a skladu, ohranou střihovou sekvenci na známou popovou hitovku a spoustu parodických vtípků viděných již (minimálně) stokrát jinde. Čínští svatí divte se, ale někdo dostal spásný nápad neudělat to jako parodii na kung-fu filmy, ale jako naprosto regulerní, byť samozřejmě odlehčený a dětem přístupný, kung-fu snímek se vším co to s sebou přináší. Jak s klady, tak i zápory. Tahle pandí odyssea sice není jedním z vrcholů kung-fu žánru, ale je nejlepším animovaným zástupcem tohoto žánru, co znám (na druhou stranu jich moc neznám). A kdo by byl řekl, že se doposavad nejlepších a nejnápaditějších akčních sekvencí letošního roku dočkám v animáku pro celou rodinu. Doufám tedy, že si to u mě mistr Shifu a jeho učedníci nerozhází druhým dílem, který na sebe asi nenechá dlouho čekat. Skoro se mi chce dodat, že bohužel.(14.6.2008)

 • KarelR
  ***

  Fajn animák, ale potvrdila se moje obava, že půlka fórů bude ve stylu "panda neumí kung fu a někdo ji mlátí". Jinak, Jack Black ruluje jako obvykle, na bitky se zatraceně dobře dívá a úvodní scéna je legendary. "There is no charge for awesomeness" :) 7/10 btw. Tu taktiku DreamWorks "necháme to nadabovat spoustu slavnejch lidí, abychom nalákali diváky", začínám těžce nesnášet. Krom Angeliny tam má každá vedlejší postava tak tři věty, tudíž je prakticky putna, kdo je mluví.(12.6.2008)

 • Superpero
  ***

  Nic převratného se nekoná. Děj bude každý trochu filmově sečtělý (zkoukalý :) divák znát hned dopředu. Ale nemůžete upřít, že to je prostě docela zábava.(11.7.2008)

 • Nathalie
  ****

  Nebudu zpochybňovat své sympatie k medvědovitým šelmám. k Už jako batole jsem sledovala bílé lední, hnědé huňáče i černobílé pandy a v zoo mě násilím odtrhávali od skla. I tenhle animovaný, obézní, nemotorný exemplář je mi veskrze sympatický. Jen jeho příběh je příliš doslovný a přímočarý na to, aby onen shrekovský humor loser zevluje, loser ruluje vydržel na plné pecky požehnanou stopáž. A pandy stejně žerou bambus. 70%(16.6.2008)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $130 million otvárací víkend : $60,239,130 tržby celosvetovo : $631,895,941(10.6.2008)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Hans Zimmer a John Powell : 1. Hero ,2. Let The Tournament Begin ,3. Dragon Warrior Is Among Us ,4. Tai Lung Escapes ,5. Peach Tree Of Wisdom ,6. Accu-flashback ,7. Impersonating Shifu ,8. Sacred Pool Of Tears ,9. Training Po ,10. The Bridge ,11. Shifu Faces Tai Lung ,12. The Dragon Scroll ,13. Po vs Tai Lung ,14. Dragon Warrior Rises ,15. Panda Po ,16. Oogway Ascends ,17. Kung Fu Fighting,(7.5.2011)

 • LIVINGDEAD
  *

  NUUUDDDDÁÁÁ - kde jsou ty časy, kdy animace mne rozesmály (jako Hledá se Nemo a Doba Ledová). Ve filmu Kung fu Panda rozhodně k smíchu nic nebylo!!!(16.11.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48